עיריית גבעתיים התנגדה - אך תחויב לאפשר פרישת סיבים אופטיים בשטחה

כך הוחלט בוועדת הערר המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבודות תשתית של IBC ברעננה
עבודות תשתית של IBC ברעננה
אמיתי זיו

חברת הסיבים IBC תוכל לפרוש את תשתית הסיבים שלה בעיר גבעתיים, על אפה ועל חמתה של העירייה. כך הוחלט היום (ב') בוועדת הערר המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב. כעת תוכל החברה להיכנס לעיר ולפרוש סיבים, אם כי קצב פרישת התשתית תלוי, כמובן, ביכולת הכספיות שלה. נזכיר כי IBC נמצאת בימים אלה בתהליך להכנסת משקיע ולשינוי מבנה הבעלות שלה.

IBC (בשיתוף חברת החשמל) מנסה מזה שנתיים לקבל היתרים לפרישת הסיבים גם בתחומי העיר גבעתיים. אלא שכבר שנתיים העירייה נלחמת בחברה, ומתנגדת להנחת הסיבים, וזאת בעיקר מסיבות אסטטיות. בעבר מסרה העירייה ל-TheMarker כי היא מקדמת תוכנית חליפית לפרישת הסיבים העילית, וטענה כי "העירייה מצויה בימים אלה (יולי 2015, א"ז) בהערכה מחודשת וחשיבה מערכתית כוללת לגבי פרישת תשתית תת־קרקעית לסיבים אופטיים עצמאיים בכל העיר, המהווה פתרון אסתטי עדיף על פני מתיחת סיבים עבים וכעורים על גבי רשת החשמל העילית. תשתית תת-קרקעית כזו תשמש בעתיד כל חברה שתרצה לספק שירותים מתקדמים על גבי סיבים אלה".

ל-IBC נמאסה הסחבת, והם החליטו לעקוף את העירייה ולפנות בנושא לוועדה המחוזית. כפי שנמסר ממשרד עורכי הדין של IBC, "החברה ביקשה לפרוש את הסיבים האופטיים בגבעתיים, בצמידות לרשת החשמל העילית. למרות שהליך הרישוי אמור להיות קצר ופשוט מכוח תקנות ייעודיות שהותקנו לנושא, ולאור חזונה של ממשלת ישראל לביצוע פרישה מהירה של תשתיותיה, נתקלה IBC בסחבת ממושכת מצד העירייה, שסירבה לתת את האישורים הנחוצים לצורך הפרישה. לאור הסחבת שבה נקטה העירייה, הגישה IBC ערר לוועדת הערר המחוזית תל-אביב, וביקשה שתאשר את תוכניות הפרישה של החברה בגבעתיים ושתוציא את האישורים הנדרשים לכך במקומה של העירייה".

לאחר מספר דיונים וסיור בשטח שערכה ועדת הערר, היא קיבלה את עמדת החברה. "בסיור שקיימנו במספר רחובות בערים שונות בהן מותקנת רשת סיבים אופטיים כמובקש, מצאנו כי פרישת הרשת תואמת באופן מדויק את רשת החשמל העילית ואינה מצריכה התקנה של עמודים חדשים או של ארונות סעף או מתקנים אחרים כנטען על ידי מהנדסת העיר. בנוסף, לא ניתן לומר כי הוספת כבל אחד העוקב אחר רשת החשמל וצמוד אליה, יש בה כדי לפגוע במראה הרחוב עצמו", כתבה הילה סירוטה ליבנה יו"ר וועדת הערר בהחלטתה.

את חברת IBC ייצגו בערר עוה"ד שחר בן עמי ורועי בראונר, ממשרד עוה"ד שרקון, בן עמי, אשר ושות' & נאמן-קינן ושות'. את חברת החשמל ייצגו עוה"ד ארז סרי וקרן ריפ מהלשכה המשפטית של החברה. עו"ד שחר בן עמי מסר: "ההחלטה צפויה להסיר חסמים משמעותיים בפעילות הפרישה של IBC, ולאותת גם לעיריות נוספות על החשיבות של ביצוע מיזם הסיבים הלאומי, לצורך הגברת התחרות בדואופול התשתיות של בזק ו-HOT".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker