לאחר מחאת תושבי חיפה: הנסיעה במנהרות הכרמל תוזל – אבל לא לכולם

כיום מחיר הנסיעה באחד משני המקטעים הוא 8.6 שקלים - והוא צפוי לעלות בינואר ל-9.8 שקלים עבור נהגים שאינם מנויים ■ ההטבה למשאיות קטנות המחזיקות במנוי תימשך

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנהרות הכרמל
מנהרות הכרמל צילום: אבישג שאר-ישוב

תעריפי הנסיעה במנהרות הכרמל יוזלו החל ממחר (ב'), אך רק למנויים רשומים בכלי רכב פרטיים ולא לנהגים מזדמנים – כך סוכם במשא ומתן בין משרד האוצר וחברת כרמלטון, זכיינית מנהרות הכרמל, שחתמו במהלך סוף השבוע האחרון על ההסכם. לפני שבועיים הודיע האוצר כי התעריפים יופחתו, ללא הבחנה בין הנהגים השונים.

כיום מחיר נסיעה במנהרות הכרמל עומד על 8.6 שקלים למקטע אחד (מתוך שניים) ואף היה אמור לעלות בינואר ל-9.8 שקלים. בעקבות המשא ומתן סוכם כי המחיר למקטע יופחת ל-6.95 שקלים למקטע אחד. מדובר בהפחתה של כ-30% בהשוואה למחיר שתוכנן ל-2018, לפי ההסכם המקורי בין המדינה לכרמלטון, המוחזקת על ידי קבוצת שיכון ובינוי וקבוצת אלייד. לקוחות מזדמנים שאינם מנויים ישלמו את התעריף החדש של 9.8 שקלים. עם זאת, ההרשמה כמנויים אינה כרוכה בתשלום.

ההחלטה על ההוזלה בתעריפים התקבלה במשרד האוצר לאחר מחאות תושבי חיפה והסביבה על התעריפים הגבוהים, ואף דו"ח של מבקר המדינה שקבע אף הוא כי הנסיעה במנהרות יקרה מדי.

ההטבה הניתנת למשאיות קלות (עד 12 טון) מנויות בשיעור של 40% שהחלה ב-2016 תימשך. המתווה כפי שסוכם ייושם במשך 7 שנים, עד סוף 2024.

שר האוצר, משה כחלון, ציין כי "ההסכם החדש יקל על הכיס של הנהגים ועל עומסי התנועה בעיר. לא השלמנו עם העובדה שהמחיר יעלה בתחילת 2018 וניהלנו בחודש האחרון משא ומתן אינטנסיבי בכדי להביא להפחתתו". 

מכרמלטון נמסר: "אנו מברכים על הסיכום עם משרד האוצר, המאפשר הפחתה משמעותית של תעריף האגרה למנויי הפרויקט, שהם עיקר המשתמשים בו, ומאמינים כי ההסכם יביא לניצול מירבי של מנהרות הכרמל כפרויקט תשתיות לאומי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום