עובדי חברת חשמל נסוגים - ומסרבים להיפרד מתחנת הכוח אשכול

העובדים הציעו תחנות חלופיות למכירה כחלק מהרפורמה במשק החשמל - ואף הסכימו להורדה נוספת בכושר ייצור החשמל כדי להימנע ממכירת אשכול. המדינה הבהירה שהיא מסרבת להשאיר את אשכול בחברת חשמל

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחנת כוח
אורה קורן

הדיונים על הרפורמה במשק החשמל עשו סיבוב פרסה, כאשר העובדים חזרו בהם מההסכמה למכור את תחנת הכוח אשכול כחלק מהרפורמה במשק החשמל. הדיון, שנמשך כשעתיים, עסק בהצעות מכירה חלופיות, כאשר המדינה הבהירה שהיא מסרבת להשאיר את אשכול בחברת חשמל.

בין השאר הציעו העובדים תמורת אשכול תחנות אחרות בהן חיפה, גזר וצפית, או חלקים מתחנות אחרות. על פי חלק מהמקורות הם אף הציעו שחברת החשמל תרד בכושר ייצור החשמל שלה ב-55% ולא ב-50% כפי שדורשת הממשלה, אם ישאירו בידיה את אשכול.

תחנת אשכול ממוקמת באשדוד על חוף הים, היא בעלת כושר ייצור גבוה יחסית של 1,600 מגה ואט ויש לה כבר אישורים נדרשים להקמת מתקני ייצור נוספים. האישורים מקצרים את הדרך להקמת תחנת כוח בכמה שנים מה שנאמד בענף כרווח מיידי של עשרות מליוני שקלים בשנה.

על פי הההבנות שגיבשו הצדדים בשבועות האחרונים, הוסכם על מכירת ארבע תחנות העובדות על גז מתוך שמונה שהחברה מפעילה. אלה כללו את התחנות אלון תבור, רמת חובב, אשכול ורידינג. המחלוקת נותרה לגבי תחנת צפית. עתה בעקבות לחצים מצד נציגי העובדים במחוז הדרומי מסרב הוועד להיפרד מתחנת אשכול ומציע במקומה את צפית, או כל הרכב אחר.

דיוני הרפורמה לא עסקו בפיצוי שישולם לעובדים שיפרשו ולאלה שיישארו. עם זאת, מקור מקורב לדיונים העריך, כי העובדים הפורשים יקבלו תוספת של 1,250 שקל לפנסיה והעובדים הנשארים יקבלו פיצוי של כ-2000 שקל הצורת קידום או צבירה לפנסיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker