הקווים הבאים של הרכבת הקלה אושרו בוועדת השרים לתכנון ובנייה

הקו הירוק והקו הסגול מתוכננים לקום עד שנת 2024 בתקציב של כ-30 מיליארד שקל ■ בין המקטעים שאושרו: מעבר הרכבת על אלוף שדה עליו מוחים ברמת גן

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבודות תשתית רכבת קלה
עבודות תשתית של הרכבת קלהצילום: אסף שילה / ישראל ס

לצד הקשיים בעבודות על הקו הראשון של הרכבת הקלה בגוש דן, מקטעים נרחבים בקווים הבאים אושרו אתמול (ב') על ידי ועדת השרים לתכנון ובנייה. התכניות שאושרו הן למקטע המערבי של הקו הסגול מתחנת ארלוזורוב בתל אביב עד אוניברסיטת בר אילן ובית החולים שיבא מערב, והמקטעים הדרומי והמרכזי של הקו הירוק – מראשון לציון ועד רחוב ש"י עגנון בתל אביב.

הקו הסגול עובר כולו מעל מפלס הקרקע כשהוא משולב בכבישים הקיימים. אישור הקו הסגול כולל את המעבר השנוי במחלוקת דרך אלוף שדה ברמת גן, נגדו מנהלים התושבים והעירייה מחאות בטענה שהוא יסתום את תנועת המכוניות. המקטע המדובר אושר על ידי הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של תשתיות לאומיות (ות"ל) לפני כחודש.

לאור האישור של קבינט הדיור, בראשות שר האוצר משה כחלון, נ.ת.ע תתחיל כעת בתכנון מפורט של המקטעים, במטרה להתחיל בעבודות כבר בשנת 2018. במקביל, מתקדם התכנון הסטטוטורי של המקטע המזרחי של הקו הסגול והמקטע הצפוני של הקו הירוק. שני הקווים תוקצבו על ידי משרד התחבורה בהיקף של 30 מיליארד שקלים.

הפעלת הקווים לכל אורכם מתוכננת לשנת 2024. הקו הירוק יקשר בין חולון וראשון לציון לבין מרכז תל אביב, אוניברסיטת תל אביב, הרצליה וקריית עתידים, ומתוכנן להסיע עם הפעלתו כ-80 מיליון נוסעים בשנה. הקו הסגול יקשר בין קריית אונו ויהוד למרכז תל אביב, דרך אוניברסיטת בר אילן, בית החולים שיבא, ושוק הכרמל. עם הפעלתו הוא צפוי להסיע כ-70 מיליון נוסעים בשנה.

"הקו האדום של הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב, המוקם בימים אלה ושני הקווים הנוספים שאושרו היום, צפויים לשנות מן היסוד את המציאות התחבורתית בגוש דן ולהביא למהפך בשימוש בתחבורה ציבורית על חשבון הרכב הפרטי", אמר שר התחבורה, ישראל כ"ץ, לאחר קבלת אישור ועדת השרים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker