מהממשלה לכביש 6: המועמדים המפתיעים למנכ"לות חוצה ישראל

רותם פלג, מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, וצ'רלי סולומון, סמנכ"ל תכנון כלכלי במשרד התחבורה, הם בין ארבעת המועמדים הסופיים לתפקיד ■ ואיך זה קשור לחשש מפני בחישות פוליטיות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המכרז לתפקיד מנכ"ל חברת חוצה ישראל הממשלתית מתקרב אל הישורת האחרונה, בתום הליך שנמשך מתחת לרדאר כבר חמישה חודשים, וככל שזה מתקדם - כך גובר גם החשש לבחישות פוליטיות שיטו את עבודת ועדת האיתור לתפקיד.

ל-TheMarker נודע כי ועדת האיתור מטעם דירקטוריון החברה דנה בימים האחרונים במועמדותם של ארבעה מתמודדים סופיים לתפקיד. שני המובילים במכרז מכהנים כיום בתפקידים במגזר הפרטי — אך הם בעלי רקע במגזר הציבורי או בעלי מעורבות בפרויקטים לאומיים. לצדם הגיעו אל השלב הסופי במכרז שני פקידי ציבור מכהנים: מנכ"ל המשרד לביטחון פנים, רותם פלג, ששימש בעבר סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר לענייני ביטחון; וכן הסמנכ"ל לתכנון כלכלי במשרד התחבורה, צ'רלי סולומון, שליווה בעצמו כמה מפרויקטי חברת חוצה ישראל — ולכן נדרש להרחיק את עצמו בחודשים האחרונים מעיסוק בענייני החברה.

רותם פלג
רותם פלגצילום: אייל טואג

במהלך הימים האחרונים צפו מעל פני השטח תהיות באשר להתנהלות ועדת האיתור לתפקיד. הסיבה לכך נעוצה, ככל הנראה, בהחלטת הוועדה לבחור דווקא בארבעה מבין המועמדים הסופיים לתפקיד — כדי להעלות את שמם לדיון מכריע במליאת דירקטוריון חוצה ישראל. זאת, במקום להמליץ לדירקטוריון על המועמד המוביל לתפקיד — כלומר על המתמודד שזכה בניקוד הגבוה בין המתמודדים, לאחר שלב המבחנים והראיונות האישיים.

ההחלטה שלא לנקוב בשמו של מועמד מוביל, ואז לבחור דווקא בקבוצה של ארבעה מועמדים גררה חרושת שמועות באשר להפעלת לחצים חיצוניים ובחישות פוליטיות לכאורה בעבודת ועדת האיתור.

מוטי אלמליח
מוטי אלמליחצילום: ורדי כהנא

זאת, כאשר ועדת האיתור מונה חמישה חברים - והמלצותיה אמורות לעבור לדיון בדירקטוריון שמונה עוד שני חברים (שבעה בסך הכל). בראש ועדת האיתור מכהן היו"ר הטרי של דירקטוריון חוצה ישראל, מוטי אלמליח, המכהן גם כמנכ"ל בזק בינלאומי ונחשב למקורבו של שר האוצר, משה כחלון.

השמועות גברו לאחר שהתברר כי שר התחבורה, ישראל כ"ץ, החליט במפתיע להפקיע מידי חוצה ישראל את שני הפרויקטים הגדולים שהונחו בידי החברה הממשלתית: הקמת המסילה המזרחית של רכבת ישראל וסלילת הנתיבים המהירים בכניסה לגוש דן. אלה הועברו לטיפול חברת נתיבי ישראל וחברת נתיבי איילון.

צ'רלי סולומון
צ'רלי סולומוןצילום: עופר וקנין

המכרז לתפקיד מנכ"ל חברת חוצה ישראל נפתח לקראת פרישתו לגמלאות של מנכ"ל החברה בשש השנים האחרונות, ראובן לבאון. משרת המנכ"ל עוררה עניין מאחר שחוצה ישראל מנהלת את הפרויקטים להארכת כביש 6. כמו כן מפקחת החברה על כל פרויקטי הזכיינות בתחום התחבורה (כביש 6, הנתיב המהיר ומנהרות הכרמל).

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker