"זמן הנסיעה לקמפוס בתחבורה ציבורית - פי 4 מברכב פרטי"

ח"כ דב חנין קרא לסטודנטים לצאת במחאה חברתית על רקע טיב שירותי התחבורה הציבורית אל הקמפוסים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דב חניןצילום: מוטי מילרוד

"צאו להפגין מול ביתו של שר התחבורה, ישראל כ"ץ, כי אם אתם לא תשמיעו את קולכם, שום דבר לא יתקדם" — כך קרא אתמול יו"ר ועדת המשנה לתחבורה ציבורית, ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת), לסטודנטים. לדבריו, עליהם לצאת במחאה חברתית על רקע טיב שירותי התחבורה הציבורית אל הקמפוסים.

בדיון שנערך אמש בכנסת, סיפרו נציגי הסטודנטים מרחבי הארץ על הקושי להגיע לאוניברסיטאות והמכללות. בדיון הוצגו נתוני ארגון 15 דקות, שלפיהם זמני ההגעה למוסדות להשכלה גבוהה בתחבורה ציבורית ארוכים פי ארבעה מזמן הנסיעה ברכב פרטי. זאת, אף שציבור הסטודנטים הוא צרכן גדול של תחבורה ציבורית.

במהלך הדיון ציין מנכ"ל 15 דקות, גיל יעקב, כי "זמן הנסיעה מתל אביב לאוניברסיטת בר אילן הוא למעלה משעה, והנסיעה דורשת החלפה של לפחות שני קווים. אם מנסים להגיע לשם מאזור השרון המצב מחמיר עוד יותר. לא ייתכן שנסיעה ממרכזי הערים לקמפוסים שנמצאים בשטחן תיקח יותר משעה, וכשזה מה שקורה באוניברסיטאות בירושלים, בחיפה ובתל אביב — ברור לכולם שהמצב בפריפריה חמור אף יותר״.

רכז תחבורה ציבורית בהתאחדות הסטודנטים, דוד גלזר, אמר בדיון כי ההתאחדות תייצר תוכנית שתמפה את צורכי הקמפוסים במהלך חמש השנים הקרובות ותפעל ליישמה בתקציב נפרד. סגנית ראש עיריית תל אביב, מיטל להבי, העירה כי הבעיה בקמפוסים היא ניתוקם מתחנות הרכבת וניהול לא מיטבי של קווי השירות הקיימים.

נציג משרד התחבורה, גבי נבון, אמר בתגובה כי המשרד מקיים ישיבות תכופות עם נציגי הסטודנטים, אחת לעשרה ימים. הוא הוסיף כי המשרד החל לבצע סדרת סקרים, שנמצאים בעיבוד ושלפיהם יתוכננו הקווים. "לא נדלג על אף אוניברסיטה ואף מכללה", אמר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker