רכבי השרים החדשים: מכוניות המנהלים של ניסאן וסקודה

סקודה סופרב זכתה גם במכרז של רכבי חברי הכנסת, והפכה עד מהרה למכונית הפופולרית ביותר ■ ניסאן מקסימה היא מכונית המנהלים הבכירה של מותג הרכב היפני, ומחירה לצרכן גבוה בכ-50% לעומת האלטימה - 240 אלף שקל לעומת 165 אלף שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סקודה סופרב

בחודשים הבאים יסירו שרי הממשלה את הניילונים מרכבי שרד חדשים מדגמי ניסאן אלטימה, ניסאן מקסימה וסקודה סופרב - כך הוכרע היום (ג') במכרז שניהל משרד האוצר מאז חודש אפריל. המכוניות הועדפו על פני שברולט אימפלה, שהתמודדה במכרז אף היא.

סקודה סופרב זכתה גם במכרז של רכבי חברי הכנסת, והפכה עד מהרה למכונית הפופולרית ביותר בקרב הח"כים. ניסאן מקסימה היא מכונית המנהלים הבכירה של מותג הרכב היפני, ומחירה לצרכן גבוה בכ-50% לעומת האלטימה – 240 אלף שקל לעומת 165 אלף שקל.

מכונית ניסאן מקסימה צילום: Nissan

מכוניות המנהלים החדשות יחליפו כלי רכב שכלל לא יועדו במקור עבור השרים, כמו אאודי A6 בהשכרות ארוכות טווח ופיג'ו 508 שנרכשו עבור דרג מנכ"לי משרדי הממשלה. זאת לאחר שמכרז רכבי השרים הקודם שפורסם לפני ארבע שנים, ובו זכו ב.מ.וו וסיטרואן, הסתיים במבוכה. כמעט כל נבחרי הציבור סירבו לבחור בשתי המכונית שזכו במכרז - מחד, הם ויתרו על ב.מ.וו 528 כי ניקרה עיניים בתקופה הרגישה שלאחר המחאה החברתית ומאידך, מיהרו לוותר גם על סיטרואן C5 ה"עממית מדי".

לאחר הפקת לקחי העבר, במכרז החדש שפירסם מינהל הרכב הממשלתי נקבעו תנאי סף בניסיון להכתיב מראש בחירת מכוניות צנועות יחסית, אם כי גדולות ונוחות - בייחוד לרווחת השרים הנוסעים במושב האחורי. כך, נקבע מחיר תקרה של 250 אלף שקל למכונית, ללא מחיר מינימלי. ניקוד ההצעות במכרז נשען על מחיר הרכישה והאחזקה בשיעור של 55%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker