הבנות בין הממשלה לסיטיפס בפרויקט הרכבת הקלה בירושלים: האוצר שיפר הצעתו ב-40 מ' שקל

בפגישה שנערכה בין משרדי האוצר והתחבורה לבין בעלי המניות של סיטיפס הוחלט לתת בידי החברה את הפרויקט להארכות המסילה עד הדסה עין כרם ונווה יעקב, והקמת השלוחות לגבעת רם והר הצופים ■ ואולם, החוזה הסופי בין הצדדים צפוי להיחתם רק בעוד חודשיים

דפו רכבת קלה ירושלים
הרכבת הקלה בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי
אורן דורי
אורן דורי

אחרי כשנתיים של משא ומתן טעון, הושגו היום (א') הבנות בין הממשלה לבין חברת סיטיפס, זכיינית הרכבת הקלה, לביצוע הארכות הקו האדום בבירה. . זאת, לאחר שמשרד האוצר הסכים לשפר את הצעתו לחברה ב-40 מיליוני שקלים נוספים.

בפגישה שנערכה בין משרדי האוצר והתחבורה לבין בעלי המניות של סיטיפס הוחלט לתת בידי החברה את הפרויקט להארכות המסילה עד הדסה עין כרם ונווה יעקב, והקמת השלוחות לגבעת רם והר הצופים. הצדדים סיכמו על טווח זמנים של כחודשיים להגעה להסכם מפורט בנושא.

במסגרת ההבנות הגיעו הצדדים להסכמה על כלל רכיבי ההפעלה, ההיערכות והאינטגרציה של הקמה והפעלת הארכות הקו. את המשא ומתן מטעם המדינה ניהלו החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו וראש אגף התקציבים, אמיר לוי, בשיתוף ראש אגף רכבות במשרד התחבורה, משה אמסלם. את סיטיפס ייצג בפגישה יו"ר החברה, אברהם (בייגה) שוחט.

בעקבות ההסכם, ועדת המכרזים הבין-משרדית המשותפת למשרדי האוצר, התחבורה ולעיריית ירושלים, בראשות סגן בכיר לחשב הכללי, יריב נחמה, תפרסם בימים הקרובים את מסמכי המיון המוקדם למכרז הכולל את הקמת הקו הירוק והפעלת רשת הקווים העתידית בעיר. הארכות ושלוחות הקו צפויות להיכלל כאופציה במסגרת המיון המוקדם, אשר תמומש לולא יושג הסכם סופי בין המדינה לסיטיפס בתוך חודשיים.

כבר ביוני סיכמו משרדי האוצר והתחבורה עם סיטיפס ושותפתה הצרפתית אלסטום על תשלום של 350 מיליון יורו לביצוע הפרויקט. זאת, לאחר משא ומתן ארוך, שבתחילתו דרשו השותפות יותר מ-430 מיליון יורו. החתימה הסופית על החוזה מתעכבת זה עשרה חודשים לנוכח דרישת סיטיפס להגדלת הפיצויים שתקבל מקופת המדינה, אם זו תחליט לרכוש מידיה את הפרויקט ב-2019.

לפי תנאי הזיכיון של הרכבת הקלה, החל בשנה זו רשאית המדינה להפעיל מנגנון Buy Back, שבו תרכוש את הבעלות על הרכבת מידי סיטיפס, לפי מחיר מוסכם בין הצדדים. סיטיפס דרשה פיצויים בגובה של כ-300 מיליון שקל, עבור אובדן רווחים מהפעלת הקו המוארך.

לפני כשבועיים הגיש משרד האוצר הצעה משופרת לסיטיפס והניח לצדה אולטימטום: קבלו את ההצעה עד חג הפסח — או שנוציא את הפרויקט להתמודדות של חברות אחרות במכרז. באוצר הציעו לחברה כ-40 מיליון שקל בלבד - שכעת הוכפלו ל-80 מיליון שקל.

שוחט אמר היום כי "אנו מברכים על ההבנות שהושגו, בראש ובראשונה לטובת תושבי ירושלים המשוועים זמן רב לרכבת קלה לבתי החולים, האוניברסיטאות והשכונות המרוחקות דוגמת נווה יעקב. סיטיפס מוכנה להתחיל כבר בתקופה הקרובה בעבודות על הארכות קו הרכבת, לאחר שחלק גדול מהתוואי כבר חפור ומוכן לעבודות".

בארגון נוסעי התחבורה הציבורית 15 דקות הביעו מורת רוח מההתקרבות בין סיטיפס לממשלה. לדברי מנכ"ל הארגון, גיל יעקב, "המשך החוזה עם סיטיפס הוא כניעה של פקידי האוצר לסחיטה של בעלי המניות של חברת סיטיפס. שר האוצר משה כחלון הפקיר את הקופה הציבורית וראש עיריית ירושלים ניר ברקת הפקיר את נוסעי התחבורה הציבורית. אנו דורשים להפסיק את ההתרפסות בפני בעלי הון כוחניים ולהחליף את סיטיפס - לטובת נוסעי התחבורה הציבורית בירושלים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker