רגע לפני שבג"ץ מתערב: משא ומתן חשאי לרפורמה בחברת החשמל

מנכ"לי משרדי האוצר והאנרגיה מנהלים בשבועות האחרונים ערוץ שיחות ישיר עם יו"ר ועד עובדי חברת החשמל כדי לגבש מולו מתווה לרפורמה ■ בוועד רוצים לייתר את הדיון הצפוי בבג"ץ נגד זכות השביתה בחברה ■ מגעים דומים כבר התנהלו בעבר, ועוררו ביקורת ציבורית

אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובדי חברת החשמל
עובדי חברת החשמל

בעוד הממשלה, עובדי חברת החשמל וההסתדרות משדרים כלפי חוץ התנהלות לוחמנית שנגזרת ממשבר אמון וממערכת יחסים עכורה — מאחורי הקלעים, כך מתברר, מנהלים הצדדים הליך הידברות ישיר וחשאי.

ל–TheMarker נודע כי בשבועות האחרונים נועדו המנכ"לים של משרדי האוצר והאנרגיה, שי באב"ד ושאול מרידור, כמה פעמים עם יו"ר ועד העובדים בחברת החשמל, דוד (מיקו) צרפתי, ויתכן שגם עם יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. מהפגישות מודרו לחלוטין רוב הפקידות הממשלתית המעורבת בגיבוש הרפורמה במשק החשמל, וכן צמרת ארגון העובדים במונופול החשמל הממשלתי.

עיקרי הרפורמה החדשה בחברת החשמל
מבנה
•החברה תהיה מונופול טבעי בהולכת
החשמל ובחלוקתו, ותשמור על יחידת
ניהול מערכת החשמל
•עד 2021 : מכירת תחנות הכוח ברמת
חובב, אשדוד )אשכול( ואלון תבור
•עד 2025 *: מכירת תחנות הכוח חגית,
צפית, חיפה, רדינג וגזר
•התחנות הפחמיות יתואגדו בחברה בת
•תוכנס בהדרגה תחרות במקטע האספקה
(מכירת חשמל ללקוחות קצה)
כוח אדם
1,900 עובדים "יעזבו" בתוכניות פרישה
מוקדמת ו– 700 יפוטרו
• 400 עובדים יעברו עם תחנות הכוח
ויועסקו תחת בעליהן הפרטיים
•מצבת העובדים תוגבל ל– 8,500 , מהם
6,250 קבועים ו– 2,250 ארעיים
•העובדים המפוטרים יזכו לפיצויים
מוגדלים — אך רק העובדים הנותרים יזכו
לתוספת חודשית קבועה של 2,000 שקל
לפנסיה
ניהול
•תעריף החשמל יועלה כדי לכסות על
עלויות שכר ופנסיה מנופחות ב– 8.7
מיליארד שקל
•גמישות ניהולית: הנהלת החברה תזכה
לעצמאות באיוש משרות, בניוד עובדים
ובפיטורים
•יוטמעו שכר דיפרנציאלי ובונוסים לפי
תפוקה
•תמומש תוכנית מכירת הנדל"ן המיותר

תכלית הפגישות הלא רשמיות היא לגבש מתווה עקרוני מוסכם לשינוי המבני המתוכנן במשק החשמל. לפני כחודשיים רמז בג"ץ כי בכוונתו לדון בגבולות זכות השביתה של עובדי חברת החשמל — ואותת כי הוא עשוי להפחית באופן דרמטי את כוח המיקוח של הוועד מול המדינה. ייתכן שהתפתחות זאת היא שהביאה את ניסנקורן וצרפתי לנסות להגיע עם המדינה להסדר מהיר שימנע פסיקה תקדימית ורוחבית שתשליך על זכות השביתה ככלל, ועל זכות השביתה במונופולים תשתיתיים בפרט.

עם זאת, משרדי האוצר והאנרגיה כבר הציגו את מתווה הרפורמה שגיבשו על דעת כלל גורמי הממשלה — והודיעו כבר בסוף 2016 כי הוא סופי. לכן לא ברור מהי מידת הגמישות שהציגו מנכ"לי משרדי האוצר והאנרגיה במשא ומתן החשאי שניהלו, ואם הוא מקובל גם על יתר הגורמים בממשלה — דווקא בעת שהמדינה ניצבת כפסע לפני השינוי המהותי והמיוחל בדיני העבודה.

"צרפתי סיפר שהגיע להבנות עם המדינה"

ביום רביעי האחרון, ערב ראש השנה, הגיע לתומו מניין 60 הימים שקצב בג"ץ לוועד עובדי חברת החשמל ולהסתדרות להשיב על הצווים על תנאי שהוציא בסוגיית זכות השביתה בחברה. העובדה כי תשובת הצדדים לא נמסרה עדיין חיזקה את ההערכות כי ייתכן שבין הצדדים מתגבשת הסכמה.

שאול מרידור
שאול מרידורצילום: אמיל סלמן

בין המדינה לבין ועד עובדי חברת החשמל כבר נוהלו בשנים האחרונות כמה ערוצי שיחות לא רשמיים וחשאיים, שעוררו ביקורת ציבורית ופנים־ממשלתית מחשש למסירת התחייבות שלטונית בהליך לא שקוף, ובניגוד לאינטרס הציבור.

בעוד המדינה שומרת על פרופיל נמוך כדי למנוע רעשי רקע מצד הרגולטורים השונים ומצד התקשורת — בצמרת ועד העובדים הטילו איפול על המגעים, היות שבמקביל נערכות החודש הבחירות למוסדות ארגון העובדים בחברה. בימים הקרובים יקיימו חברי המזכירות הארצית את ההצבעה על זהות היו"ר הבא.

מי שינסה למנוע מצרפתי כהונה נוספת כיו"ר (רביעית ברציפות מאז 2004) הוא יו"ר ועד המהנדסים במחוז הצפוני של החברה, יעקב חי, שנחשב קול אופוזיציוני דומיננטי בחברה — ונציג קולני של הקו הנצי בחברה. במנשר שהפיץ ועד המהנדסים בשבוע שעבר, טען חי כי "צרפתי פלט לנו שבזמן שכולם עסקו בבחירות, הוא, לבדו מאחורי הקלעים, הגיע להבנות עם ההנהלה והמדינה — ומיד לאחר החגים כולם ייכנסו למשא ומתן סופי על בסיס ההבנות האלה".

לטענת חי, במסגרת ההבנות סוכם כבר על תוכנית פרישה מוקדמת לכ–600 מעובדי החברה — על בסיס רשימות שתכין הנהלת החברה, ובמסגרת תוכנית ההתייעלות שחויבה החברה לבצע ב–2017.

הרפורמה הרביעית מאז 1996

מתווה הרפורמה החדש בחברת החשמל, שעומד בבסיס המגעים החשאיים, נחשף ב–TheMarker בסוף 2016. זהו המתווה הרשמי הרביעי שמציגה הממשלה מאז הוחלט על שינוי משק החשמל בישראל ב–1996. הממשלה התחייבה לאשר אותו עד 15 בנובמבר — אז יפקע תוקפם של רישיונות חברת החשמל. בהיעדר רפורמה מוסכמת, תידרש המדינה ליישם את הרפורמה באופן חד־צדדי או לתקן שוב את החוק — ולדחות את מועד פקיעת הרישיונות, כפי שעשתה ב–11 השנים האחרונות.

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד
מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"דצילום: עופר וקנין

המתווה שהוצג כלל שינויים מבניים מצומצמים יחסית לעבר — ובתמצית, תכליתו להוציא את חברת החשמל מתחום ייצור החשמל, ולהפקיד את הקמת תחנות הכוח בידי מתחריה. זאת, בעוד החברה הממשלתית נותרת מונופול טבעי בהולכת החשמל ובחלוקתו. למקטע אספקת החשמל (מכירתו ללקוח) תוכנס תחרות חלקית. לפי מתווה זה, חברת החשמל תתמקד בניהול משק החשמל ובבנייה של התשתיות בו, ותיהפך לגורם נייטרלי בעולם ייצור החשמל, שבו היא נעדרת יתרון יחסי. על מכירת החשמל יתחרו יזמים פרטיים שיבנו תחנות כוח או ירכשו את אלה של חברת החשמל.

לפי המתווה שהוצע, חברת החשמל תמכור בתוך שמונה שנים את תחנות הכוח החדשות יחסית שלה, שאותן היא מפעילה בגז טבעי — ושמספקות 60% מכושר הייצור שלה. ההפרטה תהיה דו־שלבית: בתוך ארבע שנים תמכור חברת החשמל את מתחמי התחנות שלה ברמת חובב, באשדוד (אשכול) ובאלון תבור, ובתוך שמונה שנים מיום החתימה על הרפורמה, תמכור החברה את יתר התחנות הגזיות שלה — חגית, צפית, רדינג, גזר וחיפה (8,200 מגה ואט בסך הכל).

חברת החשמל תישאר עם שתי תחנות כוח פחמיות (רוטנברג ואורות רבין) וכן עם תחנות פיקריות (הניתנות להפעלה מהירה, לזמן מוגבל, בעת צורך מיידי) — כמו תחנות מזוטיות או טורבינות סילוניות. כלל התחנות האלה יתואגדו בחברה בת בבעלות מלאה של חברת החשמל. החברה תוכפף ליחידת ניהול מערכת החשמל — שתישאר בחברת החשמל ותהיה אמונה על סדר הפעלת תחנות הכוח השונות במשק לפי שיקולי עלות וזמינות.

יו"ר ועד עובדי חברת החשמל, מיקו צרפתי
יו"ר ועד עובדי חברת החשמל, מיקו צרפתיצילום: אליהו הרשקוביץ

באשר לשינויים בכוח האדם בחברת החשמל לפי מתווה הרפורמה, מספר העובדים יוגבל לתקרה של 8,500 עובדים — כלומר החברה תקצץ כ–3,400 תקנים. 1,900 מעובדי חברת החשמל יפרשו עד לסיום יישום הרפורמה ב–2025 בהליכי פרישה טבעית או במסגרת תוכנית התייעלות פנימית (פרישה מרצון). 700 עובדים נוספים מיועדים לפי המתווה לפיטורים, על בסיס רשימות שתכין הנהלת החברה. באשר ל–400 עובדים נוספים — אלה הם עובדי תפעול בתחנות הכוח שאמנם יעזבו את חברת החשמל, אך ינוידו לעבודה תחת הזכיינים הפרטיים שירכשו את התחנות.

רק 700 המפוטרים יזכו לחבילת הפיצויים הגבוהה, בגובה 150% (הפיצויים יסתכמו ב-1.6 מיליון שקל בממוצע לעובד) — והם יזכו להטבה זו בלבד. התוספת הקבועה לגמלה הפנסיונית, שהובטחה בעבר לכל עובדי חברת החשמל, תוענק כעת רק ל–6,250 העובדים הקבועים שיישארו בחברת החשמל — ותסתכם ב–2,000 שקל בחודש. תגמול זה, שהינו מרוסן יחסית, צפוי להפחית את עלויות הפרישה ברפורמה מכ–6 מיליארד שקל ל–3–4 מיליארד שקל.

בפרק השלישי במתווה הרפורמה דורשת הממשלה להגביר את הגמישות הניהולית בחברה. הכוונה היא לביטולה החלקי של חובת הפריטטיות — המנגנון שמחייב שיתוף עובדים בקבלת החלטות ניהוליות, בין השאר בכל הנוגע לוועדות מכרזים פנימיות, לניוד עובדים ולהליכי פיטורים. עוד מוצע לאשר שכר דיפרנציאלי (לפי מומחיות), לשנות את מדיניות תגמול העובדים בחברה (בונוסים לפי ביצועים) ולהרחיב למאות את מעגל עובדי ההנהלה שמועסקים בחוזים אישיים.

מתווה הרפורמה כולל עוד העברה מיידית של מקטעי הפעילות בחברת החשמל לניהול לפי מרכזי רווח נפרדים, ולבסוף מתייחסת התוכנית לחיזוק איתנותה הפיננסית של החברה. בסעיף זה נכלל המימוש המתמהמה של נדל"ן החברה הפזור ברחבי ישראל — וגם "הסוכרייה" שלה מייחלת חברת החשמל, בדמות העלאת תעריף החשמל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker