רנו מניחה מאחוריה את סאגת בטר פלייס: שיתוף הפעולה החדש עם אונ' ת"א

סטארט-אפים ישראליים יוכלו להטמיע את הטכנולוגיות שלהם ברנו טוויזי החשמלית - שבאופן אירוני מנועה מלעלות על כבישי הארץ

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן דורי
אורן דורי

יצרנית הרכב רנו לא מוותרת על הפיתוחים הישראליים בתחום הרכב החשמלי. שלוש שנים לאחר שנכוותה משיתוף הפעולה הקודם עם מיזם בטר פלייס של שי אגסי, השיקה היום (ב') היצרנית הצרפתית פרויקט משותף עם המרכז לחדשנות תחבורתית באוניברסיטת תל אביב. תפקידו המרכזי של המיזם הוא לאתר חברות סטארט-אפ ויוזמות ישראליות בתחום הרכב והתחבורה - ולקשרן עם מרכז הפיתוח העולמי של רנו.

במיזם הישראלי-צרפתי יינתן דגש לפיתוחים הקשורים לכלי רכב חשמליים. לשם כך יובאו מספר יחידות מדגמי רנו זואי ורנו טוויזי, המכוניות החשמליות העירוניות מבית רנו, שיוצמדו לאורך תקופת המחקר למכון לחדשנות תחבורתית.

מכונית חשמלית מסוג רנו טוויזיצילום: דודו בכר

משלחת של בכירים מרנו העולמית, בראשות סגנית הנשיא, נדין לקלר, נחתה בתל אביב ותחנוך הערב בבניין פורטר באוניברסיטה את המעבדה לחדשנות תחבורתית, בשיתוף מנהלת תחליפי דלק במשרד ראש הממשלה, משרד הכלכלה ויבואנית רנו לישראל, קרסו מוטורס.

בשבועות הקרובים יוציא המכון לחדשנות קול קורא ליזמים ולסטארט-אפים מקומיים להציע הצעות לבחון את הטכנולוגיות שלהם במכוניות החשמליות. ההצעות שיתקבלו יבחנו על ידי צוות שיפוט שיורכב מכל הגורמים המעורבים במיזם. אלו שייבחרו יוכלו לבחון את יישום הטכנולוגיות שלהם על הרכבים, לאחר בדיקה והתאמה על ידי אנשי רנו. מטרת הפעילות היא לבדוק היתכנות שילוב טכנולוגיות סטארט-אפים ישראליים ברכבי רנו.

למעשה, החשמלית הזעירה רנו טוויזי נמצאת בישראל מזה למעלה משנתיים, אז אישר משרד התחבורה יבוא של אלף כלי רכב ארבע־גלגליים זעירים (קוואדרוסייקל) לצורכי פיילוט. כלי רכב "ירוקים" אלה נמצאים בשימוש נרחב בערים הגדולות באירופה. ואולם, במקומותינו "נתקע" פרויקט זה עד היום אצל משרד התחבורה, שלא אישר עדיין את נוסח התקנה לכלים חשמליים אלה, ולכן אסור להם לעלות על כבישי ישראל בשלב זה.

לפיכך, כשמנכ"ל קרסו מוטורס, איציק וייץ, התגאה היום כי "התרומה המשמעותית של ענף ההיי-טק הישראלי לעיצוב הדור הבא של עולם הרכב והתחבורה וההכרה וההערכה הבין-לאומית לה זוכה ישראל הם נכס חשוב בהתמודדות עם אתגרי העתיד של ענף התחבורה", מצער לחשוב שאותם פיתוחים כחול-לבן עשויים להגיע בעיקר לייצוא ולא בהכרח ישמשו את ציבור הנהגים המקומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker