האיש שהקים את הרשות הלאומית לתחבורה ציבורית פורש מתפקידו

תא"ל (מיל') מאיר חן החליט לא להתמודד על כהונה נוספת, לאחר 4 שנים בתפקיד ■ חן הוביל רפורמות נרחבות במערך התחבורה הציבורית, בהן רפורמת התעריפים וטכנולוגיות חדשות בתחום הכרטוס

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מאיר חן
מאיר חןצילום: אוליבייה פיטוסי

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, תא״ל (מיל׳) מאיר חן, הודיע לשר התחבורה, ישראל כ"ץ על סיום תפקידו בתום קדנציה של ארבע שנים. כהונתו תסתיים בסוף נובמבר הקרוב, מבלי לממש את האפשרות להאריך אותה בארבע שנים נוספות. 

חן הקים את הרשות הלאומית לתחבורה ציבורית כמנהלה הראשון. במהלך התקופה הזאת הוביל חן שינויים רבים ורפורמות נרחבות במערך התחבורה הציבורית, בהם תוספות שירות של עשרות אחוזים בקווי האוטובוסים וברכבת ישראל, הרפורמה בתעריפים, תחילת עבודות הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב, פרויקט עיר בת קיימא באשדוד, הארכת קווי המטרונית במטרופולין חיפה ותחילת העבודות של מיזם הרכבל.

מכונת רב קו
ממובילי מהפכת הכרטוסצילום: ארכיון אגד

חן הוביל גם את הטמעת הטכנולוגיות החדשות בתחום הכרטוס, שכוללות עלייה לאוטובוס מכל הדלתות, כרטוס אוטומטי ללא מגע הנהג, טעינת רב קו באינטרנט ובכספומטים ואמצעים טכנולוגיים נוספים. ב-2016 זכתה הרשות הלאומית לתחבורה ציבורית בפרס איכות ומצוינות בשירות המדינה.

חן הודה לשר כ"ץ על ואמר: "השינויים והשיפורים העתידיים המתוכננים בתחבורה הציבורית צפויים לשנות את התפיסה והגישה של הציבור לתחבורה הציבורית. אחד מסימניה הוא גידול של 12% שחל בשנתיים האחרונות בתחבורה בציבורית - מגמה שהולכת וגדלה בהתמדה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker