גבעות עולם איבדה את הזכות להפקת נפט בראש העין

עקב אי עמידה בתוכניות העבודה, הודיע הממונה על ענייני הנפט במשרד האנרגיה כי הוא מבטל את זכותה לנפט ■ "לא נעשתה כל התקדמות במשך תקופה ארוכה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קידוח נפט של גבעות עולם ליד ראש העיןצילום: דניאל בר און

הממונה על ענייני הנפט במשרד האנרגיה הודיע היום לשותפות גבעות עולם כי עקב אי עמידה בתוכניות העבודה - הוא מבטל את זכות הנפט שלה. מהמשרד נמסר כי ההחלטה התקבלה לאחר דיון מעמיק ובחינת כל החומרים שהתבקשה החברה להעביר בחודשיים האחרונים.

ההחלטה תיכנס לתוקף ב-10 לאפריל 2018, אלא אם ימולאו התנאים שנדרשו בנובמבר לשביעות רצון המשרד. המשרד דרש בין השאר תוכניות פיתוח לבארות.

ב-2002 העניקה המדינה לגבעות עולם זכויות להפקת נפט בראש העין. במקום בוצעו 3 קידוחים (מגד 4, מגד 5, מגד 6). במהלך השנים הופק נפט רק מקידוח מגד 5, ומאפריל 2017, לא מופק נפט גם מקידוח זה.

בהודעתו ציין הממונה על ענייני הנפט כי לאור התקופה הארוכה שעברה ממתן החזקה, ולאור הקידוחים השונים והידע הגיאולוגי וההנדסי שנצבר על ידי החברה, היה על החברה להציג תוכנית פיתוח לכלל השדה לצורך מימוש פוטנציאל השדה כולו. "מהחומרים שהועברו אלי בפברואר, לבקשתי, ניתן ללמוד כי במשך תקופה ארוכה לא נעשתה כל התקדמות. התוכנית שהוצגה מתאימה לשלב מקדמי של זכות נפט – רישיון חיפוש ואינה קרובה לציפיות הקיימות מתוכנית לפיתוח מחזקת נפט, לא כל שכן שאינה הולמת חזקת נפט בת 16 שנה", ציין הממונה. לדבריו, לאור כך הוא מבטל את זכות הנפט שניתנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker