אגד רוכשת 340 אוטובוסים סיניים בכ-240 מיליון שקל

האוטובוסים שנרכשו מצוידים בחיבורי USB המותקנים מעל המושבים, וניתן לחברם לאינטרנט אלחוטי ■ בעוד המכוניות הסיניות לא הצליחו לחדור עד כה לתודעת הצרכן הישראלי, האוטובוסים דווקא זוכים לביקוש

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוטובוסי אגד החדשים
אוטובוסי אגד החדשיםצילום: שלומי מזרחי / צ'יי�

חברת אגד רכשה בשבוע שעבר 340 אוטובוסים בין־עירוניים סיניים מתוצרת יוטונג. האוטובוסים הראשונים ייכנסו לפעילות בתחילת 2017.

העסקה מוערכות בכ-240 מיליון שקל, סכום המשקף מחיר של כ-700 אלף שקל לאוטובוס. מדובר במחיר נמוך לעומת מיליון שקל ויותר, ששילמה אגד עבור האוטובוסים האירופים שרכשה עד כה, אשר מורכבים בישראל.

בנוסף, בחודש האחרון השלימה אגד שתי רכישות ראשונות בתולדותיה של תוצרת סינית, כשבמקביל גולדן דרגון ו-BYD הסיניות זכו במכרז נוסף של אגד לרכישת 25 אוטובוסים חשמליים שיופעלו בחיפה, במימון המשרד להגנת הסביבה. בעבר הצטיידה החברה הבת, אגד תעבורה, באוטובוסים של יוטונג, המיובאים על ידי חברת צ'יינה מוטורס. במסגרת המכרז של אגד זכתה גולדן דרגון גם בחוזה לאספקה של 84 אוטובוסים רגילים.

בעוד המכוניות הסיניות לא הצליחו לחדור עד כה לתודעת הצרכן הישראלי, האוטובוסים דווקא זוכים לביקוש. בשנה האחרונה מסרה צ'יינה מוטורס בישראל 460 אוטובוסים של יוטונג - גידול של 81% ממסירות האוטובוסים של החברה בתקופה המקבילה ב–2015. החברה תמסור השנה כ-700 אוטובוסים למפעילות התחבורה הציבורית ולחברות היסעים פרטיות.

האוטובוסים שרכשה אגד מיוטונג מצוידים בחיבורי USB המותקנים מעל המושבים, וניתן לחברם לאינטרנט אלחוטי (WIFI).

גם דן הצטיידה השנה לראשונה ב-137 אוטובוסים סיניים מתוצרת גולדן דרגון עבור חברת הבת שלה, דן בדרום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker