חברת החשמל גייסה מיליארד דולר ממשקיעים מאירופה ומארה''ב

להנפקת האג"ח הוזרמו ביקושי ענק בהיקף כולל של כ-5 מיליארד דולר ■ 95% מהסכום הגיע ממשקיעים מחוץ לישראל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר חברת החשמל, יפתח רון טלצילום: מיכל פתאל

חברת החשמל השלימה היום (ד') הנפקה גלובלית של אגרות חוב במיליארד דולר. הגיוס בוצע לעשר שנים וחצי בתשואה דולרית לפדיון של 4.35% ומרווח של כ-1.55% מעל ריבית אג"ח ממשלת ארה"ב. הקרן תיפרע בסכום אחד באוגוסט 2028.

להנפקה הוזרמו ביקושי ענק בהיקף כולל של כ-5 מיליארד דולר, כ-95% מהם ממשקיעים מחוץ לישראל. ההנפקה בוצעה באירופה ובארה"ב, לאחר שהנהלת החברה בראשות המנכ"ל וסמנכ"לים בכירים, ערכה רוד שואו בלונדון, בוסטון וניו יורק. הגיוס בחו''ל בוצע באישור רשות החברות הממשלתיות ונועד לגוון את מקורות המימון של החברה, שעד כה גייסה הון בעיקר מגופים מוסדיים ישראלים.

לחברה חוב באג''ח בהיקף של כ-45 מיליארד שקל והיא פועלת להקטנתו במסגרת הרפורמה בחברת חשמל לכ-28 מיליארד שקל. במשרד האוצר סבורים כי תוכל להורידו ברפורמה ל-35 מיליארד שקל בלבד. עם זאת, כלל לא בטוח שהרפורמה תצא לפועל. בשלב זה בודק משרד ראש הממשלה את כדאיותה למשק.

יפתח רון טל, יו"ר דירקטוריון החברה אמר כי "תוצאות ההנפקה המצוינות מעידות על האמון הרב שהמשקיעים המוסדיים מהמובילים בארץ ובעולם רוחשים לחברת החשמל. צוות החברה הציג במהלך הרוד שואו את מתווה הרפורמה המוסכם, והוא היה אחד המרכיבים המשמעותיים להתעניינות בחברה. הרפורמה קיבלה את אמונם של המשקיעים ברחבי העולם".

עופר בלוך, מנכ"ל החברה, אמר כי "בהנפקה השתתפו גופים מוסדיים מהגדולים בעולם והביקושים, ש- 95% מהם היו מחוץ לישראל, מכ-30 מדינות, מעידים על ההצדקה להנפקה בחו"ל".

את ההנפקה ליוו אבי דויטשמן, סמנכ"ל הכספים של חברת החשמל ויודפת אפק, סגנית בכירה למנהל רשות החברות הממשלתיות. חתמי ההנפקה היו סיטי גרופ וג'י.פי מורגן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker