בכיר בוועד עובדי חברת חשמל: "אנחנו רחוקים מאוד מלהגיע להסכמות"

במכתב ששלח לעובדים הזכיר עמיר כהן את דברי יו"ר דירקטוריון חברת החשמל: "אם לא נגיע להסכמות, נדע להסתדר בתוכנו"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובדי חברת החשמל (למצולמים אין קשר לכתבה)
אורה קורן

עמיר כהן, חבר ועד האקדמאים של חברת החשמל הפיץ הערב (ה') מכתב לעובדי החברה, שבו עידכן בהתפתחות המגעים עם המדינה על הרפורמה במשק החשמל. "כפי שזה נראה, אנחנו רחוקים מאוד מלהגיע להסכמות", כתב כהן. "אני מפנה אתכם לדברים שאמר יו"ר הדירקטוריון (יפתח רון טל, א"ק) השבוע בכנס האנרגיה: 'אם לא נגיע להסכמות - נדע להסתדר בעצמנו ובתוכנו'".

לדברי כהן, במהלך המגעים הוסכם בין הצדדים על מכירת ארבע תחנות כוח ישנות בהספק כולל של כ-4,000 מגה-ואט - מעט פחות משליש כושר הייצור של חברת החשמל. הממשלה מעוניינת שחברת החשמל תמכור גם את אחד מהאתרים החדשים - צפית, גזר או חגית - אך לדברי כהן, כל השלושה צפויים להישאר בבעלות החברה. הוא לא הזכיר את התפנית של העובדים, שחזרו בהם מכוונתם למכור את תחנת אשכול באשדוד, והציעו במקומה את אחת התחנות החדשות.

לדברי כהן, סוגיית הקביעות שעובדים היו אמורים לקבל בסוף 2017 טרם הוסדרה, ולהערכת הוועד - החברה תבקש להאריך את העסקתם לפני שיוכרע נושא הקביעות, לאור המגעים לרפורמה.

המו"מ בין הממשלה לבין ועד עובדי החברה וההסתדרות יתחדש בשבוע הבא, עם שובו של יו"ר הוועד, מיקו צרפתי, מחו"ל. בשבוע הבא תפוג הארכה שקיבלו העובדים מבית המשפט העליון להגשת עמדתם בנוגע לטענות לצמצום זכות השביתה של ועדים גדולים. סביר להניח שאם הצדדים לא יגיעו להסכמות, העובדים יבקשו ארכה נוספת להשלמת השיחות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker