פלאפון מחברת את הרכב לאינטרנט של הדברים: תתחיל לשווק מערכות מולטימדיה למכוניות

המערכת פותחה בשיתוף עם חברת א.ד.י מערכות ולא תימכר לצרכן הסופי אלא ליבואניות הרכב - והן ישווקו לציבור כשהן כבר מותקנות על רכבים חדשים

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מערכת לרכב
אמיתי זיו

פלאפון השיקה היום (ד') מוצר חדש וקטגוריה חדשה - מערכת מולטימדיה לרכב, שכוללת כרטיס סים ומגוון אפליקציות של בידור וניווט. זאת כחלק מהמגמה המתרחבת בקרב חברות התקשורת לשווק קישוריות לא רק לאנשים אלא גם - כחלק .

המערכת פועלת ללא תלות במכשיר הסלולרי של הנהג, ומאפשרת שימוש באפליקציות שונות, כגון ניווט ומוזיקה, וכן קבלת שירותים כגון נתונים על הרכב, מצב התנועה והחניה. ממשק הניהול של המערכת נשלט מרחוק, ומאפשר הוספת אפליקציות ופונקציות גם בשלבים שלאחר מסירת המערכת ללקוח.

המערכת פותחה בשיתוף עם חברת א.ד.י מערכות, ומדובר בוורטיקל עסקי של פלאפון - שלא יימכר לצרכן הסופי אלא ליבואניות רכב שונות. לציבור ישווקו המערכות רק במסגרת המכירה של רכבים חדשים - בהתקנה ישירות על גבי הדשבורד, וכן יימכר כרטיס SIM משולם מראש - שיספק את הקישוריות. היבואניות הן שיכריעו האם לגבות כסף מהלקוח על המוצר או לסבסד את המערכת ואת הקישוריות לתקופה מסוימת, כהטבה או כחלק מעלות הרכב.

א.ד.י מערכות עובדת באופן קבוע עם עם היבואניות סובארו, UMI, קיה, מאיר-הונדה, דאף, וקרסו, וכרגע נמצאת במגעים להטמעת המערכת החדשה מול החברות הללו - או לפחות מול חלקן.

בשוק הסלולר הרווי בישראל, ולאור התחרות העזה, כל השחקניות הגדולות מחפשות מנועי צמיחה חדשים באמצעות הוספת שירותים או לקוחות שאינם בהכרח מעסקי הליבה. פלאפון השיקה לאחרונה שירות ביג דאטה ומודיעין לעסקים, והטלוויזיה ו באמצע 2017.

בישראל נמכרות כ-280 אלף מכוניות בשנה על פי נתוני 2016, ופלאפון מחפשת דריסת רגל בשוק זה. המערכת החדשה תאפשר לה לשמר לקוחות לטווח זמן ארוך, משום שהלקוחות שיתרגלו לשירותי המדיה יתקשו להתנתק, ויסכימו לשלם מעט בשביל להמשיך לקבל את השירותים בסביבת הרכב. במקרה הזה גם החלפת ספק הסלולר תהיה כמעט בלתי אפשרית.

יצויין כי בעבר כבר ניסתה חברה ישראלית בשם Comodo לשווק בישראל, בשותפות עם חברת סלקום, מערכת מולטימדיה עשירה לרכב, אך למרות השקעות משמעותיות פיתוח המוצר לא נחל הצלחה.

בהודעה המשותפת לפלאפון ולא.ד.י מערכות נאמר, כי "מדובר במוצר טכנולוגי שפותח על ידי שתי החברות במשך כשנתיים, ומחבר את הרכב לרשת האינטרנט, באמצעות מודם סלולרי מהדור הרביעי 4G. המערכת הותאמה לתקנות הרגולציה ומשרד התחבורה בתחום מערכות מולטימדיה לרכב, כך שהיא לא מאפשרת הפעלת אפליקציות שעלולות לסכן את הנהג בזמן הנסיעה או התקנת אפליקציות לא מורשות".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker