תנאי הסף הלכו לאיבוד בדרך לבחירת קבלן האיתות של הרכבת הקלה

לאחר שנכשל הניסיון לתפור את התקנת מערכות האיתות ברכבות ללא מכרז, פירסמה חברת נ.ת.ע מכרז בהיקף 300 מיליון שקל, שממנו הושמטו במפתיע הדרישות הטכניות ■ השיקול היחיד שיכריע את זהות הזוכה יהיה הצעתו הכספית, והמרוויחה הגדולה מכך היא חברה סינית אלמונית

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט הרכבת הקלה. האזור כולו צפוי ליהנות מהפיתוח
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

חברת נ.ת.ע (נתיבי תחבורה עירוניים) הממשלתית פירסמה לפני כחודש מכרז בינלאומי מחודש לבחירת הקבלן שיתקין ויפעיל את מערכות האיתות בקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן. מדובר במכרז רגיש - לאספקת רכיבי הבקרה והשליטה, האחראים לתיאום עם מערכות הרמזורים ולמעבר לניהוג אוטומטי במנהרות.

מערכות אלה מותקנות בקרונות הרכבת, במסילות ובחדרי התשתית - ומכאן נובעת החשיבות הרבה בבחירת חברת טכנולוגיה מנוסה ובעלת יכולות בהפעלת תשתית משולבת שבה תלויים חיי נוסעים.

לפיכך, במכרז המערכות המקורי שפירסמה נ.ת.ע בשנה שעברה, היא דרשה מהמתמודדים להפקיד ארבע מעטפות נפרדות, שבהן מידע על המציע, הצעת המחיר שלו, ההצעה הטכנית וקבלן האיתות שבחר.

לאחר שמכרז זה בוטל בשל ניפוח מחירים, החברה הממשלתית פיצלה את התקנת האיתות מיתר המערכות - וניסתה לבחור את קבלן האיתות ללא מכרז. נ.ת.ע ניסתה "להלביש" את החוזה מול הקבלן שבו היא מעוניינת על החוזה שנחתם מול ספקית הקרונות לפרויקט, CNR הסינית. כך למעשה, אמורים היו הסינים להיכנס לנעלי נ.ת.ע, ולהתקשר במקומה עם אחת מחברות הטכנולוגיה העולמיות בהסכם קבלנות משנה - כדי לחסוך פרסום מכרז נפרד לאיתות.

עבור זאת, נ.ת.ע "שידכה" ל-CNR חברת טכנולוגיות מסילתיות מבייג'ין, CRSC, שהציעה לנ.ת.ע שירותים זולים יחסית כקבלנית עבודות איתות. בחסות הפטור ממכרז, עשויה היתה CRSC לחמוק מעמידה בתנאי הסף המקצועיים שנקבעו על ידי נ.ת.ע במכרז המערכות המקורי - בשעה ש-CNR תיקח על עצמה את האחריות המקצועית עבור קבלן זה.

אלא שניסיון זה כשל לפני חודש, לאחר שהתברר כי הוא לא יעבור מבחן משפטי - ונ.ת.ע נדרשה לפרסם מכרז חדש עבור התקנת מערכות האיתות. הפעם, נדרשו המתמודדים במכרז לשלשל לתיבת המכרזים שלוש מעטפות בלבד, לאחר שהוסרה הדרישה להצגת המפרט הטכני ולהוכחת ניסיון טכני עשיר.

נ.ת.ע: "דרשנו ניסיון של לפחות שנתיים"

מקורבים למכרז טענו אתמול כי נ.ת.ע החליטה לשנות את מודל ההתקשרות, ולקבוע בעצמה את הטכנולוגיה שעליה תתבסס מערכת האיתות שתותקן בפרויקט. זאת, בין היתר, כדי לבטל את התלות בקרטל האירופי היקר. משכך, נטען, אין כבר צורך בבדיקת כשירות טכנית, היות שמדובר במכרז למכירה והתקנה של "מוצר מדף".

גורמים בענף הגיבו אתמול לדברים בביטול, וטענו כי לא זו בלבד שכל פרויקט דורש מערכת שמותאמת למאפייניו הייחודיים - אלא שקיימת חשיבות לכישורים של הקבלן המתקין ולניסיונו.ואולם לפי מסמכי המכרז, הדרישה בהמצאת מסמכים המעידים על כשירותם הטכנית של המתמודדים - הוחלפה בהתחייבות הצהרתית לניסיון דל. יתרה מזו, הניקוד שעל בסיסו ייקבע זוכה המכרז יישען על גובה הצעת המחיר בלבד (100%), וללא כל משקל להיבטים איכותניים.

היות שבסבב הקודם כבר הוכח כי את המחיר הנמוך ביותר סיפקה CRSC הסינית - סיכוייה לזכות במכרז שנעדר היבטים טכניים גברו. לזוכה במכרז האיתות יוענק יתרון משמעותי לקראת פרסום המכרז הענקי לאספקת יתר המערכות האלקטרו־מכניות בפרויקט, שצפוי להתפרסם בקיץ.

חברת נ.ת.ע מסרה בתגובה: "תנאי הסף במכרז מפרטים את הדרישות הטכניות הרלוונטיות וקובעים שהמתמודדות יהיו בעלות ניסיון בתכנון, התקנה והפעלה של מערכות איתות ברכבות, לרבות עמידה בתקנים האירופיים. אחת הדרישות היא ניסיון בהפעלה אמינה ומוצלחת של המערכת למשך שנתיים לפחות. תנאים אלה מבטיחים רמת איכות גבוהה למערכת האיתות של הקו האדום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker