הקרב על נמל אשדוד: ניסנקורן מגייס את ראשי הוועדים הגדולים במשק נגד ההסתדרות הלאומית

יו"ר ועד חברת החשמל נחלץ לסייע לבעל בריתו, אבי ניסנקורן, וקרא הבוקר לעובדי הנמל הדרומי שלא לנטוש את ההסתדרות הכללית

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מיקו צרפתי
מיקו צרפתיצילום: אליהו הרשקוביץ

הקרב הקשה שמנהלת הסתדרות העובדים הכללית על אחיזתה בקרב עובדי נמל אשדוד — הביא את בעלי בריתו של יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, להתגייס למאבקה. יו"ר ועד העובדים בחברת החשמל, דוד (מיקו) צרפתי, פנה אתמול אל עובדי הנמל הדרומי, וקרא להם שלא לנטוש את ההסתדרות הכללית. זאת, תוך שהביע תמיכה פומבית ראשונה במועמדות ניסנקורן בבחירות לראשות ההסתדרות במאי.

"על כולנו כעובדים להבין כי רק שמירה על משק עבודה חזק ומאורגן תוביל להצלחה — ודבר זה לא יתקיים ללא תמיכה גורפת בהסתדרות הכללית ובעומד בראשה", אמר צרפתי.

"מניסיון אני יודע כי ניסנקורן הוא האיש אשר צריך להנהיג את ההסתדרות ולהמשיך ולהוביל את הוועדים בפני האתגרים הלא פשוטים העומדים בפניהם", הוסיף.

מאוחר יותר אתמול, שכנעה ההסתדרות גם את נציגות עובדי חברת דואר ישראל ורכבת ישראל להביע תמיכה גלויה בניסנקורן. יו"ר ועד עובדי הרכבת, ניקה שימחוביץ', הפיץ הודעה על כך שהוא וחבריו לוועד "מבקשים להביע תמיכה מלאה בהסתדרות ובעומד בראשה. אנו מאמינים בדרכה של ההסתדרות לשינוי החברתי שאליו היא מובילה בשנים האחרונות, ותומכים בהנהגתו של ניסנקורן", נמסר.

בתוך כך, בין שערי נמל אשדוד הממשלתי נמשכה אתמול זה היום השני "מלחמת ההחתמות" בין נציגי ההסתדרות הכללית ונציגי ההסתדרות הלאומית. זאת, לאחר שקבוצת חברי ועד בנמל "ערקה" לשורות ההסתדרות הלאומית, וניסתה להשיג חתימות של יותר מ–50% מעובדי הנמל כדי להיהפך לוועד היציג בו.

לאחר שההסתדרות הלאומית הפיצה שלשום בקרב עובדי הנמל אפליקציה שמאפשרת להם לחתום באמצעות הסלולר על תמיכה בייצוג הארגון החדש — השיקה אמול גם ההסתדרות הכללית אפליקציה ייעודית משלה — ושיגרה אותה במסרונים לעובדים.

נכון לשלשום, טענו "המורדים" כי באמתחתם כבר 500 חתימות מתוך 650 חתימות הדרושות לצורך החלפת הארגון היציג. במקביל, הם קוראו לחבריהם בנמל חיפה וברכבת ישראל ללכת בעקבותיהם, ולנטוש את ההסתדרות הכללית.

מי שכבר נענו לקריאת ההתרסה מכיוון העובדים בנמל אשדוד הם ראשי ועד העיתונאים (טלוויזיה) ברשות השידור, שמנהלים בימים אלה את המאבק נגד סגירת הרשות ופתיחת התאגיד.

"עובדי נמל אשדוד החליטו שאם ההסתדרות אינה שריון מגן ראוי לשמור עליהם — הם לא דנים את עצמם להובלה אל האבדון התעסוקתי במסגרתה. הם קמו ונטשו את השומר שנרדם על משמרתו", כתב אתמול לעמיתיו ברשות יו"ר הוועד, מיקי קליין.

"אנחנו, שלאורך שנים יצרו לנו מיתוג שלילי שאין לו תקנה, שיש לסגרו. מה אנו יכולים ללמוד על הנהגת ההסתדרות, שלא היתה שם במכירת החיסול הכללית של רשות השידור? שנמשיך להיאבק בלי האח הגדול. שנמשיך לשמור על מסגרת איגוד עצמאית שאינה סמוכה על שולחנה של ההסתדרות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker