אבסורד: אגד מסרבת להתייעל - אז הממשלה תכין לה תוכנית התייעלות

עוד פגישה בין ראשי החברה למשרדי התחבורה והאוצר הסתיימה בלא כלום, ואיום השביתה נותר בעינו ■ באגד דורשים סובסידיה מנופחת ל-18 שנה - בממשלה מתנים אותה בהתייעלות, בוויתור על 40% מהקווים ובהכנסת משקיע אגד: "אנחנו לא בפשיטת רגל"

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

משרדי האוצר והתחבורה יגבשו תוכנית התייעלות עבור אגד, ויציגו אותה לראשי הקואופרטיב אחרי החגים. בממשלה נאלצו לגלות יוזמה לאחר שלמרבה האבסורד, ראשי אגד סירבו לגבש תוכנית התייעלות בעצמם — חרף טענותיהם בדבר מצבה התזרימי הקשה של אגד.

בתחילת השבוע הסתיימה בלא כלום עוד פגישת משא ומתן בין הצדדים, בנוגע להסכם הסובסידיה החדש שיוענק לאגד — תשעה חודשים לאחר פקיעת ההסכם הקודם.

לטענת ראשי אגד, על הממשלה לממן כל התייעלות, ולדאוג לשמירה על הסכמי השכר שנחתמו מול 4,000 העובדים השכירים באגד, וכן לדאוג למימון פרישה מוקדמת של חברי הקואופרטיב, במסגרת הסכם סובסידיה חדש שיממן זאת מכספי ציבור.

במשרדי האוצר והתחבורה הגיבו לדרישה בזעם. לטענתם, לא יעלה על הדעת שכספי ציבור יממנו את עלות פרישתם של 1,500 חברי אגד ואת פדיון מניותיהם בקואופרטיב, בעלות של כ–450 אלף שקל למניה. זאת, בעוד מחצית החברים כבר לא עובדים יותר כנהגים, ובעוד אגד לא נוקטת מצדה שום מהלך של התייעלות, ובין היתר, ממשיכה להחזיק במטה מנופח של 800–900 עובדים, שחלקו מיותר.

אוטובוס של אגד
אוטובוס של אגד. שכר הנהגים הוקפץ השנה ב-25%צילום: עזרא לוי

במהלך הפגישה שנערכה במשרד התחבורה הגיעו חילופי הדברים בין הצדדים לטונים גבוהים, כשברקע עמדו איומי ההסתדרות להשבית את קווי האוטובוסים של אגד אחרי החגים. לטענת ראשי הקואופרטיב, האחריות על תנאי שכרם של העובדים השכירים באגד, וכן על המשך העסקתם, מוטלת על כתפי המדינה.

נציגי הממשלה השיבו כי אם זה המצב — אז בכוונתם לקדם עבור אגד תוכנית הבראה, שבמסגרתה אף חבר אגד שיפרוש לא יזכה עוד לפדיון המניה שלו בקואופרטיב מכספי סובסידיה. בממשלה הזכירו עוד לראשי אגד כי שכרם של הנהגים בענף התחבורה הוקפץ השנה ב–25% (מ–32 ל–39 שקל לשעה), ובעוד שכרם של יתר השכירים באגד כלל לא נפגע — אין בידיהם כל עילה להשבתה. ואולם, באגד נותרו מבוצרים בעמדתם.

"הכניסו אותנו למצוקה במתכוון"

ראשי אגד דורשים מהממשלה הסכם סובסידיה דומה לזה שהסתיים, בתוספת של כ–100 מיליון שקל בשנה עבור מימון הגברת תדירויות אוטובוסים ומימון העלאת שכר רוחבית לנהגים. כפי שפורסם השבוע ב–TheMarker, הסכם זה מגלם עלות עודפת של כ–450 מיליון שקל מדי שנה. לפי הערכות, תכליתו לממן את פרישתם של 1,500 חברי אגד ולאפשר את פדיון מניותיהם בקואופרטיב, בעלות ממוצעת של 1.7 מיליון שקל לחבר פורש. כמו כן, נועד ההסכם לממן גם הפרשת עובדי דור א' בעלות ממוצעת של 1.2 מיליון שקל.

כל זאת, מבקש אגד לעגן בהסכם ל–18 שנה, שיבטיח לקואופרטיב תקופה ממושכת של הפעלת קווי אוטובוס, בפטור ממכרז ובעלות ציבורית עודפת (מהוונת), שאותה אומדים בממשלה ב–6 מיליארד שקל.

מנגד, הציעו בתחילה במשרדי האוצר והתחבורה הסכם סובסידיה לשש שנים, אבל התנו כל חתימה בעמידת אגד בארבעה תנאים.

התנאי הראשון הוא התייעלות של 2% בשנה, כפי שחויבה אגד גם בהסכם הסובסידיה הקודם. משמעות ההתייעלות היא קיצוץ מדורג בהוצאות השוטפות של האגודה עד להשגת חיסכון שנתי של חצי מיליארד שקל בשנת ההסכם האחרונה.

התנאי השני שהוצב הוא הוצאת 40% מקווי האוטובוסים הנותרים של אגד למכרזים פתוחים. כלומר, ירידת אגד לנתח שוק של 22%, לאחר שירדה מאז 2002 מנתח של 75% ל–37%.

כמתואר בכתבה

התנאי השלישי הוא הכנסת משקיע פרטי בשיעור של לפחות 51% — כדי שהוא יממן את חבילות הפרישה לחברי אגד ולעובדי דור א'. התנאי דומה למהלך שנקטה דן, שעברה ממבנה קואופרטיב לחברה עסקית.

התנאי הרביעי שהוצג הוא שדרוג רמת השירות שבה תחויב אגד, והשוואתה לזו שנדרשת מהמפעילים הפרטיים האחרים. בין היתר, נדרש הקואופרטיב להגביר את התדירויות של קווי האוטובוסים ולהעמיד שירותי מידע לנוסע.

באגד דחו את ההצעה בטענה שאינם יכולים להתייעל עוד, וכן בטענה שלצורך תפעול המנגנון שלה היא אף נדרשת בתוספת סובסידיה. בכך, נמנעת כבר חודשים חתימה על הסכם סובסידיה חדש, ובאגד טוענים כי ייקלעו לבור תזרימי בסוף נובמבר, ויתקשו אז לעמוד בתשלומי השכר לעובדים.

מאגד נמסר בתגובה: "אגד לא צריכה להציג תוכנית הבראה כי היא לא בפשיטת רגל. משרד האוצר לא מעביר 250 מיליון שקל כדי להכניס את האגודה למצוקה תזרימית, כך שיוכל להפעיל עליה לחץ במסגרת המשא ומתן.

"האחריות לפדיון מניות החברים אינה על המדינה, אבל אגד הציגה הסדר כולל, שבמסגרתו יוחלפו עובדים ותיקים, ובמסגרת זו הם יקבלו תנאי פרישה שיאפשרו להוציאם לפרישה מוקדמת, בדומה לתהליך שמומן על ידי המדינה בכל החברות הממשלתיות.

אוטובוס אגד
"האחריות להפסקת ריטואל החידלון מוטלת על משרדי התחבורה והאוצר"צילום: עזרא לוי

"אגד הציגה לנציגי הממשלה תוכנית סדורה שמטרתה להביאה למחירי תחרות, והציגה בשנה וחצי האחרונה פעמים רבות נתונים, ניתוחים כלכליים ומתווה ברור לפתרון המחלוקות שיאפשרו לצדדים לחתום על הסכם סובסידיה. לעומת זאת, עד היום, נציגי הממשלה לא הציגו שום דבר — ודאי שלא הצעה מסודרת לעקרונות ההסכם. כך גם בדיון האחרון הם הודו שאין להם הצעה, ושלקראת הדיון הבא יכינו הצעה משלהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker