הרכבת מחליפה את הרמזורים: יוצאת במכרז לתקשורת סלולארית

מערכת השליטה והבקרה החדשה תאפשר את הקטנת המרווח בין הרכבות, ובכך תגדיל את קיבולת רשת המסילות הארצית

אורן דורי
אורן דורי
רכבת ישראל ת"א
רכבת ישראל
אורן דורי
אורן דורי

רכבת ישראל פירסמה ביום חמישי האחרון מכרז להטמעת מערכת סלולארית ייעודית לתפעול הרכבות (GSM-R). המכרז, שהוא חלק מפרויקט החלפת מערכת השליטה על תנועת הרכבות, התאפשר לאחר שמשרדי הביטחון והתקשורת ניאותו לפנות תדרי GSM בשימוש צה"ל עבור רכבת ישראל.

עד לאחרונה, סירוב ארוך שנים של צה"ל לשחרור התדרים הנחוצים לתקשורת הסלולארית בין הרכבות לתשתיות, כמקובל במדינות המערב, הותיר את מערך האיתות והבטיחות של הרכבת בפיגור טכנולוגי. כיום מוכוונת תנועת הרכבות באמצעות רמזורים המותקנים בצדי המסילות. המערך המיושן אף לוקה באמינות גבולית, כפי שחוו על בשרם אלפי נוסעים ביום ראשון בערב, עת שבקה מערכת האיתות של הרכבת במסילה המרכזית בישראל ועצרה למשך שעה ארוכה את תנועת הרכבות בקו המרכזי בארץ, תל אביב-בנימינה, ובקווים המתחברים אליו.

מכרז התקשורת פונה לחברות אינטגרציה ויצרני מערכות GSM-R מהעולם ומיועד לקונסרציום של מציע זר ומציע ישראלי. תקופת ההסכם היא למשך חמש שנים. לפי התכנון, משנת 2018 תחבר הרכבת את מערכת האיתות שנמצאת בצדי המסילות, הישר לתצוגה דיגיטלית בתא הקטר, באמצעות התקשורת הסלולארית.

מטרתו הראשונה של הפרויקט היא שיפור בטיחות הנסיעה, על ידי צמצום אפשרות של טעות אנוש מצד הנהג. נוסף לסוגיית הבטיחות, מערכת השליטה והבקרה החדשה תאפשר את הקטנת המרווח בין הרכבות, ובכך תגדיל את קיבולת רשת המסילות הארצית. אחד היעדים המרכזיים הוא הגברת תדירות הרכבות בצוואר הבקבוק העמוס כיום שנוצר במרכז הארץ בפרוזדור מסילת איילון.

את מכרז התקשורת משלים מכרז נוסף להכנת תשתיות הרכבת לטכנולוגיית האיתות החדשה. חמש חברות בין לאומיות נרשמו בחודשים האחרונים להתמודדות במכרז התשתיות, כאשר להליך המיון המוקדם ניגשו השחקניות הבולטות בארץ בענף הרכבות, בומברדייה, אלסטום וסימנס, תאלס הצרפתית שהתקינה את מערכת האיתות הנוכחית ברכבת, וכן AZD הצ'כית

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ