קו הרכבת לכרמיאל לא הושלם, אך השר כ"ץ הורה לערוך נסיעת ראווה להר מירון

קו הרכבת לכרמיאל ייחנך רק בספטמבר, אבל שר התחבורה כבר הסיע במוצ"ש מאות חוגגים מבית שמש לכיוון ההילולה במירון, בעלות של כ–100 אלף שקל ■ כ"ץ אף הזמין לנסיעה רב - שבירך את הקו ואת השר עצמו ■ משרד התחבורה: "הנסיעה היתה צעד שיווקי של המשרד ורכבת ישראל"

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר התחבורה ישראל כ"ץ והרב נתנאל שריקי בנסיעה להילולה במירון, שלשום
משמאל: שר התחבורה ישראל כ"ץ והרב נתנאל שריקי בנסיעה להילולה במירון, שלשוםצילום: אריאל משה

קו הרכבת לכרמיאל מתוכנן להיפתח לתנועת הנוסעים רק בספטמבר, אך באופן חריג, כבר במוצאי שבת נערכה בו נסיעה מבצעית ראשונה (נסיעה ראשונה ששירתה נוסעים). בנסיעה השתתפו שר התחבורה, ישראל כ"ץ, ומאות מהחוגגים שעשו את דרכם להשתתף בהילולת הרשב"י בהר מירון. הפרסום הראשון על הנסיעה הופיע בחד­שות ערוץ 10.

כ"ץ והמוזמנים לאירוע עלו בתחנת הרכבת בבית שמש ועשו את דרכם צפונה לתחנה החדשה באחיהוד, על אף שטרם הושלמה הקמת הקו. הנוסעים ירדו במושב אחיהוד, מכיוון שהעבודות להקמת התחנה הסופית בכרמיאל נדחו בשמונה חודשים ויסתיימו רק ביוני הקרוב. מאחיהוד המשיכה השיירה להר מירון באמצעות הסעות מיוחדות באוטובוסים. אתמול חזרה הרכבת באותו המסלול.

המערכות המשלימות לתנועה הבטוחה של הנוסעים ברכבת, לרבות מערכות האיתות, עוד לא הותקנו בכל המקטעים החדשים של מסילת הרכבת. במשרד התחבורה אמרו על כך כי תוכנית הנסיעה נבדקה על ידי חברה בינלאומית, בעלת רישיון מיוחד של האיחוד האירופי להעריך בטיחות של רכבות, ואושרה במלואה על ידי כל הגורמים הרלוונטיים בישראל.

על מנת לאפשר את הנסיעה, נדרשו הכנות רבות בשבועות האחרונים. לפי משרד התחבורה, נסיעת הרכבת המיוחדת עלתה פחות מ–100 אלף שקל. כ"ץ עשה את הדרך להילולה השנתית בהר מירון יחד עם הרב נתנאל שריקי, שהוזמן על ידי השר. שריקי אף התבקש על ידי עוזריו של כ"ץ לברך את קו הרכבת החדש ואת שר התחבורה עצמו, להצלחה ושגשוג.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "נסיעת הרכבת מבית שמש לתחנת אחיהוד היא צעד שיווקי של משרד התחבורה ורכבת ישראל שנועד לעודד את השימוש ברכבת, ול"ג בעומר זאת הזדמנות טובה להציג את הפוטנציאל במעבר לנסיעה ברכבת. לנסיעה הוזמנו עשרות עיתונאים מכלי התקשורת, במטרה להטמיע בקרב הציבור את היתרונות של נסיעה ברכבת למירון לאירועי ל"ג בעומר במירון.

"במסגרת קו הרכבת, שייחנך בעוד כמה חודשים, מבצעת רכבת ישראל נסיעות מבחן ברכבת, והנסיעה לאחיהוד היא חלק מנסיעות אלה. גם כאשר חנכנו את קו רכבת העמק ביצעה הרכבת כמה נסיעות של מוזמנים, כמו נסיעה עם עשרות מוזמנים של ותיקי העמק. מדובר באמצעי שיווק הטוב ביותר לרכבת, בנוסף לשלושה חודשי נסיעה חינם הניתנים כיום לנוסעים בכל קו רכבת חדש שנפתח, ולאחריו נסיעה ב–50% הנחה במשך שנתיים נוספות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום