תוכנית חדשה: נוסעים בתחבורה הציבורית - ומשלמים בהוראת קבע

ברשות לתחבורה ציבורית מתכננים כי הנוסעים באוטובוסים וברכבות יוכלו לפתוח מנוי חכם - התשלום יירד כל חודש ישירות מכרטיס האשראי או מחשבון הבנק, ולכל נוסע ייפתח עמוד אישי מקוון, שבו תרוכז היסטוריית הנסיעות שלו

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נוסעים משלמים בעלייה לאוטובוס של קווי הלילה
אוטובוס של קווי הלילהצילום: אורן זיו

בקרוב יוכלו הנוסעים באוטובוסים וברכבות לשלם על הנסיעות באמצעות הוראת קבע - כך עולה מתוכנית חדשה לפיתוח חשבון תחבורה ציבורית ללא ארנק, של הרשות לתחבורה ציבורית.

היוזמה מתוקצבת בתוכנית העבודה של הרשות לחציון הראשון של 2017, במסגרת פיתוח המסלקה בתחבורה הציבורית והרחבת פעולות כרטיס הרב־קו, והפרטים הסופיים שלה עדיין לא סוכמו. על פי התכנון שבוחנים ברשות, כל נוסע יוכל לאשר הרשאה חד־פעמית, ובסוף החודש ייגבה מכרטיס האשראי או מחשבון הבנק שלו סכום כספי על בסיס הנסיעות שצרך.

במסגרת חשבון התחבורה הציבורית, יתאפשר לשלם בהוראת קבע על המנויים השונים, כמו מנוי חודשי או מנוי סטודנט. ההנחות המקובלות כיום על המנויים השונים יישמרו בשירות החדש.

הסליקה תתבצע דרך בנק הדואר או דרך אחד הבנקים האחרים. כדי לפתוח חשבון בפעם הראשונה, הנוסע יצטרך כנראה להגיע לאחד הסניפים, ולאחר מכן יוכל לחדש את המנוי באופן מקוון. לכל נוסע ייפתח עמוד אישי מאובטח באינטרנט, שבו יוכל לנהל את התשלומים ולצפות בהיסטוריית הנסיעות שלו, בפילוחים של זמנים, יעדים, מפעילי תחבורה ציבורית, קווים ועוד.

קהל היעד של השירות החדש יהיה נוסעים קבועים בתחבורה הציבורית, שיוכלו לחסוך את הטעינות של כרטיס הרב־קו במכונות התיקוף ואצל נהגי האוטובוסים. השירות עשוי להתאים גם להורים לילדים שנוסעים בתחבורה הציבורית, שכיום צריכים לצייד את הילדים בכסף מזומן לטעינת הרב־קו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker