ועד נמל אשדוד דורש להעסיק מנופאים בלי מנוף - והרכבות ייתקעו בים

בשבוע הבא תעגון בנמל אשדוד אונייה שעליה הקרונות הדו־קומתיים החדשים של רכבת ישראל ■ אף שפריקת הקרונות תתבצע בידי צוות האונייה, ועד עובדי הנמל דורש להעסיק במשמרת חמישה עובדי מנוף, גם אם לא יעבדו ■ הנהלת הנמל סירבה לשבץ עובדים פיקטיביים - ויו"ר הוועד הודיע בתגובה כי לא יתיר את הפריקה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל אשדודצילום: אילן אסייג

רק שבוע חלף מאז שהשביתה הפראית ברציפי נמלי הים הופסקה בהוראת בית הדין לעבודה - אך בנמל אשדוד כבר נשמעים קולות שמזהירים מפני שביתה נוספת הממשמשת ובאה, כשהפעם תהיה לכך השלכה גם על ענף התחבורה הציבורית. הסיבה: דרישת ועד העובדים להציב במשמרות עובדים פיקטיביים - שיזכו לפרמיה גם אם לא תהיה עבורם עבודה.

ביום רביעי הבא אמורה לעגון בנמל אשדוד האונייה Normed Antwerpen כשעל סיפונה הקרונות הדו־קומתיים החדשים שישמשו בקרוב את רכבת ישראל, מתוצרת בומברדייה.

זאת הפעם הראשונה מאז 2011 שבה נפרקים קרונות רכבת בנמל אשדוד - לאחר שנים שאלה נפרקו בנמל חיפה. בנמל אשדוד רואים בעובדה שהצליחו למשוך את היבואן אליהם הישג עסקי משמעותי - אלא שאז התחילו יחסי העבודה בנמל לגבות את מחירם.

לאור משקלם הכבד של הקרונות, לא ניתן לפרוק אותם באמצעות המנופים בנמל - אלא באמצעות מנופים מיוחדים שמותקנים על גבי האונייה. כך, בהיעדר צורך בהפעלת המנופים הנמליים - תיחסך העסקה של מנופאי נמל אשדוד וכן העסקת אתתים.

הנהלת נמל אשדוד ביקשה לפיכך להציב במשמרת ברביעי הבא שישה עובדים (מנהל עבודה, מלגזן וארבעה סוורים). אלא שאת ועד עובדי תפעול וציוד מכני בנמל לא הרשימו הנתונים מהשטח.

לטענת הוועד, בעבר העסיק הנמל עבור פריקת ציי הרכבות 13 עובדים במשמרת - ולכן נוהג זה חייב להישמר. כך, נוסף על השישה, הוועד דורש לשבץ ביום רביעי לעבודה גם שלושה מפעילי מנוף ושני אתתים. זאת, על אף שלא תהיה להם עבודה, מכיוון שלא יופעלו מנופים בנמל - אלא על גבי האונייה הפרטית.

הנהלת הנמל פנתה אל הוועד ואל ההסתדרות בבקשה לכנס את מועצת הייצור וללבן את הסוגיה. במהלך הישיבה טענו אנשי ההנהלה כי אין באפשרותם לאפשר העסקה פיקטיבית של עובדים - ואילו ראשי הוועד טענו כי אינם מתכוונים לסגת מדרישתם, ואף הזהירו כי אם לא יוצבו ברביעי 13 עובדים במשמרת - ימנעו את פריקת הקרונות מהאונייה.

פגישת משא ומתן שנייה שהיתה אמורה להתקיים הוחרמה בידי הוועד, שהסתפק בשיגור מכתב מאת יו"ר ועד תפעול, גדי בוטבול, אל סמנכ"ל משאבים, ירון הדרי, לפיו "הנהלת הנמל עושה הכל על מנת ששוב קבלן חיצוני יעשה את העבודה. אנחנו לא מסכימים לכך ולא ניתן לזה יד. רע מאוד שההנהלה מנסה בכל דרך לפגוע בעובדים שמסורים לעבודה בטענות מפוברקות".

לנוכח סד הזמנים, פנתה בצהריים הנהלת נמל אשדוד אל בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע בקשה דחופה להתערבותו במחלוקת. באמצעות עו"ד יעקב מלישקביץ, שותף במשרד נ. פינברג ושות', טענה חברת הנמל כי הוועד מושך זמן כדי ש"הנהלת הנמל תמצא עצמה לפני שוקת שבורה עם הגעת האונייה לנמל, ותיאלץ להיכנע לדרישות הבלתי חוקיות והמופקרות של נציגות העובדים לשיבוץ פיקטיבי של עובדים".

לטענת מלישקביץ, כל ניסיון מצד הוועד לסכל את פריקת הקרונות יהיה בבחינת שביתה בלתי חוקית, תוך "ניסיון כוחני ואלים לעקוף את מנגנון יישוב חילוקי הדעות במועצות הייצור". בהנהלת הנמל הממשלתי הזהירו עוד כי איבוד הלקוח יסב לחברה נזק כלכלי כבד - שכן המשך ההתקשרות עם היבואן (בומברדיה) עשוי לספק לנמל פרנסה רבה למשך השנים הבאות. "מדובר בנזק עצום לחברה ולעובדים עצמם, במיוחד על רקע התחרות בענף הנמלים שצפויה להתגבר פי כמה בשנים הקרובות", נכתב עוד בבקשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker