המדינה נכנעה לעובדי הנמלים: תעניק להם חסינות מפיטורים ל-15 שנה

משרדי התחבורה והאוצר חזרו בהם מכל הצהרותיהם – והסכימו לפרוש עבור 1,200 עובדי הנמלים רשת ביטחון תעסוקתית מפני תחרות

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל אשדוד
נמל אשדוד צילום: אילן אסייג

ערב היסטורי נרשם אמש בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים, לאחר שמשרדי התחבורה והאוצר רשמו את אחת "ההתקפלויות" הרגולטוריות הגדולות של השנים האחרונות - ונכנעו לדרישת עובדי הנמלים להעניק להם רשת ביטחון מפני התחרות. זאת, תוך שהם מוותרים על האבחנה בין עובדי דור א' לדור ב', בכל הנוגע להגנה מפני פיטורים אף שבעבור אבחנה זו, בין היתר, שילם הציבור בישראל כמיליארד שקל במסגרת הרפורמה ב-2005.

בתום דיון ממושך בבית הדין, הסכימה המדינה להעניק ל-1,200 מעובדי נמלי חיפה ואשדוד חסינות מפיטורי התייעלות לתקופה של 13-15 שנים. זאת, תוך הבטחת החסינות לכלל העובדים שנקלטו בנמלים עד אתמול, לרבות עובדי דור ב' ודור ג'.

ישראל כץ
ישראל כץצילום: מרק ישראל סלם

לפי הסיכום שהושג בין משרדי התחבורה והאוצר, לבין ועדי העובדים בנמלים וההסתדרות, העובדים יהיו מוגנים מצמצומים שיידרשו בנמלים עם פתיחת התחרות מול הנמלים הפרטיים בחיפה (נמל המפרץ) ובאשדוד (נמל הדרום). זאת, למשך עשר שנים מיום חנוכת הפעילות בנמלים החדשים, שצפויה ב-2021-2022.

המשמעות היא כי חברות הנמלים הממשלתיות, שכבר כיום קורסות תחת נטל הוצאות השכר הגבוהות, שנוגסות 52%-57% מהכנסותיהן לא יוכלו להפריש עובדים מיותרים עם פתיחת התחרות מול הנמלים החדשים, ויחוייבו להמשיך ולהעסיק את כוח האדם המנופח גם אם לא יוכלו להרשות זאת מבחינה פיננסית.

הסכמה זאת עומדת בסתירה מוחלטת לעמדת משרדי הממשלה בשנתיים האחרונות, שבהן הצהירו שוב ושוב כי לא יסכימו בשום אופן לפרישת רשת ביטחון תעסוקתית גורפת. זאת, בטענה כי בכך תתמרץ הממשלה חוסר יעילות, תעודד בטלה ובעיקר, תפגע באיתנות הפיננסית של הנמלים הממשלתיים.

"לא ניתן התחייבות למי שלא יעבוד ולא נעודד בטלה. לא נשלם כסף לעובד מיותר - הרי זו אחת התופעות שהרפורמה מבקשת לעקור", הסביר שר התחבורה, ישראל כ"ץ, באפריל 2016, וחזר על עמדתו זו גם בפברואר השנה, כשהכריז: "לא נכנעתי בעבר ולא אכנע גם כעת".

פניית הפרסה שביצע כ"ץ אמש מעוררת תמיהה כפולה היות שרק בסוף 2015 סיכם עם יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, על הסכם תחרות בנמל אשדוד, שלא כלל את ההבטחה לחסינות מפיטורים.

לאחר שניסנקורן חזר בו מההסכם, כ"ץ הבהיר כי הוא רואה ביו"ר ההסתדרות מחויב באופן אישי להסכם. "אם ההסתדרות תנהג באופן ציני ותדחוף לשביתה מיותרת בנמלים בשל שיקולים פוליטיים פנימיים, תוך פגיעה חמורה במשק - נגיב בהתאם", הזהיר אז כ"ץ. "מי שישבור את כללי העבודה יקבל תשובה הולמת", הוסיף.

הכסף ש"קנה" את דור ב' ירד לטמיון

תמיהה נוספת מהכניעה הממשלתית היא הוויתור למעשה על מעמד דור ב' בנמלים, שבניגוד לעובדי דור א' לא נהנו מחסינות מפני פיטורי צמצום. במסגרת הסכם הרפורמה בנמלים מ-2005, הסכימה הממשלה לשריין את מעמדם של עובדי דור א' בלבד, ושילמה לעובדי הנמלים מענקים כבדים בעבר "הוויתור" שלהם על ההגנה לעובדי דור ב'.

כעת, נכנעת למעשה הממשלה ללחצי עובדי דור ב' ונסוגה מהאבחנה ש"קנתה" בעשור הקודם. זאת, מבלי שדרשה חזרה את הכסף הציבורי ששולם בעבור כך.

אם לא די בכך, הרי שבמסגרת הסיכום הערב בבית הדין, לא דרשו משרדי הממשלה לעגן בצורה מפורשת את מעמדם של העובדים הזמניים שייקלטו בנמלים עד לפתיחת התחרות. זאת, תוך הותרת שאלת מעמדם למשא ומתן מחודש בעשור הבא.

במשרד התחבורה ציינו הערב כי למרות הנסיגה, רפורמת התחרות בנמלים יצאה לדרך ללא תשלומי שכר נוספים לעובדים וכי הסיכומים מותנים עדיין בגיבוש הסכם כולל, שעשוי לכלול גם תוכניות התייעלות ופרישה מוקדמת.

בה בעת, נסיגת הממשלה מקוויה האדומים מהווה ניצחון אסטרטגי להסתדרות ולניסנקורן ובעיקר לוועדים הצעירים של נמלי חיפה ואשדוד, בהובלת נציגות דור ב', שכפו על ההסתדרות ועל עובדי דור א' את ההגנה על מעמדם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker