ארבע ערים נוספות ימירו כבישים וחניות לנתיבי תחבורה ציבורית

ברגע האחרון הצטרפו גבעתיים, פתח תקוה, רמת השרון ואור יהודה לפרויקט שעלותו כ-3 מיליארד שקל - אך לא בהיקף שקיוו במשרד התחבורה

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתיב תחבורה ציבורית
נתיב תחבורה ציבוריתצילום: אריאל שליט

לפרויקט של משרד התחבורה לרישות גוש דן בנתיבי תחבורה ציבורית (נת"צים) הצטרפו ברגע האחרון ארבע ערים: רמת השרון, פתח תקוה, גבעתיים ואור יהודה. בנוסף, סוכם עם עיריות תל אביב, הרצליה וכפר סבא על הקצאת נת"צים נוספים מעבר למה שנחתם קודם לכן. רבות מההסכמות גובשו בשבוע האחרון, לאחר שביום חמישי חל המועד הסופי שבו התאפשר לרשויות המקומיות להצטרף לפרויקט, הממומן על ידי משרד התחבורה.

מדובר על תוספת של כ–45 ק"מ של נתיבי תחבורה ציבורית. בסך הכל, אורך הנת"צים שיוכשרו במבצע לפינוי הדרכים העמוסות במכוניות פרטיות במרכז ישראל לטובת האוטובוסים והמוניות, מסתכם ב–164 ק"מ. עלות כל הפרויקט נאמדת ב–3 מיליארד שקל, כולל נת"צים בכבישים בין־עירוניים שההחלטות לגביהם עדיין לא גובשו במלואם.

העבודות על הנת"צים החדשים בגוש דן אמורות להתחיל בשנה הקרובה, אבל לפי הערכות רבים מראשי העיריות יעדיפו להמתין עם העבודות בשטח לאחרי הבחירות המקומיות, כדי לא לעורר את זעם התושבים עקב האי־נעימות שיגרמו העבודות. זאת, אף שרבים מהתושבים תומכים במהלך.

בסיכום החדש עם עיריית תל אביב מדובר על הכשרה של 13.6 ק"מ נוספים. בסך הכל יוכשרו בתל אביב יותר מ–41 ק"מ נת"צים, בין היתר בשדרות רוקח, בשדרות הר ציון וברחוב ההגנה.

בפתח תקוה סוכם על הכשרת כ–16 ק"מ של נת"צים, באור יהודה יוכשרו 6.5 ק"מ נת"צים, ברמת השרון 4.4 ק"מ נת"צים ובגבעתיים 1.4 ק"מ נת"צים, שהבולט בהם הוא בדרך השלום, שיתחבר עם הנת"צ המתוכנן בצדו התל אביבי של הרחוב. להרצליה יתווספו 2.1 ק"מ נת"צים ל–13.1 ק"מ שסוכמו בעבר.

לאחר התנגדויות נמרצות מצד חלק מראשי הערים, לבסוף הצטרפו כולם לפרויקט, למעט גבעת שמואל. ואולם רבות מהערים הסכימו להיכנס למהלך באופן חלקי ומצומצם. הסיבה לכך היא שנת"צים יבואו על חשבון נתיבי נסיעה למכוניות, וכן יביאו להפקעת שורות של חניות לאורך הרחובות.

כך למשל, ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, סירב להכניס את צירי התנועה המרכזיים שחוצים את עירו — כצנלסון וויצמן — למיפוי הנת"צים. מדובר בצירים קריטיים לזרימת התחבורה הציבורית לתל אביב ומחוצה לה. בתמורה להסכמתו דרש קוניק ממשרד התחבורה מימון להקמת חניון במרכז העיר, שיחליף את כ–250 מקומות החניה שייעלמו מהרחובות — אך סורב.

עוד דרשו בגבעתיים להרחיב את הכבישים הצרים ברחובות המדוברים ולבצע התאמות, לרבות הזזת עמודי חשמל ופינוי תשתיות אחרות. בעירייה טוענים כי משרד התחבורה מסכים לממן רק את הכשרת הנת"צים עצמם, בלי לתקצב את ההתאמות הנדרשות מסביב. להערכתם, משרד התחבורה מוכן להשקיע עבודות בשווי של כ–30 מיליון שקל — בעוד התקציב הנדרש לפרויקט המקיף הוא כ–150 מיליון שקל. בעירייה מדגישים כי תקציב הפיתוח של גבעתיים נמצא בגירעון של כ–100 מיליון שקל, ולכן אין ביכולתם לממן את השינויים.

מצלמות אכיפה בכל הנת"צים

במשרד התחבורה קיוו לשיתוף פעולה נרחב יותר גם מצד עיריית פתח תקוה, שהסכימה לתעדף את התחבורה הציבורית במספר מצומצם של רחובות. ברמת השרון, שנחשבה לאגוז קשה לפיצוח, הסכימו להעמיד לרשות הנת"צים את רחוב סוקולוב המרכזי.

בעבר חתמו על הצטרפות לפרויקט ראשון לציון, רמת גן, רעננה, הוד השרון, קרית אונו, בת ים, חולון, רמלה, לוד ובני ברק. המשא ומתן בין משרד התחבורה לעיריות שחתמו צפוי להימשך, כדי לצרף עוד רחובות לפרויקט.

כיום יש בישראל 87 ק"מ של נת"צים עירוניים ועוד 47 ק"מ של נת"צים בין־עירוניים — בסך הכל 134 ק"מ של נת"צים. במסגרת הפרויקט יוכשרו 93 ק"מ של נת"צים בין־עירוניים חדשים ו–72 נתיבים מהירים חדשים (בכבישים 1, 2 ו–20). בסך הכל יוכשרו 167 ק"מ של נת"צים בין־עירוניים. בסוף הפרויקט אמורים להיות בישראל 463 ק"מ של נת"צים.

בכל הנתצ"ים שיוקמו יוצבו מצלמות אכיפה שיופעלו על ידי פקחים עירוניים שיוסמכו לרשום דו"חות לנהגים המתועדים במצלמו חונים או נוסעים בנתיבי תחבורה ציבורית. הפעלת פקחים עירוניים בנתצ"ים התאפשרה בזכות חוק חדש המסמיך פקחים עירוניים לבצע אכיפה בנת"צים.

ממשרד התחבורה נמסר כי "הפרויקט ממומן במלואו על ידי המשרד, שהעמיד תמריצים והטבות לרשויות המקומיות שחתמו על ההסכמים. התמריצים יינתנו בהתאם לרמת שיתוף הפעולה של הרשות ועומק וטיב העדפה שהרשות מציעה למערכת התחבורה הציבורית. משרד התחבורה קבע יעד לחתימת ההסכמים עם הרשויות על הקמת הפרויקט וככל שהרשות הקדימה לחתום על ההסכם — כך גדל סל ההטבות והתמריצים שלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker