ביקורת רשות המסים בנתב"ג: כל נהגי המוניות שנבדקו - חשודים בהעלמה

הפעילות נערכה במסגרת הנחיית מנהל הרשות להגביר את האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, ועל רקע השינויים בתנאי הפעלת שירותי המוניות בנמל התעופה

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתב"ג משבר מוניות
צילום: עופר וקנין

אנשי רשות המסים פשטו היום (ד') על מוניות בנתב"ג לצורך ביקורת על העלמות מס בקרב הנהגים. ברשות הגדירו את תוצאת הביקורת "עגומה", לאחר שנמצאו ליקויים בספרי העסק של כל הנהגים שנבדקו.

ברשות המסים נימקו את היוזמה בשינויים בתנאי הפעלת שירותי המוניות בנמל התעופה. לפני חודשיים בוטלו תוצאות המכרז בו זכתה Gett (לשעבר גט טקסי), בשיתוף תחנת המוניות הדר-לוד, בזיכיון להפעלת מערך המוניות בשדה. מאז שנפתחו שערי נתב"ג לכל מונית ורשות שדות התעופה (רש"ת) נותרה ללא זכיינית, תופעת הנהגים ה"חאפרים" גברה. אותם נהגים אוספים נוסעים ללא פיקוח ובעבר נרשמו מקרים של גביית מחירים מופרזים - מתיירים בעיקר. על פי הערכות בענף המוניות, האכיפה נועדה בעיקר כדי להרתיע את הנהגים הללו.

ענף המוניות מאופיין עדיין בעבודה עם כסף "שחור", גם אם התופעה הצטמצמה עם כניסת אפליקציות כמו Gett, המתעדות את הנסיעות אוטומטית ומאפשרות תשלום על הנסיעה באשראי. זו גם הסיבה שאין נתונים חלוטים לגבי מספר הנסיעות בענף. משרד התחבורה מעריך כי מתבצעות כ-72 מיליון נסיעות נוסעים בשנה, אולם גורמים שונים בענף אומדים את המספר האמיתי ב-100-85 מיליון נסיעות.

לפי נתוני רשות המסים שנמסרו לבקשת TheMarker, סך הכנסות המדינה ממע"מ על ענף המוניות (כולל מוניות שירות) עמד ב-2013 על כ-200 מיליון שקל וב-2014 על כ-192 מיליון שקל. הגבייה ממס הכנסה של נהגי מוניות עצמאיים עומדת על כ-80 מיליון שקל לשנה, לפי נתוני השנים 2007–2013. על פי הנתונים הרשמיים, ענף מוניות ה"ספיישל" מגלגל מחזור שנתי של כ-5 מיליארד שקל.

ביחידת ניהול ספרים ברשות המסים נערכים ליציאה למבצע נרחב יותר בקרב נהגי מוניות הנותנים שירותי הסעה לנמל התעופה וממנו. הביקורת הראשונית שבוצעה בקרב 8 נהגים העלתה את הממצאים הבאים:

אחד מנהגי המוניות שנבדק ונתפס כשלא רשם 120 שקל, טען כי הנוסעים לא שילמו לו עדיין והוא צריך להחזיר אותם, אולם כשהמבקרים ביקשו ממנו את הטלפון של אחד הנוסעים, הוא הודה שלא רשם. נהג אחר שנצפה כשאינו רושם 200 שקל ששולמו לו, טען כי הוא עובד רק יומיים. שלושה נהגים אחרים שלא רשמו את נסיעת הביקורת טענו: "שכחתי", "אני שכיר ויצא לי מראש" ו"אני מודה, כמה זה יעלה לי".

מתצפית עלה כי נהג מונית נוסף לא רשם 200 שקל ולא רשם את נסיעת הביקורת, והוא טען שלא שילמו לו כלל, "אני מקבל פתק מהתחנה לפני שאני יוצא ואח"כ מתקזז בחשבוניות", וכשהתבקש להציג את הפתק טען שהפתק בתחנה. הגדיל לעשות נהג מונית שהפעיל את המונה בעת נסיעת הביקורת, אולם במהלכה עצר את המונה והדפיס 20 שקל בגין נסיעה קודמת, אף על פי שעלותה היתה גבוהה יותר, לדבריו הוא דיבר דברי תורה עם הנוסעים הקודמים.

פעילות זו נערכה במסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker