40% מהנהגים קיבלו הנחה בביטוח בזכות נהיגה בטוחה

חברת הביטוח AIG היא הראשונה שמפעילה בישראל מערכת שמתגמלת נהגים על נהיגה בטוחה ■ רמת המעורבות בתאונות של נהגים לא זהירים גבוהה ב–60% מזו של נהגים זהירים

מירב ארלוזורוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מריאנו אידלמן בפרסומת ל-AIGצילום: מתוך ערוץ היוטיוב של AIG
מירב ארלוזורוב

חוק ההסדרים ל-2019 כולל בשורה לנהגים: הצעה לאפשר הנחה בביטוח הרכב לנהגים שייסעו מעט, כדי לעודד נהגים לנהוג פחות וכך להקל את מצוקת הפקקים.

להצעה, מתברר, יש כבר היסטוריה קצרה בישראל: רשות שוק ההון מנסה לקדם זה שנתיים הצעה לכלול בביטוח החובה לרכב אפשרות למתן הנחה בגין נסיעה מועטה, אלא שוועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת סירבה לאשר את השינוי. עם זאת, שינוי דומה כבר התרחש בביטוח המקיף של חברת ביטוח אחת — AIG, המפעילה את מערכת safe drive, המתגמלת נהגים בגין נהיגה בטוחה בהנחה בביטוח המקיף שלהם.

לדברי שי פלדמן, מנכ"ל AIG, המערכת מופעלת בישראל קרוב לשלוש שנים, ממומנת ברובה על ידי חברת הביטוח, ופועלת בהצלחה רבה בעבור הנהגים וגם בעבור חברת הביטוח.

לדבריו, "הלוגיקה מאחורי המערכת היא שנהגים טובים משלמים פחות. AIG מתמחרת את מחיר הביטוח לפי התנהגות הנהיגה של כל נהג ונהגת באופן אישי, כך שנהגים זהירים לא יסבסדו נהגים שאינם זהירים. זה פיתוח טכנולוגי שמאפשר לנו לתמרץ כלכלית נהגים טובים". בנוסף, המערכת מאפשרת להורים מעקב אחר הנהיגה של ילדיהם, לרבות התרעות לסלולר אם הילד נוהג בחוסר זהירות.

הנתונים של AIG מלמדים על ציון נהיגה גבוה יחסית של מי שבחרו להצטרף למערכת — ציון חציוני של 70 (גבוה מציון הבטיחות שמעניקה חברת איתוראן, שמתקינה כיום מערכת מעקב אחר נהיגה ב–100 אלף כלי רכב של ציים גדולים), 40% מהנהגים שמקבלים ציון גבוה מ–75 ולכן מקבלים הנחה בביטוח הרכב גם בשנה השנייה ואילך, ו–20% מהנהגים שמקבלים ציון גבוה מ–80 ונחשבים נהגים בטוחים מאוד. לדברי פלדמן, המערכת מצדיקה את עצמה מבחינת זיהוי נכון של הסיכון הביטוחי — רמת המעורבות בתאונות של נהגים בעלי ציון 60 ומטה גבוהה ב–60% מרמת המעורבת בתאונות של נהגים בעלי ציון 80 ומעלה.

המערכת של safe drive כוללת התקנת מתקן של איתוראן במנוע המכונית, שעוקב אחרי הנסיעה. המערכת מודדת שלושה פרמטרים עיקריים: היקף הנסועה, חריגה מהמהירות המותרת בכביש, ובלימות או האצות פתאומיות. AIG מממנת את התקנת המתקן של איתוראן במנוע המכונית. נהגים שבוחרים להתקין את המערכת במכוניתם מקבלים מיידית הנחה של 10% בביטוח הרכב מ–AIG. מכיוון שהפרמיה הממוצעת בביטוח המקיף היא 3,500 שקל בשנה, ההנחה היא בסך 350 שקל. עם זאת, הנהגים יצטרכו לשלם דמי שימוש חודשיים של 20 שקל לאיתוראן — לכן בסך הכל מדובר בשנה הראשונה בהנחה ממוצעת של 110 שקל בביטוח הרכב.

החל בשנה השנייה, ההנחה תלויה בציון של הנהג. 40% מהנהגים עוברים את ציון 75 ומקבלים הנחה. 20% מוגדרים כנהגים בטוחים מאוד. ההנחה מתחילה ב–5% ממחיר הביטוח, וההנחה המרבית היא 30% מעלות ביטוח הרכב השנתית. הנחה מיוחדת ניתנת לנהגים שנוסעים מעט — בדומה לרעיון שנשקל בחוק ההסדרים — מאחר שיש קשר בין מיעוט נסיעה למיעוט מעורבות בתאונות דרכים.

פלדמן מעריך כי התקנתה של המערכת תתרום לשיפור איכות הנהיגה, מפני שהנהגים יודעים שהם מנוטרים, ומפני שיש להם תמריץ לקבל הנחה בביטוח הרכב שלהם. לדבריו, יש שיעור הצטרפות יפה לתוכנית, וגידול של 10%–20% מדי שנה, והוא ישמח אם יהיה אפשר לשלב את המערכת גם בביטוח החובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker