מעצ ערכה אירוע חגיגי לקראת חג הפסח - עובדי הקבלן המועסקים בה לא הוזמנו

החברה הממשלתית שכרה אולם בעבור טקס הרמת כוסית במעמד שר התחבורה, ישראל כ"ץ ■ לדברי מקורבים, בין העובדים הופץ מייל שהורה לא להזמין את 50 העובדים החיצוניים שלה

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים7
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

חברת נתיבי ישראל (מעצ החדשה) ערכה בשבוע שעבר טקס הרמת כוסית לכבוד פסח, במעמד שר התחבורה, ישראל כ"ץ, באולם אירועים שאותו שכרה בסמוך למשרדיה שבאור יהודה. הטקס החגיגי הסתיים בקולות צורמים, עקב 
תסיסה פנימית בין עובדי החברה, לאחר שהנהלת החברה הממשלתית סירבה להזמין לטקס את עובדי הקבלן שמועסקים בשורות החברה.

לדברי מקורבים לנושא, לקראת האירוע הופץ בין עובדי החברה דואר אלקטרוני פנימי שבו הורתה לכאורה ההנהלה לא להזמין להרמת כוסית עובדי קבלן או ספקים חיצוניים. זאת, בניגוד לנוהג שהושרש עד כה באירועי החברה.

ככל הנראה, נבעה ההחלטה מהרגישות שנוצרה באחרונה עקב חקירת המשטרה על קשרי המנהלים במעצ עם ספקים חיצוניים. בעקבות החקירה פוטרו כעשרה מעובדי החברה, שעשויים לעמוד לדין פלילי. ואולם ההוראה הגורפת על הדרת חלק מהעובדים חלה לכאורה גם על עובדי "כתף אל כתף".

מנכ"ל מעצ, ניסים פרץ
מנכ"ל מעצ, ניסים פרץצילום: ללא קרדיט

ואמנם, ההזמנה לאירוע נשלחה לעובדי החברה בלבד, באמצעות תיבות הדואר האלקטרוני הפנימיות — בלי שקיום הטקס פורסם בפומבי. "מדובר במעשה מכוער, שלא נעשה בעבר", האשימו המקורבים.

בטקס הרמת הכוסית נכחו, מלבד השר והנהלת מעצ, גם חברי הדירקטוריון וועד העובדים.

נתיבי ישראל הוקמה ב–2004 על חורבות מעצ ההיסטורית כחברת מטה רזה שנשענת על ספקים חיצוניים ועל קבלני משנה — במקום שתעסיק עובדי ביצוע וקבלנות כעובדי מדינה.

בחלוף השנים גדלה מצבת העובדים בחברה לכמעט 400 עובדים, אך יחד איתה גדל גם מספרם של עובדי הקבלן. כך, בחברה מועסקים דרך קבע כ–30 עובדים חיצוניים, בעיקר במוקדי השירות שהיא מפעילה. עוד כ–20 עובדים מועסקים בחברה כמחליפים זמניים.

חברת נתיבי ישראל מסרה בתגובה: "בחברה יש יותר מ–1,200 עובדים שמועסקים על ידי חברות חיצוניות. לקראת חג הפסח, ערכה החברה טקס הרמת כוסית צנוע שאליו בחרה להזמין רק את עובדיה הפנימיים. חברת נתיבי ישראל דאגה כי ייערכו טקסי הרמת כוסית לכבוד החג לכלל העובדים החיצוניים בשיתוף עם החברות המעסיקות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker