הפרקליטות: היו"ר המיתולוגי של ועד חברת החשמל קיבל שוחד בחצי מיליון שקל

ממצאי פרשת השוחד מעלים כי יורם אוברקוביץ' ומנהל אגף האספקה לשעבר, אשר כהן, שהלכו לעולמם - קיבלו מידי סימנס מאות אלפי דולרים

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

היו"ר לשעבר של ועד העובדים בחברת החשמל, יורם אוברקוביץ', שהלך לעולמו ב-2003, קיבל לידיו מחברת סימנס שוחד בסכום של 120 אלף יורו לפחות - כך טוענת פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).  

לטענת הפרקליטות, סימנס הגרמנית, ושלוחתה המקומית - סימנס-ישראל - העבירו שוחד לעובדים בכירים נוספים בחברת החשמל - נוסף על . זאת, כך נטען, "על מנת להטותם למשוא פנים ועל מנת שיתמכו בקידום האינטרסים של סימנס בהתקשרויות השונות מול חברת החשמל".

יורם אוברקוביץ', היו"ר המיתולוגי של ועד חברת החשמל
יורם אוברקוביץ' ז"ל, היו"ר המיתולוגי של ועד חברת החשמלצילום: מוטי קמחי

כמו כן, בפרקליטות טוענים כי גם מנהל אגף האספקה לשעבר בחברת החשמל, אשר כהן, שהורשע ב-2006 בקבלת שוחד מספקים ומת בכלא ב-2010 – קיבל אף הוא מידי סימנס שוחד נוסף בסכום של מאות אלפי דולרים.

שמם של אוברקוביץ' וכהן נפקד מהודעות הפרקליטות היום, היות שאינם בין החיים. פרטי החקירה לגביהם מופיעים בכתבי האישום כחלק ממסכת הראיות נגד סימנס ישראל - אף שנמנע מקרוביהם להגיב על הטענות.

סימנס העבירה לישראל כספי שוחד בסך כולל של 13.5 מיליון דולר, כשעד היום התחקו החוקרים רק אחר 6.5 מיליון דולר מתוכם. 4 מיליון דולר שולמו על פי החשד לשופט לשעבר דן כהן ו-2.5 מיליון דולר שולמו לששת בכירי החברה שהואשמו היום. באשר ליתרת סכום השוחד - 7 מיליון דולר - לא נמסר לפי שעה מידע נוסף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום