בגלל תקלה במשאבה: פז עצרה את הפעילות להנפקת דלקים בבית הזיקוק באשדוד

המשרד להגנת הסביבה הורה למפעל להפסיק באופן מיידי את הפעילות להנפקת הדלקים ■ יחזור לפעילות הרגילה רק לאחר תיקון התקלה במשאבה המקטינה פליטת אדים מזהמים לאוויר

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

המשרד להגנת הסביבה הורה הבוקר (ב') למפעל פז בתי זיקוק באשדוד להפסיק באופן מיידי את פעולת מסופי ניפוק הדלק במפעל, עקב תקלה במערכת מישוב האדים. ההוראה חלה באופן מיידי כדי למנוע זיהום אוויר, עד לתיקון התקלה. בית הזיקוק נמצא בבעלות קבוצת פז ועם לקוחותיו המרכזיים נמנית חברת הדלק פז, השייכת לאותה קבוצה.

אמש הודיעה הקבוצה למשרד להגנת הסביבה על תקלה שהתרחשה במשאבת הוואקום של מתקן השבת האדים במסופי ניפוק הדלקים. אמנם המפעל הפסיק את הפעלת שלושה מתוך שבעת המסופים שלו, אך תיכנן להמשיך את פעילות הנפקת הדלק.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר, כי כדי לשמור על בריאות הציבור ולמנוע זיהום אוויר באדי דלק, לרבות בנזין, הורה המשרד למנהלי המפעל להפסיק לאלתר את פעילות הנפקת הדלקים עד לתיקון התקלה. היתר הפליטה קובע כי על המפעל להפסיק את פעולת כל המתקנים המחוברים למתקן הטיפול בפליטת אדי דלק, כאשר מתקן הטיפול אינו עובד. במכתב ששלח למפעל מנהל מחוז דרום, ברוך ובר, ציין כי המשכת פעילות המפעל עלולה להוות הפרה של תנאי היתר הפליטה - דבר המהווה עבירה על הוראות חוק אוויר נקי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום