הג'יפונים החדשים בדרך לישראל: מי תהיה מלכת המכירות החדשה?

תערוכת הרכב בפריז תחשוף בעוד כחודש את המכוניות שיככבו בשוק הישראלי ב2017 קיה תציג את הדור הבא של פיקנטו, המכונית הנמכרת בישראל מ2011, יונדאי תשיק משפחתית חדשה וסקודה ואלפא רומיאו יחשפו ג'יפונים ראשונים

אורן דורי
אורן דורי
אורן דורי
אורן דורי

בעוד כחודש תזרום תעשיית הרכב העולמית לצרפת, לקראת פתיחתה של תערוכת הרכב הדו־שנתית בפריז. התערוכה תגרור עניין גם בשוק הרכב הישראלי, משום שהיא תרכז את הדגמים החדשים שצפויים להשקה בקרוב.

מעיון ברשימת המייצגים המוטוריים המתוכננים לתערוכה ניתן להתרשם כי 2017 תירשם כשנה נוספת שבה ימשיכו הג'יפונים לחזק את כוחם, וכך גם המכוניות הקטנות והזולות.

באשר לחידושים הטכנולוגיים, התערוכה תחשוף רכבי קונספט חשמליים עתידניים של מרצדס, פולקסווגן ואחרות, אבל העתיד הקרוב יתרכז בעיקר במערכות מולטימדיה וממשקי קישוריות משוכללים. כחלק מהמגמה הרווחת בשוק האירופי, רבות מהמכוניות יושקו עם מנועי טורבו־בנזין בנפח קטן.

לצד תצוגות שנועדו בעיקר לשטיפת עיניים, כמו זו של הלה פרארי ספיידר, ימשכו את תשומת הלב דגמים רבים שצפויים להשתלב היטב בשוק הרכב הישראלי, חלקם אף כשחקנים ראשיים.

קיה מחליפה את מלכת המכירות

צפי הגעה לישראל: לא ברור

הדור החדש של המכונית הנמכרת ביותר בישראל, קיה פיקנטו, צפוי להיחשף לראשונה בפריז. קיה שומרת את הקלפים קרוב לחזה ולא משחררת פרטים טכניים או תמונות רשמיות של מכונית המיני החדשה. ואולם לפי "צילומי ריגול" שפורסמו במהלך השנה האחרונה ברשת, שבהם ניתן לראות את הפיקנטו מוסווית תחת כיסויים, המכונית הקטנה של קיה תשמור על הצדודית המצודדת של קודמתה, כנראה תוך צמיחה במידות ושדרוג מערכת המולטימדיה.

הפיקנטו החדשה מתוכננת לצאת לשווקי העולם בחציון הראשון של 2017, ולאחר מכן תחליף אצלנו את מלכת המכירות המזדקנת שנמצאת עמנו מאז 2011.

קיה ריו
קיה ריו. ספורטיבית יותר מקודמתה צילום: Thomas von Salomon/ קיה

בדוכן של קיה בפריז יוסר הלוט גם מעל לקיה ריו חדשה. הדגם, שחביב בישראל בעיקר על ציי רכב וחברות ליסינג, יעוצב באופן דומה לדור הנוכחי, אבל יעשה שימוש בטכנולוגיות חדשות. לפי היצרנית הקוריאנית, הרכב יהיה ארוך מבעבר ובעל התנהגות כביש ספורטיבית יותר.

לפי הערכות, הריו החדשה תושק באירופה בתחילת 2017 עם מגוון מנועים שיכלול יחידת 1.0 ליטר טורבו־בנזין. עדיין לא ברור אם המנוע הננסי יעשה עלייה לישראל, כשתושק המכונית במהלך השנה הבאה.

שבעה מקומות ישיבה בסקודה

צפי הגעה לישראל: רבעון שני 2017

שנים רבות חיכו בסקודה לרכב כמו הקודיאק. הצרכנים בישראל ובעולם עברו בשנים האחרונות לג'יפונים משפחתיים, ועד כה סקודה נותרה מאחור. כעת חושף המותג הצ'כי של פולקסווגן דגם חדש, שצפוי להתחרות אצלנו ברבי־מכר כמו מיצובישי אאוטלנדר ובמהדורות היקרות של יונדאי טוסון וקיה ספורטאז'.

סקודה קודיאק
סקודה קודיאק. מתוכננת גם גרסה היברידיתצילום: סקודה/ ניוזפרס

לקודיאק מתוכננת גם גרסת שבעה מקומות ישיבה. הוא ישווק עם מנועים המוכרים לנו מדגמים אחרים של פולקסווגן־סקודה: 1.4 ליטר בנזין מוגדש טורבו, בשני הספקים שונים — 125 ו–150 כוח סוס; 2.0 ליטר טורבו עם 180 כוח סוס; ומנוע דיזל בנפח 2.0 ליטר בהספקים של 150–190 כוח סוס. לפי פרסומים בחו"ל, בהמשך תצטרף להיצע גרסה בהנעה היברידית.

הג'יפון של סקודה — אח תאום לסיאט אטקה ופולקסווגן טיגואן החדשים — מתוכנן להגיע לאולמות התצוגה של צ'מפיון מוטורס בישראל בתחילת הרבעון השני של 2017. נקווה שהגרסה הישראלית תכלול את מערכות הבטיחות המתקדמות שפותחו עבור הרכב, ובהן בלימת חירום אוטומטית, תיקוני היגוי עצמאיים ובקרת שיוט המתאימה את מהירות הנסיעה לתנועה בכביש.

המשפחתית החדשה של יונדאי - תתחרה גם בגולף GTI

צפי הגעה לישראל: רבעון רביעי 2017

יונדאי ממשיכה לחדש את ההיצע בקטגוריית המשפחתיות. לאחר שקיבלנו את האלנטרה בתחילת השנה, בפריז תוצג המכונית שמוכוונת לקהל האירופי, בתצורת חמש דלתות (האצ'בק). אצלנו משווקות שתי המכוניות במקביל, וה–i30 החדשה צפויה להחליף את הדגם הנוכחי בישראל בשלהי השנה הבאה.

 יונדאי i30
יונדאי i30. תשמור על ה–1.6 ליטרצילום: Thomas von Salomon / יונדא

הדור השלישי ל–i30 יציע כנראה את יחידת ההנעה המוכרת בישראל — מנוע 1.6 ליטר עם תיבה אוטומטית בת שישה הילוכים, אבל הוא יתחדש גם במנועי טורבו מודרניים, שישודכו לגיר רובוטי כפול מצמדים.

במטרה למצב את ה–i30 החדשה כמכונית אירופאית למביני עניין, ביונדאי הודיעו על הקמת חטיבה לרכבי ספורט. המכונית החדשה תצא בהמשך במהדורה מושחזת תחת המיתוג i30 N, שתתחרה בדגמים כמו פולקסווגן גולף GTI, רנו מגאן RS ואופל אסטרה OPC.

הג'יפון הראשון של אלפא רומיאו

צפי הגעה לישראל: לא ידוע

הסטלביו שמתעתד להיחשף בפריז יהיה רכב הפנאי־שטח הראשון של אלפא רומיאו. יותר מעשור התלבטה יצרנית המכוניות האיטלקית בעלת התדמית הספורטיבית אם לייצר ג'יפון, לאחר שרכב תצוגה בשם אלפא קאמל הופרח כבלון ניסוי בתערוכות רכב כבר ב–2003. כעת אלפא מצטרפת לפלח השוק המשגשג באיחור, כשמותגים אקזוטיים ממנה כמו למבורגיני, מזראטי ופורשה כבר עושים צעדים בשטח.

הסטלביו מבוסס על מכלולי אלפא ג'וליה החדשה, מחליפת ה–159, שיציאתה לשווקים בעולם מתעכבת. המועד הסופי לתחילת המכירות של הסטלביו אינו ידוע. כשיגיע, הג'יפון ימוצב בתחרות מול אאודי Q5, ב.מ.וו X3 ולקסוס NX היוקרתיות. לפי השמועה בעולם הרכב, ייתכן כי השינויים בלוחות הזמנים ידחו גם את הצגתו של הסטלביו מפריז לתערוכת לוס אנג'לס בנובמבר.

אלפא רומיאו סטלביו יעשה שימוש במנועי ארבע ושש בוכנות לוגמי בנזין וסולר, ויוצע גם במהדורת הביצועים "תלתן ירוק" עם מנוע 2.9 ליטרים בנזין מפיתוח פרארי, ששולח לא פחות מ–510 כוח סוס לגלגלים.

ניסאן מיקרה החדשה - לא רק לציי רכב

צפי הגעה לישראל: לא ידוע

ניסאן מיקרה החדשה, שתצא לשוק בעיר האורות באוקטובר, תהיה מכונית גדולה יותר מכפי שהכרנו. המיקרה הנוכחית היא מכונית חשובה בשוק הישראלי, אבל בעיקר בצד של חברות הליסינג וההשכרה. ייתכן כי הדור הבא, שמבוסס על שלדת ניסאן ג'וק העתידי, יקרוץ יותר לקהל הצרכנים הפרטי.

בדגם החדש צפויים, בין השאר, תא נוסעים מאובזר ומרווח, מראה אגרסיבי שתורגם משפת העיצוב של ניסאן מקסימה הגדולה, מערכות בטיחות מתקדמות ומנועים מודרניים לעומת ה–1.2 ליטר העצל כיום: 1.0 ליטר מוגדש טורבו, וגרסת "פלפל" עם 1.6 ליטר־טורבו ו–190 כוח סוס, שספק אם תגיע אלינו.

מיקרה מודל 2017 תצא לשוק האירופי בחודשים הראשונים של השנה, אבל לא ברור בשלב זה מתי תיובא לישראל.

סוזוקי משיקה קרוסאובר מוזל

צפי הגעה לישראל: רבעון רביעי 2016

סוזוקי איגניס הוא כנראה כלי הרכב הראשון שיגיע מהבמות בפריז לכבישי ישראל, כנראה עוד לפני שתסתיים 2016. בדומה לאיגניס של שנות ה–90, מדובר בקרוסאובר קטנטן, שימוצב מעל הסלריו ומתחת לסוויפט והבאלנו, כמעין מחליף אופנתי לסוזוקי ספלאש. בכסף, זה אומר שניתן לצפות לתג מחיר שינוע סביב ה–80 אלף שקל.

הדגם החדש של סוזוקי יעשה את הופעת הבכורה שלו באירופה, לאחר שכבר הוצג בתערוכת טוקיו לפני שנה. את האיגניס צפויה להניע יחידת הכוח המוכרת מהבאלנו — 1.2 ליטר בנזין עם 90 כוח סוס, בשידוך לגיר רציף.

סוזוקי איגניס
סוזוקי איגניס. מחליף אופנתי לסוזוקי ספלאש צילום: סוזוקי / ניוזפרס

במקביל להשקת האיגניס, סוזוקי תנצל את תערוכת פריז גם להצגה של שדרוג אמצע החיים לסוזוקי S-קרוס, המכונה אצלנו סוזוקי קרוסאובר. הדגם הפופולרי יזכה לעיצוב מחודש ולמנועים מוגדשים בנפחי 1.0 ו–1.4 ליטר, שיחליפו באירופה את ה–1.6 ליטר המסורתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ