קמפיין להפעלת תחבורה ציבורית בשבת - על גבי אוטובוסים של דן

תנועת ישראל חופשית יזמה את הקמפיין, שנושא את הכותרת "ישראל, הגיע הזמן לתחבורה ציבורית בסופ"ש! זה הכי הגיוני בעולם"

אורן דורי
אורן דורי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
קמפיין אוטובוסים ישראל חופשית
קמפיין האוטובוסים ישראל חופשיתצילום: סטודיו רן לוצקי

קמפיין ציבורי הקורא להפעיל תחבורה ציבורית בשבת הושק אתמול בשילוט שנפרש על גבי אוטובוסים של דן במרכז. תנועת ישראל חופשית יזמה את הקמפיין, שנושא את הכותרת "ישראל, הגיע הזמן לתחבורה ציבורית בסופ"ש! זה הכי הגיוני בעולם", כאשר הוא פונה גם למדינת ישראל וגם לשר התחבורה, ישראל כ"ץ.

בישראל חופשית מבקשים לקדם הפעלה של קווי אוטובוסים בסופי השבוע בערים בעלות רוב חילוני בתוך שלושה חודשים. במסגרת הקמפיין, בשבועות הקרובים תקיים התנועה כנסים מקומיים בעשר ערים עם רוב חילוני, שתושביהן דורשים להפעיל תחבורה ציבורית בסופי שבוע - ובהן אשדוד, ראשון לציון, אריאל, נהריה, כפר סבא, נתניה וערד. הקמפיין יכלול שיתופי פעולה עם רשויות מקומיות, רתימת התושבים וגיוס שותפים ברמה המקומית להפעלת לחץ על ראשי הערים לטובת סבסוד קווי תחבורה אלה. במקרים שבהם ראשי הערים לא ייענו לדרישת התושבים יושק קמפיין הדסטארט להקמת קווי תחבורה שיתופיים אלטרנטיביים.

בתוך כך, בית המשפט העליון אישר אתמול את בקשת הדחייה השביעית של השר כ"ץ למתן תגובה לעתירה סביב שאלת הפעלת שירותי תחבורה ציבורית בשבת. בעתירה, שהגישו ישראל חופשית, ח"כ תמר זנדברג (מרצ), התנועה הרפורמית וקבוצת אזרחים שלא יכולים להוציא רישיון מסיבות שונות - התבקש כ"ץ לנמק מדוע הוא מסרב לשקול להפעיל תחבורה ציבורית בשבת במתכונת המתאימה ליום המנוחה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker