החברה הישראלית שתעזור לחקלאים ההודים

מצרפלס וסקיפר ההודית ישקיעו 8 מיליון דולר במערכות השקיה וטפטפות לשוק ההודי ■ ענף ההשקיה בהודו מוערך כיום בכ-10 מיליארד דולר ומכסה רק כ-13% מסך הפוטנציאל שמוערך בכ-75 מיליארד דולר

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שדה אורז בהודו
אורה קורן

חברת מצרפלס הישראלית, שבשליטת קיבוץ צמר, המתמחה בייצור צינורות ופתרונות השקיה, תקים מיזם משותף עם חברת סקיפר ההודית, שמתמחה בייצור והרכבה של מבני תמסורת ועמודי חשמל, ומייצרת צינורות פלסטיק לתעשיית המים, בהשקעה משותפת כוללת של 8 מיליון דולר. המיזם יעסוק בייצור מערכות השקיה כטפטפות לשוק ההודי. המיזם ירחיב את פעילות מצרפלס בהודו, פעילות שמתמקדת בשיווק, אך לא בייצור.

מצרפלס מביאה למיזם המשותף את הידע והניסיון בתחום ההשקיה וסקיפר מביאה את התשתית המקומית, ההיכרות עם השוק ההודי. בנוסף, תמכור סקיפר לחברה המשותפת את הצינורות שמהווים בסיס לפתרונות ההשקיה.

סקיפר, שמחזורה נאמד ב-2017 בכ-260 מיליון דולר, מעסיקה כ-2,200 עובדים ופועלת ב-20 מדינות ברחבי העולם, בהן דרום אמריקה, אירופה, אפריקה, המזרח התיכון, דרום מזרח אסיה ואוסטרליה.

שוק ההשקיה בהודו מוערך כיום בכ-10 מיליארד דולר ומכסה רק כ-13% מסך הפוטנציאל המוערך בכ-75 מיליארד דולר. מתוכם כ-30% מתבצע בהשקיית טפטפות. השוק נתמך על ידי סובסידיות ממשלתיות שמוענקות לחקלאים ההודים ומכסות עד 60% מההוצאות על פתרונות ההשקיה המותקנים בשטחם. הסובסידיות הן חלק מתוכנית ממשלתית שהושקה בהודו ב-2015 בתקציב של 770 מיליון דולר לחמש שנים.

את שיתוף הפעולה בין החברות הובילה פירמת הייעוץ העסקי וראיית החשבון BDO, שתמשיך ללוות את חברת סקיפר בישראל ולקיים פגישות נוספות לבחינת הקמת שיתופי פעולה עם חברות ישראליות נוספות בתקופה הקרובה.

 עידו מיינרט ונוהר ברסלר, מנהלי הדסק ההודי ב-BDO מסרו כי "תחומי החקלאות והמים נבחרו לאחרונה למיקוד במסגרת התוכנית החמש שנתית שחתמו עליה שני ראשי הממשלות, נרדנדה מודי, ראש ממשלת הודו, ובנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל, להשקעות בפיתוחים משותפים והעברות טכנולוגיה מישראל להודו. מיקוד זה מתחבר לפרסומי התקציב הממשלתי בהודו ל-2019-2018 שמקצה כ-220 מיליארד דולר להשקעה בפיתוח האזורים הכפריים והחקלאות במדינה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום