בניגוד לעמדת יוגב: כהונת יו"ר חברת החשמל שוב תוארך

שרי האנרגיה והאוצר החליטו כי יפתח רון טל ישלים 3 קדנציות בראשות דירקטוריון החברה - בסתירה למדיניות רשות החברות הממשלתיות

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
יו"ר חברת החשמל, יפתח רון-טל
יו"ר חברת החשמל, יפתח רון-טל

שר האנרגיה, יובל שטייניץ ושר האוצר, משה כחלון, סיכמו היום על הארכת כהונתו של יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, יפתח רון טל, בקדנציה נוספת – שלישית במספר. זאת, לאחר ששטייניץ נסוג מכוונתו המקורית למינוי מועמד אחר מטעמו לתפקיד. רון טל, שמונה ליו"ר דירקטוריון החברה ב-2010 צפוי להשלים לפיכך תשע שנות כהונה בתפקיד.  

עם זאת, החלטת השרים צפויה להיתקל בהתנגדות מצד רשות החברות הממשלתיות שהבהירה בחודשים האחרונים כי מדיניותה נוגדת הארכה שנייה ברציפות של כהונת דירקטורים. כעת נותר לראות אם מנהל הרשות, אורי יוגב, יפתח בחזית נוספת מול הדרג הפוליטי, שממילא מסוכסך עמו.

"אנו פועלים בחודשים האחרונים בכדי לפתח את משק החשמל בישראל, לרבות הקמתה של רשות חשמל מאוחדת, וכן קידומה של רפורמה מכרעת בחברת החשמל", נימק שטייניץ את ההחלטה על הארכת כהונת היו"ר. "בתקופה זו יש חשיבות מכרעת לחיזוק הביטחון האנרגטי של מדינת ישראל - בד בבד עם הרחבת הייצור הפרטי והגדלת מכסות אנרגיות מתחדשות. רון טל מהווה גורם מרכזי במאמצים לקדם רפורמה מקיפה והתייעלות בחברת חשמל, שאנחנו מקווים להביאם לסיום מוצלח במהלך השנה הקרובה", הוסיף השר.

רון טל עצמו מסר לאחר ההודעה כי הוא מודה לשרים על האמון שניתן בו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker