חריגות השכר בחברת החשמל: הוועד התקפל - מי יחזיר 180 מיליון שקל?

בעקבות חשיפת TheMarker מסתמן: ועד העובדים וההסתדרות יחזרו בהם מההסכם השנוי במחלוקת, שחייב את כלל עובדי חברת החשמל לשאת בנטל החזרת תוספות השכר האסורות, אף שמהן נהנו בעיקר הבכירים

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חודשיים לאחר שנחשף הסדר הפשרה השערורייתי של ועד העובדים בחברת החשמל, ההסתדרות ומשרד האוצר, בנוגע להלבנת חריגות השכר בחברה — מסתמן כי הוא יוחלף באחר. הסיבה: מחאה ציבורית ופנימית שפרצה בחברת החשמל ומחוצה לה, לאחר שהתברר כי במסגרת ההסדר חויבו כלל עובדי חברת החשמל להשתתף בנטל השבת הכספים האסורים — אף שאלה שולמו בעיקר לשכבת המנהלים.

כלל סעיפיו של ההסדר המתוקן עדיין לא סוכמו, אך לפי הערכות, הקיצוץ הרוחבי שתוכנן במשכורות כלל עובדי החברה (0.4%) — יבוטל. תחתיו, תידרש שכבת הבכירים בחברה לשאת בעצמה כמעט במלוא נטל ההשבה — אף כי ייתכן שתזכה לתנאים מקלים.

כ–600 מבכירי החברה — לרבות ראשי ועד העובדים, שזכו ברבות השנים לדרגות שכר גבוהות — נדרשו להשיב לקופת החברה 180 מיליון שקל — במקום כ–500 מיליון שקל בגין אותן תוספות שכר אסורות. זאת, לאחר שהאוצר "מחל" להם על רוב תוספות השכר, והסתפק בהשבת חלק מהסכום ששולם ביתר — בתמורה להפסקת כלל התשלומים מעתה ואילך.

אלא שגם את הסכום המופחת הזה מיאנו מנהלי חברת החשמל להשיב. זאת, מאחר שההסכם חייב כל אחד מהם בהשבה מיידית שנעה בין עשרות אלפי שקלים למאות אלפי שקלים לכל עובד.

יו"ר ועד חברת החשמל, מיקו צרפתי
יו"ר ועד חברת החשמל, מיקו צרפתיצילום: תומר אפלבאום

כך, במקום שכל עובד בחברה ישיב את תוספות השכר האסורות שמהן נהנה בשנים האחרונות, לפי חלקו היחסי, הציעו ראשי הוועד, בגיבוי ההסתדרות, ליישם קיצוץ רוחבי בחברה. כלומר, לקצץ את סכום ההשבה האישי על חשבון כלל עובדי החברה.

המשא ומתן נוהל על ידי ראשי הוועד, אף שאלה היו נגועים לכאורה בניגוד עניינים חריף. זאת, מאחר שרוב חברי המזכירות זכו בשנים האחרונות לדרגת מנהל מחלקה — שבצדה תוספת פיקודית אסורה בשיעור 21% מהשכר.

כפי שנחשף ב–TheMarker, ראשי הוועד, בגיבוי ההסתדרות, הציעו לאוצר להמיר חלק מהשבת הכספים על ידם בקיצוץ רוחבי של 0.4% בתוספת השכר הקרובה, שלה זכאים כלל עובדי החברה, וכן בקיצוץ רוחבי תלת־שנתי של חצי ממשכורת י"ג. לאחר שבמשרד האוצר נענו להצעה, פחת סכום ההשבה שנדרש מהבכירים בכ–50% — ואולם משנודעו פרטי ההסדר לאלפי העובדים בחברה, קם קול זעקה.

יפתח רון-טל, יו"ר הדירקטוריון
יפתח רון-טל, יו"ר הדירקטוריוןצילום: אוליבייה פיטוסי

תוך ימים ספורים הצטרפו 1,500 מעובדי החברה לדף מחאה מקוון, והחלו במגבית לצורך שכירת עורכי דין פרטיים שייאבקו בהסדר הפוגעני לטענתם. המוחים טענו כי ההסדר שנכפה עליהם סותר לכאורה את חוק יסודות התקציב (גביית שכר חורג) ואת חוק הגנת השכר. "האם מישהו מהעובדים מוכן להחזיר כסף שמעולם לא קיבל? האם 12 אלף עובדים צריכים להחזיר כספים של 600 בכירים?" תהו העובדים.

לנוכח התגברות המחאה, נמנע יו"ר המזכירות הארצית של העובדים, דוד (מיקו) צרפתי, מלהעלות את הנושא להצבעה במזכירות. זאת, לאחר שהתברר כי כמה מראשי הסקטורים מתנגדים אף הם להסדר. על רקע הפתיחה בהליכים משפטיים מצד המתנגדים להסדר נגד הוועד וההסתדרות — הוקפא מאז אישור ההסדר המקורי שנחתם.

עו"ד דלית כסלו-ספקטור, באת כוחה של התארגנות עובדי חברת החשמל נגד הסכם השבת החריגות ("צדק עיוור"), מסרה הבוקר בתגובה: "מאבקנו לא יסתיים עד שניווכח כי אכן מוצג הסכם המכיר ומקבל את כל הדרישות שהועלו על ידנו - השבת חריגות הבכירים עלי ידי הבכירים, השבה דיפרצינאלית של העובדים וביטול הפחתת התוספת ב0.4% - לטובת הכשרת תוספות עתידיות לבכירים.

עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל
עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמלצילום: עופר וקנין

"אנו גאים בתוצאה המרשימה שלא היתה מושגת אלמלא התגייסותם ההמונית של עובדי חברת החשמל, שפעלו בשיתוף פעולה עם משרדנו והובילו ביחד איתנו לתוצאה המיוחלת, כך אנו מקווים".

יתרת הפרישה — אולי בשנה הבאה

בתוך כך, דירקטוריון חברת החשמל אישר ביום חמישי הסכם אחר מול הוועד, שבמסגרתו תיושם באופן חלקי תוכנית ההתייעלות של החברה ל–2016. מדובר בהסכמה על תוכנית פרישה מוקדמת של 350 עובדים ותיקים (בגילי 50–65) עד לסוף השנה — בנוסף על פרישה טבעית של 200 עובדים, שמקומם לא ימולא.

בתמורה, הסכימה ההנהלה למתן קביעויות לכ–180 עובדים ארעיים שתקופת העסקתם אמורה היתה להסתיים. על מקבלי הקביעויות יימנו 20 עובדים שהועסקו תחת "חוזה העסקה הומני", כהגדרת החברה.

בסוף דצמבר קבע הדירקטוריון להנהלה יעד של 650 פרישות. התוכנית נתקלה בסירוב הוועד לשתף עמה פעולה, שלא במסגרת רפורמה כוללת — מה שאילץ את ההנהלה להמתין לדיוני הרפורמה המדשדשים. משאלה לא התקדמו, הוחלט לצמצם את תוכנית הפרישה, ולו כדי ליישם חלק ממנה עוד בשנת התקציב הנוכחית. זאת, בעוד שיתרת התקנים הנדרשים בקיצוץ — כמו גם מכירת הנדל"ן שלה התחייבה החברה — יידחו לשנה הבאה.

מנכ"ל חברת החשמל, עופר בלוך, אמר בסוף השבוע כי "החברה נמצאת בעיצומו של תהליך התייעלות וצמצום כוח אדם בכל יחידות החברה". לדברי סמנכ"ל משאבי אנוש וארגון, עמית אוברקוביץ', "החברה תמשיך לדבוק במתווה האסטרטגי של תוכנית ההתייעלות — כאשר תוכנית הפרישה הנוכחית מיתווספת לזו שבמסגרתה פרשו בשנה שעברה 460 עובדים במבצע פרישה מרצון".

מקורבים לחברת החשמל הביעו בסוף השבוע תקווה כי שלושת המהלכים שהשלימה החברה בשבוע החולף — הסיכום על תוכנית הפרישה; שחלוף חוב בריביות נמוכות יחסית (לאחר הנפקת אג"ח ב–3.3 מיליארד שקל); והסדר הפשרה על כיסוי החוב הפלסטיני (תשלום מיידי של 570 מיליון שקל ותשלום יתרת החוב ב–48 תשלומים) — ישפרו את מצבה הפיננסי של החברה וייצבו אותו.

יו"ר דירקטוריון החברה, יפתח רון־טל, אמר כי "החברה מחויבת להתייעלות ולשיפור ביצועים תמידי כדי להמשיך להיות מובילה בשוק התחרותי שבו היא פועלת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker