הצעת חוק: להוציא את הרשות לבטיחות בדרכים מידיו של שר התחבורה כ"ץ

הצעת החוק להעברת הרשות למשרד ראש הממשלה, שאליה מתנגד השר כ"ץ - נועדה לתת לה עצמאות ולנתקה ממשרד התחבורה, שאת פעילותו היא אמורה לבקר ■ החוק הקיים כבר אוסר על המשרד להתערב בניהול הרשות, אלא שלפי מבקר המדינה, הוא עשה זאת

אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר התחבורה ישראל כ"ץצילום: הדס פרוש / פלאש90
אורן דורי

ועדת השרים לענייני חקיקה צפויה לדון היום בהצעת חוק להעברת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מאחריותו של שר התחבורה והבטיחות בדרכים אל משרד ראש הממשלה.

הצעת החוק, שיזם ח"כ חמד עמאר (ישראל ביתנו), באה על רקע הזינוק העקבי במספר ההרוגים בתאונות הדרכים. הצעת החוק נועדה להעניק עצמאות לרשות הלאומית לבטיחות בדרכים על ידי ניתוקה ממשרד התחבורה — שאת פעילותו היא אמורה לבקר.

במצב הנוכחי, הרשות מעבירה למשרד התחבורה מדי שנה יותר ממחצית מתקציבה השנתי לשם ביצוע פרויקטים בתחום התשתיות. התקציבים שמעבירה הרשות מועברים על ידה בלי שיש לה השפעה מהותית על הנעשה בהם, וזאת בניגוד מוחלט לייעודה המקורי.

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, צפוי להתנגד להצעת החוק, כפי שכבר עשה בעבר. לפני שנה וחצי נדחתה הצעת חוק דומה של עמאר, שעליה חתמו 18 ח"כים ממפלגות ישראל ביתנו, יש עתיד, יהדות התורה, הבית היהודי והרשימה המשותפת.

תאונת דרכים בכביש 221צילום: אליהו הרשקוביץ

משרד התחבורה לא כיבד את החוק הקיים

ברשות לבטיחות בדרכים לא בדיוק יודעים כיצד לקבל את הרעיון. בסיבוב הקודם של הצעת החוק, היא תואמה עם מנכ"ל הרשות דאז, מרדכי בהירי־דואני, אלא שמאז חלו כמה התפתחויות בשטח. בשנה האחרונה כ"ץ מינה לרשות יו"ר חדש, גיורא רום, ומנכ"לית חדשה, רחל טבת־ויזל, ובימים אלה השלושה נמצאים בניסוחים סופיים של חוק המעגן את מעמדה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. החוק הזמני שמתוקפו פועלת הרשות כיום יפקע בעוד פחות מחמישה חודשים, ולכן נוצרה הזדמנות חד־פעמית לשיקום הגוף שנועד להוביל את המאבק הממשלתי בתאונות הדרכים.

למעשה, כבר לפי החוק הקיים, למשרד התחבורה לא אמורה להיות נגיעה בניהול הרשות. אולם מבקר המדינה מצא כמה מקרים של התערבויות פסולות בשנים האחרונות.

לפי הסיכום בין כ"ץ לבין הרשות, גם בחוק החדש תישאר הרשות כפופה למשרדו. בראיון ל–TheMarker שפורסם בשבוע שעבר, אמרה טבת־ויזל: "אני רוצה לראות את עצמי נמצאת במשרד התחבורה. אני הולכת עם הקו שלי יחד עם משרד התחבורה, אני זוכה לשיתוף פעולה ואיני מרגישה שמצרים את צעדי, להפך. הצגנו לשר את הצעת החוק שלנו ואנחנו מוצאים אצלו אוזן קשבת".

ח"כ חמד עמארצילום: דרור ארצי - ג'יני

ח"כ עמאר אמר בסוף השבוע ל–TheMarker: "אני יודע ששר התחבורה יתנגד להצעת החוק שלי, אבל זה בלתי אפשרי שהרשות תפקח על המשרד שהיא יושבת בו. מ–2012 יש הידרדרות במצב בכבישים, והשר כ"ץ יושב כבר שמונה שנים בתפקיד. חייבים לתת לרשות סמכויות, ורק אם נעביר אותה לסמכות משרד ראש הממשלה יהיה אפשר לתת לה עצמאות. מהלך זה גם יחייב את ראש הממשלה להתייחס לנושא התאונות. בנוסף, תוכל הרשות להורות למשטרה ולגופים אחרים כיצד לפעול. לכל הפחות, שהשר יציג כבר את ההצעה שלו".

ממשרד התחבורה נמסר כי הצעת החוק של עמאר סותרת את החלטת הממשלה וכי המשרד מתנגד לה.

הרשות תקבל סמכויות לחקור תאונות דרכים

מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, רחל טבת־ויזלצילום: אמיל סלמן

הצעת החוק של עמאר מציעה בנוסף כי בשנים שבהן הצטברו עודפי גבייה בקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים (קרנית), תועבר מחצית מהסכום לתקציב הרשות בשנה העוקבת לצורך ביצוע פרויקטים לשיפור הבטיחות בדרכים. נוסף על כך, בהצעת החוק מוצע לצרף נציגים נוספים של הרשות למועצה הארצית לתכנון ולבנייה, לוועדת התכנון הארצית ולוועדות המחוזיות.

הצעת החוק תעגן בחקיקה את תפקידו של מנהל מטה הבטיחות ברשויות המקומיות, ותחייב הגשה של תסקירי בטיחות בדרכים לגבי פרויקטים שיקבע שר הפנים.

כמו כן, נקבע בהצעת החוק מנגנון המבטיח כי בכל עת לא יפחת מספרם של נציגי הציבור מזה של נציגי הממשלה במועצה — זאת במטרה לשתף את הציבור בהתוויית מדיניות הרשות, לרבות הקצאת המשאבים שלה ופיקוחה על משרדי הממשלה השונים.

בדומה לטיוטת החוק שגובשה ברשות, גם הצעתו של עמאר מבקשת להוסיף לרשות סמכויות לביצוע חקירות עומק של תאונות דרכים, ולאפשר הגנה על המידע המגיע לוועדות חקירה אלה, בדומה לנהוג בתחקירים צבאיים ובהליכי בדיקה של מבקר המדינה. הרחבת סמכויות הרשות וההגנה מפני חשיפת המידע יאפשרו לה להגיע לחקר מקצועי ומעמיק של נסיבות התאונה, ובכך להביא למניעתן של תאונות בעלות מאפיינים דומים בעתיד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker