עלות החסינות לעובדי הנמלים - עד 2.5 מיליארד שקל

בחינה כלכלית שנערכה לפני שנה באוצר הדביקה תג מחיר עצום לתרחיש שהתממש שלשום, ולפיו לעוד 1,250 עובדי נמלים תובטח חסינות ארוכת טווח מפיטורים, ללא תמורה ■ הסכמת שר התחבורה למתן החסינות ניתנה לאחר פגישה שקיים עם יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ללא נוכחות האוצר

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תתימת ההסכם בנמל אשדוד: מימין: ישראל כ"ץ, יו"ר ועד עובדי ציוד מכני, מני גבאי, יו"ר הוועד לשעבר, אבינועם שושן, יו"ר ועד המינהל, מכל לוגסי ויו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן
תתימת ההסכם בנמל אשדוד: מימין: ישראל כ"ץ, יו"ר ועד עובדי ציוד מכני, מני גבאי, יו"ר הוועד לשעבר, אבינועם שושן, יו"ר ועד המינהל, מכל לוגסי ויו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן צילום: אוליבייה פיטוסי

להבטחה השלטונית שהעניקה שלשום הממשלה לעובדי נמלי הים, ולפיה יזכו באופן חד צדדי לחסינות מפיטורים לתקופה של 15 שנה, הוצמד כך מתברר, תג מחיר גבוה במיוחד.

ל-TheMarker נודע בחינה כלכלית שנערכה לפני כשנה במשרד האוצר, ושנועדה לאמוד את העלות של פרישת רשת ביטחון תעסוקתית לעובדי הנמלים בתרחישים שונים, מצאה כי העלות העודפת לקופה הציבורית כתוצאה מהעסקת כוח אדם מיותר, או כתוצאה מפיטורי עובדים שזכו כבר לחסינות — תסתכם בטווח של עד 2–2.5 מיליארד שקל.

זאת, בתרחיש שבו לא תבוצע התייעלות עמוקה מוקדמת בנמלים, ובמקרה שבו נמלי חיפה ואשדוד ייכשלו בתחרות שתחל בתוך 3-5 שנים מול המפעילות הפרטיות של נמלי הדרום והמפרץ (המוקמים בימים אלה).

חשיפה כספית זאת אינה משקללת את השלכות הרוחב שטמונות בהסכמה הממשלתית התקדימית לפרישת רשת ביטחון תעסוקתית מפני תחרות. זאת, כשאת "הישג" ועדי הנמלים צפויים לחקות ועדים נוספים שנמצאים ערב רפורמה, ובראשם ועד העובדים בחברת החשמל.

חגיגת שכר בנמלים
השכר הממוצע ברוטו, באלפי שקלים

גורמים במשק הזהירו כבר אתמול כי ההכרה הממשלתית בזכותם של עובדי המונופולים הממשלתיים לתעסוקה לא כלכלית הינה הרת אסון – והביעו תמיהה על שתיקת משרד האוצר בנושא.   

כפי שנחשף אתמול, החסינות מפיטורים ניתנה בלחץ שר התחבורה, ישראל כ"ץ – בניגוד לעמדת רשות החברות הממשלתיות ואגף התקציבים במשרד האוצר, שלא קיבלה כל משקל. כתוצאה מכך, הממשלה התחייבה בפני בית הדין הארצי לעבודה כי תעניק ל-1,250 עובדי דור ב' בנמלים חסינות מפיטורים עד 2030–2032. זאת, נוסף על 1,200 עובדי דור א' בנמלים, שכבר נהנים מחסינות זאת מתוקף הסכמי עבר.

בסך הכל ייהנו מהחסינות 2,400 עובדים – כשלמרבה האבסורד, החסינות הזאת תובטח גם לעובדים ארעיים שלא זכו עדיין לקביעות, וכבר ייהנו מחסינות מפני פיטורים.

המשמעות היא שחברות הנמלים הממשלתיות, שכבר כיום קורסות תחת נטל כבד של הוצאות שכר גבוהות, שנוגסות 47%–57% מהכנסותיהן (לפי נתוני 2015) — לא יוכלו לפטר עובדים מיותרים עם פתיחת התחרות, ויחויבו להמשיך להעסיק את כוח האדם המנופח גם אם לא יוכלו להרשות זאת לעצמן מבחינה פיננסית.

אמנם החסינות תותנה בגיבוש הסכם שכר חדש שייחתם בין הממשלה לבין העובדים וההסתדרות בתוך 90 יום – אך פרטיו לא סוכמו, ואין כל התחייבות מצד העובדים לסעיפיו. זאת, אף שהסעיפים האלה כבר נידונו בחודשים האחרונים מול הממשלה, ונותרו שלשום מחוץ לסיכום שהוצג לבית הדין.

האינטרס המשותף של כ"ץ וניסנקורן

ההסכמה לחסינות עומדת בסתירה לעמדת הממשלה בשנתיים האחרונות, שהצהירה שוב ושוב כי לא תסכים בשום אופן לפרישת רשת ביטחון גורפת – ודאי לא כזו שתותיר את עובדי דור א' היקרים בנמלים.

בממשלה טענו כי העדר גמישות בניהול כוח האדם יפגע באיתנותם הפיננסית של הנמלים הממשלתיים, ויתמרץ חוסר יעילות ובטלת עובדים — שכן העובדים יהיו מוגנים בכל תרחיש מפיטורים, ולא יידרשו ל"שינוס מותניים" לקראת פתיחת התחרות.

"לא ניתן התחייבות למי שלא יעבוד, ולא נעודד בטלה. לא נשלם כסף לעובד מיותר — הרי זו אחת התופעות שהרפורמה מבקשת לעקור", הסביר שר התחבורה, ישראל כ"ץ, באפריל 2016, וחזר על עמדתו זו גם בפברואר השנה, כשהכריז: "לא אסטה ולו במעט מעקרונותי. הבהרתי לכל מי שפנה אלי שלא תינתן חסינות מפיטורים, קל וחומר כשהסיכויים לכך שנגיע לתרחישי קיצון של צורך בפיטורים הם אפסיים".

את פניית הפרסה המפתיעה ביצע השר כ"ץ לאחר פגישה שקיים בתחילת השבוע עם יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. ככל הידוע, בפגישה לא נכחו נציגי משרד האוצר, אלא רק מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל.

השכר נוגס בהכנסות
שיעור הוצאות השכר מסך המחזור בחברות ממשלתיות ב 2015-
מקור: רשות החברות הממשלתיות
62% 1,842

לדברי גורמים בממשלה, כ"ץ מעוניין להימנע בעת הזאת משביתה בנמלים, שעשויה לפגוע בתדמית הממלכתית שהוא מנסה לטפח באחרונה לקראת התהפוכות הפוליטיות האפשריות.

גורמים אחרים ציינו כי ההסתדרות ניצבת כיום בפני איום על המשך אחיזתה בנמל אשדוד — מצד ההסדרות הלאומית שמזנבת בה — ומשכך גם ניסנקורן היה זקוק להישגים מידיים מול המדינה בגזרת הנמלים.

במשרד התחבורה דחו אתמול את הביקורת, וטענו כי ההסכמה לחסינות מפיטורים הותנתה בחתימה על הסדר התייעלות: "ההסתדרות עתידה להציג למדינה צעדי התייעלות לפני חתימה. ככל שהצדדים לא יגיעו להסכם שיניח את דעת המדינה, בפרט בנושא ההתייעלות, ההגנה מפני פיטורי צמצום לא תיכנס לתוקף. המדינה קיבלה כעת שלושה חודשים לניהול משא ומתן אינטנסיבי וענייני ללא שביתות ומאבקי כוח".

במשרד התחבורה ציינו כי בניגוד להסכמי הרפורמה בעשור הקודם, לא חולקו הפעם לעובדים הטבות שכר - אך נמנעו מלהצביע על עלויות החסינות שאושרה, בטענה ש"עלות תוכנית פיטורים אפשריים היא עניין למשא ומתן עתידי".

עוד טענו במשרד: "ההגנה מפני פיטורי צמצום היא לעובדים קבועים, שלא נכון להניח שניתן היה לפטרם בקלות, ללא עלות, וללא הגעה להסדר בעניין מול ההסתדרות. אנו צופים צמיחה וגידול בפעילות הנמלית שתביא לשגשוג, ובשום שלב לא כיוון המשרד לפיטורי עובדים — בוודאי שלא פיטורי עובדי דור ב', שעלותם נמוכה יחסית לעובדי דור א'".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker