תל-אופן הדור הבא: נבחרה המכונית השיתופית של תל אביב

260 מכוניות יונדאי i10 יוצבו במקומות שונים ברחבי העיר ■ מנויים רשומים מראש יוכלו לשכור את המכוניות ולשלם לפי דקה ■ התעריפים טרם נקבעו, אבל הם צפויים להיות זולים בכ-30%-50% לעומת עלות הנסיעה במונית

אורן דורי
אורן דורי
יונדאי I10
יונדאי i10 החדשה, שתשמש למיזםצילום: יונדאי/ניוזפרס

מערך הרכב המשותף של עיריית תל אביב יתבסס על יונדאי i10. מכונית המיני של יונדאי זכתה במכרז של העירייה ו-260 יחידות ממנה יוצבו ברחבי העיר ברבעון השלישי של 2017, בפרויקט שמכונה אוטו-תל והוא מעין תל-אופן למכוניות. פיילוט למערך יחל כבר במארס הקרוב.

ה-i10 גברה במכרז על 12 מכוניות אחרות, כמו סוזוקי סלריו, קיה פיקנטו ופיג'ו 108. הגרסה שנבחרה מצוידת במנוע בנפח 1.0 ליטר ובתיבת הילוכים אוטומטית. לכבוד המיזם צפויה כלמוביל, יבואנית יונדאי לישראל, להקדים את יבוא ה-i10 בעלת העיצוב המחודש, שנחשפה החודש בתערוכת פאריס.

מנויים רשומים מראש יוכלו לשכור את המכוניות ולשלם לפי דקה. התעריפים טרם נקבעו, אבל הם צפויים להיות זולים בכ-30%-50% לעומת עלות הנסיעה במונית. המחיר יהיה אחיד בכל ימות השבוע ובכל שעות היום. האחראים על הפרויקט החליטו לבסוף שלא להגביל את משך הנסיעה ב-90 דקות ולאפשר השכרה חופשית. ככל הנראה, ניתן יהיה להחנות את המכונית ו"להקפיא" את הנסיעה, לשלם תעריף מוזל על משך החניה, ואז לשוב לנסוע בה. המשמעות שיתאפשר, למשל, לנסוע מתל אביב לפגישה בהרצליה ובחזרה.

לרשות המערך כ-520 חניות ייעודיות שיפוזרו בעיר, כלומר, שתי חניות על כל מכונית. בנוסף, ניתן יהיה לחנות ולאסוף את הרכב בכל מקום חניה מוסדר אחר (כחול-לבן) בעיר.

מערך שיתוף כלי הרכב של העירייה יופעל על ידי חברת קאר טו גו (Car2Go) מקבוצת שגריר, שמפעילה בשנים האחרונות באופן פרטי מערך של 200 כלי רכב בכמה נקודות בעיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker