התחרות של עיריית תל אביב: מנצח מי שמוצא חנייה

תחרות אפליקציות בתחום התחבורה העירונית מציעה 5 פיינליסטיות שאמורות לסייע למשתמש לאתר חניות פנויות, למצוא תחנות עגינה וירטואליות לאופניים ולהעביר את הזמן תוך כדי המתנה לאוטובוס

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

במקביל לתערוכת הסטארט־אפים בתחום הרכב, אקומושן (EcoMotion) - קהילת יזמים לטכנולוגיות תחבורה - עורכת גם האקתון (תחרות מתכנתים) ותחרות אפליקציות בתחום התחבורה העירונית בשיתוף עם עיריית תל אביב. מתוך 41 קבוצות שניגשו לתחרות עלו לגמר חמש הבאות שיתמודדו בכנס על פרסים בשווי עשרות אלפי שקלים.

LiteWait — האפליקציה שפיתחה חברת ZenCity זכתה במקום הראשון במסגרת השלב המקדמים. היא שולחת בהודעות "פוש" את זמני האמת של האוטובוסים המתקרבים ישירות לסמארטפונים של הנוסעים ברגע שהם מגיעים לתחנה, ומנגישה להם תוכן קריאה, משחק או אפשרות לרכוש בעסקים מסביב בזמן ההמתנה לפי משך ההמתנה הצפוי.

פקח נותן דו"ח חניה בתל אביב
פקח נותן דו"ח חניה בתל אביבצילום: ניר כפרי

BDROP — אפליקציה שתשמש כ"תחנת עגינה וירטואלית" שתאפשר העברת אופני תל־אופן בין משתמשים מחוץ לעמדות העגינה הרגילות. האפליקציה תתחשב במיקום היעד של נסיעת המשתמש, ותאפשר למצוא משתמשים באזורים שבהם אין תחנות תל־אופן ושברצונם לבצע החלפה ממיקומם הנוכחי. בעת מפגש המשתמשים תתאפשר העברה של האופניים.

Space-Seat — מציעה פתרון לפיזור עומסים חכם ובזמן אמת בתחבורה הציבורית, כדי לשפר את חוויית הנוסע ובמקביל לייעל מדדי תפעול של ספקיות השירות. הפתרון כולל ניטור של מספר הנוסעים באמצעי התחבורה השונים באמצעות חיישנים, והנגשת המידע למשתמש דרך האפליקציה כדי לייצר עבורו את חוויית הנסיעה הנוחה ביותר.

EchoPark — מאתרת חניות פנויות באמצעות ההדים (Echoes) שמייצר הרכב עצמו. למעשה, האפליקציה מקשיבה לחניות. מיקומי החניות המאותרים בדרך זו, מעודכנים במאגר נתונים מרכזי, והמידע מונגש בזמן אמת לציבור מחפשי החניה באמצעות האפליקציה.

Parkin — אפליקציה המפשטת את תהליך מציאת החניה החוקית בעיר, זאת לנוכח חוקי החניה הרבים. האפליקציה מציגה את אזורי החניה בעיר — לאופנועים, לתושבי האזור, חינמית או בתשלום על מפה בזמן אמת, ומאפשרת למחפשי החניה לדעת היכן מותר לחנות ללא חשש לדו"ח.

"החדשנות והפיתוחים הטכנולוגים עתידים להעביר את ענף התחבורה שינויים מרחיקי לכת", אומרת מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב וחברה בצוות השיפוט של התחרות. לדבריה, מיזמי שיתוף נסיעות ורכב יחדרו לשוק, בגלל הכורח להתמודד עם הפיקוק הגובר. "תל אביב היא בירת הסטארט־אפ של ישראל ואני גאה בהיותנו חלק ממנוע החדשנות העולמי, ובכך שאצלנו מתפתחת מובילות בתחום התחבורה. אני מקווה שלא נהיה רק אינקובטור, אלא שנצליח ליישם את הפיתוחים אצלנו בעיר ובמדינה ולא רק לייצא מוחות וידע לעולם הגדול".

תמרור חניה בתל אביב
תל אביבצילום: מוטי מילרוד

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker