בהשקעה של 750 מיליון שקל: נחנך "המוביל הארצי" של הגז הטבעי

הקו המזרחי של צנרת הולכת הגז, בין רמלה לאליקים, נחנך היום לאחר שלוש שנות עבודה - והוא יוסיף 30% לקיבולת המערכת שנשענה עד כה על צינור ימי בין אשדוד לחיפה

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר האנרגיה, יובל שטייניץ, ומנכ"ל נתג"ז, שמואל תורג'מן, בטקס חנוכת הצינור
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

חברת נתיבי גז הממשלתית (נתג"ז) חנכה היום את הקו המזרחי של צנרת הולכת הגז הטבעי בישראל, בין רמלה לאליקים, בתום עבודות שארכו שלוש שנים, והועסקו בהן 500 עובדים. עלות הפרויקט הסתכמה ב-750 מיליון שקל, והוא מומן באמצעות הנפקת אגרות חוב בשוק המוסדי.

מדובר במקטע הולכה דו-כיווני באורך 90 ק"מ, שמתוכם 73 ק"מ הונחו בסמיכות לכביש חוצה ישראל. הצינור יוכל להזרים 1.6 מיליון מ"ק גז לשעה, שהם 14 BCM גז בשנה. הוא יאפשר בעתיד חיבור צרכנים חדשים לרשת הגז – וכן יאפשר יתירות חשובה לקו הימי של צנרת הולכת הגז, מאשדוד למפרץ חיפה, שהיה עד כה עורק בודד להזרמת גז במשק. עם סיום הפרויקט גדלה קיבולת מערכת ההולכה ב-30%, תוך הגדלת כושר האחסון התפעולי של הגז.

שר האנרגיה, יובל שטייניץ, אמר בטקס חנוכת הצינור כי "חנוכת 'המוביל הארצי' של משק הגז, תאפשר לו להגיע ליותר צרכנים, לחבר לגז יותר מפעלים – ובכך להוזיל את העלויות במשק".

מנכ"ל נתג"ז, שמואל תורג'מן, הוסיף כי "עם סיום הפרויקט, המדינה השלימה צעד ענק במוכנות לקליטת הגז ממאגר לוויתן, ובהגדלת יתירות ושרידות מערכת ההולכה הארצית".

תורג'מן הוסיף כי פניה של נתג"ז מופנות כעת לתכנון מערכת הולכה תת-ימית – תוך שהוא רומז לתוכנית הלאומית שכבר אושרה בממשלה, ולפיה אספקת הגז ממאגר כריש תעשה דרך צנרת בבעלות ממשלתית, שתונח למרחק 10 ק"מ מהחוף, ושאליה יחוברו בעתיד מאגרים קטנים נוספים.

לפי שעה בממשלה עדיין לא הכריעו בשאלה האם נתג"ז היא שתבצע את הפרויקט – או שזה יבוצע על ידי בעלי כריש, אנרג'יאן היוונית, בעבור המדינה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker