אחרי 13 שנה: תחנת הכוח הפרטית IPM יוצאת לדרך

אם תאושר הבקשה, תהיה IPM תחנת הכוח הקונבנציונלית האחרונה שתוקם במסגרת הסדרות הינוקא ליזמי החשמל הפרטי

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדמיה של תחנת הכוח בבאר טוביה
הדמיה של תחנת הכוח בבאר טוביה

13 שנים לאחר שיצא לדרך, מסתמן כי פרויקט IPM להקמת תחנת הכוח הפרטית בבאר טוביה עולה לפסים מעשיים. ביום חמישי, ברקע העיצומים שנוקטים עובדי חברת החשמל נגד ייצור החשמל הפרטי, הגישו בעלי IPM לרשות החשמל את הבקשה הרשמית לקבלת רישיון ייצור חשמל בתחנה.

הבקשה הוגשה חודשיים לפני המועד האחרון שקבעה הרשות למתן רישיון זה. אם תאושר הבקשה, תהיה IPM תחנת הכוח הקונבנציונלית האחרונה שתוקם במסגרת הסדרות הינוקא ליזמי החשמל הפרטי. התחנה תמכור 85% מהחשמל שתייצר לרשת החשמל, ו–15% מהחשמל יימכר ללקוחות פרטיים בעסקות בילטרליות.

להגשת הבקשה לרישיון קדם סכסוך קשה שפרץ בין סבך הבעלים בתחנה, המונה לא פחות מ–12 בעלים. אלה התקוטטו על השליטה במיזם, על חלוקת הנשיאה בהון העצמי שיופקד לטובת הפרויקט (400 מיליון שקל) ועל החלוקה העתידית הנגזרת של רווחיו. מצדו האחד של המתרס ניצבו ארבעת אנשי העסקים: טימור בן יהודה, אברהם נניקשוילי, מוטי בן משה ויצחק מירילשוילי. מנגד, ניצבה חברת גלובל פאוור של אהוד בן ש"ך וניסן כספי, בגיבוי לאומי פרטנרס וקרן נוי. בשבוע שעבר הגיעו הצדדים לפשרה שהסדירה את הסוגיות שבמחלוקת, לפחות עד לחתימה על הסגירה הפיננסית, שצפויה בחצי השנה הקרובה.

תחנת IPM תוקם בשטח של 62 דונם באזור התעשייה של באר טוביה, בהשקעה של כ–2 מיליארד שקל. את המימון לפרויקט יעמידו דויטשה בנק הגרמני ובנק הפועלים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker