הוועדה המחוזית אישרה את ה"קו הירוק" של הרכבת הקלה בירושלים

הקו הנוסף יחבר בין שכונת גילה שבדרום העיר לשכונת הגבעה הצרפתית בצפונה; אורכו של הקו 19 ק"מ והוא צפוי לפעול בשנת 2023

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרכבת הקלה בירושלים
הרכבת הקלה בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז ירושלים אישרה אתמול (ג') את התכנית לקו נוסף לרכבת הקלה בירושלים - "הקו הירוק". הקו יחבר את שכונת גילה שבדרום העיר לשכונת הגבעה הצרפתית בצפונה. אורך הקו החדש הינו כ- 19 קילומטרים ולאורכו ממוקמות 36 תחנות נוסעים, והוא צפוי לפעול בשנת 2023.

 הקו עתיד לעבור במספר מוקדים מרכזיים הכוללים את קמפוס האוניברסיטה העברית בגבעת רם, מתחם הכניסה לעיר, מרכז בנייני האומה, קריית הממשלה, בית החולים הדסה הר הצופים וקמפוס האוניברסיטה העברית בהר הצופים. בנוסף, לקו שלוחה שתגיע אל אזור התעסוקה והמסחר תלפיות.

תכנית "הקו הירוק" מצטרפת לתכניות מרכזיות נוספות בתחום הסעת ההמונים שקודמו בשנים האחרונות בירושלים. בהן הארכת שלוחת "הקו האדום" הקיים אל בית החולים הדסה עין כרם – פרויקט שביצועו סוכם באחרונה עם מפעילת הרכבת סיטיפס וספקית הקרונות אלסטום, אבל טרם נחתם סופית. בנוסף, הופקדה בוועדה תכנית ל"קו הכחול" אשר יקשר את דרום ירושלים אל שכונת רמות.

בהודעת הוועדה המחוזית נכתב כי "התכנית לקו הירוק מגדירה את אחד מקווי השלד המרכזיים של מערך התחבורה הציבורית בירושלים, והיא תשפר באופן ניכר את הנגישות בין חלקי העיר. כלל התכניות מאפשרות פיתוח של מערכת הסעת ההמונים ברכבת הקלה בירושלים והסביבה שתשפר את הנגישות בין חלקי העיר ותסייע בהתמודדות עם עומסי התנועה בעיר וצמצום זיהום האוויר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker