הכנסת דורשת שאטלים לעובדים בראש העין

יו"ר הוועדה לפניות הציבור של הכנסת, ח"כ ישראל אייכלר, דרש מנציגי משרד התחבורה ועיריית ראש העין להציג תוך 60 יום פתרון של שאטלים עבור העובדים בראש העין, באופן שיפחית את העומס מהכבישים בסביבה

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אזור תעשייה ראש העין
אזור תעשייה ראש העיןצילום: תומר אפלבאום

קשיי ההגעה בתחבורה הציבורית לאזור התעשייה פארק אפק בראש העין עלו אתמול לדיון בוועדה לפניות הציבור של הכנסת. יו"ר הוועדה, ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה), דרש מנציגי משרד התחבורה ועיריית ראש העין שהשתתפו בדיון להציג תוך 60 יום פתרון של שאטלים עבור העובדים בראש העין, שיאפשר את הגישה למתחם ללא תלות ברכב פרטי, באופן שיפחית את העומס מהכבישים בסביבה.

סקר שביצע ארגון 15 דקות בקרב מועסקים בפארק הראה כי רובם מגיעים מהמרכז וראש העין ברכב פרטי - והיו מעדיפים להגיע בתחבורה ציבורית. "חשוב לייצר פתרון, אפילו זמני. בעבר המפעלים היו שולחים שיירות של אוטובוסים לעובדים וכיום המעסיקים לא דואגים להגעתם. רוב האנשים מגיעים כיום לאפק ברכב פרטי", אמר אייכלר.

נציגת משרד התחבורה, נועה אבירם, טענה כי "בשעות השיא יש 10 נסיעות בשעה של אוטובוסים שנכנסים לפארק התעשייה. אנחנו פועלים לתגבור הקווים בשעות הבוקר ואחר הצהריים, וממתינים להצטיידות באוטובוסים בתוך כמה חודשים. נבחן גם מעבר גשר להולכי רגל שיאפשר מרחק הליכה קצר. בנוסף, מתוכנן שאטל מפתח תקוה לאפק תוך חצי שנה".

דבריה עוררו תרעומת אצל עובד באזור התעשייה, שהשתתף בדיון וטען כי הקווים הקיימים ריקים, מכיוון שהנסיעה בהם וההמתנה להם ארוכים מאוד.

מנהלת מחלקת התחבורה בעיריית ראש העין, מיטל לוי, הודיעה כי בעקבות הסקר של 15 דקות יתווספו ארבע נסיעות בבוקר לקו 253 המגיע לאפק. מהנדס פיתוח התחבורה בראש העין, עמירם סטרולוב, הוסיף כי "אפשר לאשר בהליך מהיר קו עירוני שיפעל בשעות העומס באזור. בנוסף, עומדת כבר ארבע שנים הצעה לבצע פנייה שמאלה לאפק לתחבורה ציבורית בלבד, באופן שיאפשר לאוטובוסים לעקוף את הפקק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker