בכפוף לתוכנית התייעלות: נמל אשדוד קיבל דירוג AA פלוס

החברה הממשלתית מתכננת בסוף השנה הנפקת אג"ח סחירות ב-150 מיליון שקל, אך זו מותנית בחתימת הממשלה על הסכמי תחרות והתייעלות מול ועד העובדים וההסתדרות

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל הדרום באשדוד
נמל הדרום באשדודצילום: אילן אסייג

חברת דירוג האשראי מעלות S&P העניקה לחברת נמל אשדוד דירוג חוב גבוה יחסית של AA+ בתחזית יציבה. הדירוג הוזמן לקראת ההנפקה הראשונה של אגרות חוב סחירות, שאותה מתכננת החברה לבצע בסוף השנה, והוא הוכן בשיתוף פירמת הייעוץ גיזה.

ההנפקה תוכננה תחילה לאפריל, בהיקף גיוס של 150-100 מיליון שקל, על בסיס דו"חות החברה לרבעון הראשון של 2017. ואולם, העדר חתימה על הסכם תחרות מול העובדים סיכלה את האפשרות לצאת לשוק ההון.

במהלך החודשיים הקרובים אמורים העובדים וההסתדרות לגבש עם משרדי התחבורה והאוצר הסכם תחרות חדש. זאת, לאחר שהממשלה הסכימה באופן שנוי במחלוקת להיענות לדרישת הוועדים, ולהעניק חסינות מפיטורים לעובדי דור ב' ולעובדים ארעיים.

אם אמנם יוצג הסכם כזה, תיסלל הדרך בפני הנפקת האג"ח עוד ב-2017. ואולם, הותרת הדירוג על כנו תותנה אז בהצגת תוכנית התייעלות שוות ערך לנטל שיספוג הנמל כתוצאה מההתחייבות הממשלתית להעסקת כוח אדם נוסף.

בנימוקי מעלות S&P לדירוג, נכתב כי נמל אשדוד מחזיק בנתח של 40% מהיקף התעבורה של ישראל בנמלי הים, ומגיע לנתח של 50% במגזרי המכולות והמכוניות.

הסיכון שבפניו ניצב הנמל הוא חנוכתו של נמל הדרום הפרטי, שנבנה בסמוך על ידי צ'יינה הרבור הסינית, ושאמור לפעול החל ב-2021 תחת ענקית הספנות MSC. לקראת ההתמודדות עם האיום, אישרה חברת נמל אשדוד תוכנית השקעות רב שנתית בהיקף של 2.4 מיליארד שקל. התוכנית אמורה לשדרג חלק מהרציפים בנמל, כך שיוכלו לטפל באוניות מטען גדולות (14 אלף TEU), וכן להקים מסוע תפזורת משודרג.

"חברת נמל אשדוד מציגה פרופיל סיכון עסקי חלש יחסית לחברות מדורגות מקבילות בעולם, היות שהנמל נתון לתחרות גוברת וקטן יותר בהיקפי פעילותו. מנגד, לחברה מינוף נמוך וניהול וממשל תאגידי חיוביים יחסית, למרות הקשיים מול הוועד, וחשיבות לאומית משמעותית", נכתב בנימוקים לדירוג.

חברת נמל אשדוד סיימה את 2016 עם גידול של 9% בהכנסות ל-1.2 מיליארד שקל, ועם גידול של 10% בהיקף תנועת המכולות (1.44 מיליון TEU). 

לדברי מנכ"ל נמל אשדוד, יצחק בלומנטל, "הדו"ח מציין כי המסגרת הרגולטורית, המשפטית, הפוליטית והחוזית של נמל אשדוד תקינה, ואף חיובית, לאור כמה צעדים שננקטו במהלך השנים האחרונות לשיפור השקיפות ושינויים מבניים לשיפור היעילות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker