יו"ר הוועד החזק בנמל אשדוד נגד ההסתדרות

היו"ר המודח של ועד הציוד המכני שלח מכתב בוטה לעובדים ובו הוא מאשים את ההסתדרות כי היא מקדמת דווקא את האינטרס של ההנהלה - ולכן פוגעת בעובדים

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נמל אשדוד
נמל אשדודצילום: אילן אסייג

היום (ה') פנה שי בן סימון, יו"ר הוועד המודח של עובדי הציוד מכני, הוועד החזק בנמל שבראשו עמד פעם אלון חסן, במכתב בוטה אל העובדים שבו הוא תוקף את ההסתדרות. מטרת המכתב, לדבריו, " לעדכן באירועים של הימים האחרונים מנקודת מבטו". מעשית, בשל חשש כי לא ייבחר לראשות הוועד, בן סימון שואף לקדם את עצמו, ומבקש מהעובדים שיתמכו בו גם בעתיד.

ההסתדרות מינתה את בן סימון ליו"ר הוועד בינואר 2017, לאחר שפיטרה את הוועד הקודם, שביקש לעבור להסתדרות הלאומית - מהלך שנמנע על ידי בית הדין לעבודה, ועומד כיום בפני בג"ץ.

לאחרונה, לאחר שיושרו ההדורים עם העובדים הסוררים, הכריזה ההסתדרות כי יתקיימו בחירות, ובן סימון חושש כי לא ייבחר. לכן, פנה במכתב חריף אל העובדים בו הוא מאשים את ההסתדרות כי היא פוגעת בעובדים, בעוד הוא, לדבריו, נלחם עבורם במאבק על תנאיהם לקראת הרפורמה בנמלים.

וכך כותב בן סימון: "בגלל שלא הסכמתי על המהלכים שרצו לעשות, מצאו לנכון ההסתדרות לחבור לכמה חברים כדי שיהיו חייבים להם בעתיד - וככה הם יוכלו לקדם את האינטרסים של ההסתדרות, המדינה וההנהלה בנושא הרפורמה. בגלל שאני לא הסכמתי לזרום עם האינטרסים של ההסתדרות, מצאו לנכון לנצל את המשבר בתוך הנמל כדי 'לרענן שורות' וכך יתאפשר להם לקדם את הרפורמה שהם רוצים.

"לכן אני מקווה שכל עובד שמבין את המהלך של הסתדרות לא ייתן להם את האפשרות להחליף את מי שבאמת שומר על האינטרסים שלכם. ברור לכם שאם הייתי זורם עם מה שרוצים, היו שומרים עליי ולא נותנים לאף אחד להחליף אותי - כאילו הייתי פח שמן שמייצר להם סופגניות במשך שמונה ימים, זאת כדי שיוכלו להשמין על חשבון כולנו ולתת לגורמי הממשלה את התמורה שהם רוצים".

מההסתדרות נמסר: "המכתב שהוצא הינו חלק מתעמולת בחירות ואנו לא מגיבים לנושא ערב בחירות.".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker