אפשר לנסוע לישיבת הממשלה גם בלי לנקר עיניים

המכרז החדש לרכישת רכבי השרים הוגבל לתקרה של 250 אלף שקל למכונית, ונבחרי הציבור יסתפקו במכונית מנהלים, במקום ברכב יוקרה ■ באיזה מושב יוכלו השרים להתרווח בנוחות המרבית - ואילו דגמים נפסלים בגלל ש"ההיברידיות לא מספיק חזקות"?

אורן דורי
אורן דורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן דורי
אורן דורי

בשבוע שעבר פירסם משרד האוצר מכרז לרכישת 30 רכבי שרד לפחות, שיוצמדו החל ב–2017 לשרי הממשלה ולבעלי תפקידים ממלכתיים בכירים (שופטי העליון, ראשי מערכת הביטחון וכדומה). לא מדובר במכרז פשוט שבו נמדד ספק רק ביחס למחיר שהוא נותן. בעוד האזרח הפשוט בוחר את רכבו לפי מדדים כמו צריכת דלק, אמינות וסחירות - השרים מתעניינים קודם כל בתדמית שהמכונית משדרת.

לראיה, מכרז רכבי השרים הקודם, שפורסם לפני ארבע שנים, הסתיים במבוכה על רקע מיתוג. כמעט כל נבחרי הציבור סירבו לבחור בשתי המכונית שזכו במכרז. הם ויתרו על ב.מ.וו 528 כי ניקרה עיניים בתקופה הרגישה שלאחר המחאה החברתית. מצד שני, הם מיהרו לוותר גם על סיטרואן C5 "העממית מדי".

כך, העדיפו קברניטי המדינה לדבוק ברכביהם הישנים, אאודי A6 וסקודה סופרב. וכשאלה צברו קילומטראז' מפלצתי של כ–300 אלף ק"מ, נמצאו פתרונות יצירתיים, כמו השכרות ארוכות טווח ויקרות מאוד של רכבי שרד כדוגמת ה–A6, או קבלת דגמים שאותם מחזיקה המדינה עבור דרג מנכ"לי משרדי הממשלה, כמו פיז'ו 508 (אף שלא ברור במה היא עדיפה על אחותה לבית פיג'ו־סיטרואן, ה–C5).

לאחר הפקת לקחי העבר, במכרז החדש שפירסם מינהל הרכב הממשלתי נקבעו תנאי סף בניסיון להכתיב מראש בחירת מכוניות צנועות יחסית, אם כי גדולות ונוחות - בייחוד לרווחת השרים הנוסעים במושב האחורי. כך, נקבע מחיר תקרה של 250 אלף שקל למכונית, ללא מחיר מינימלי. ניקוד ההצעות במכרז יישען על מחיר הרכישה והאחזקה בשיעור של 55%.

ובכל זאת, יבואני הרכב עשויים להציע במכרז גם מכוניות שמחירן לצרכן גבוה בהרבה מרבע מיליון שקל, ובהנחות שמגיעות גם למחירי הפסד - ולו משיקולי יוקרה. כך, למשל, זכתה ב.מ.וו במכרז הקודם עם הסדרה 5 לאחר שהעניקה למדינה הנחה בשיעור של כמעט 50%. לפי הערכות, הפיכת השרים לפרזנטורים של רכביהם שווה ליבואנים ניוד כספים מתקציב הפרסום של החברה להצעה במכרז הממשלתי.

עם זאת, 40% מהציון יוענק עבור איכות הרכב (בטיחות, ביצועים ומרווחים, אבזור, זיהום אוויר והתרשמות נהגים), ו–5% נוספים יוענקו בגין טיב הצעת האחריות. עיון במפרט הטכני של המכרז מגלה כי באוצר בחרו להציב דרישה למרחק סרנים מינימלי של 270 ס"מ ואורך רכב של 4.8 מטרים לפחות. משמעות דרישה זו היא פסילת כל דגמי הג'יפונים - לטובת תעדוף מכוניות מנהלים.

עוד נקבע ברשימת תנאי הסף כי הספק המנוע יהיה גדול מ–175 כוח סוס והמומנט יעלה על 23.4 קג"מ. בנוסף, על הרכב להיות מאובזר במערכת מולטימדיה, בקרת שיוט, בקרת אקלים, מצלמת רוורס ומערכות בטיחות בסגנון מובילאיי. תינתן עדיפות למכוניות עם מושבים קדמיים מחוממים ומתכוונים חשמלית ולכאלה המצוידות במראות צד מתקפלות אוטומטית עם נעילת הרכב.

נקודות זכות ייזקפו לטובת מכוניות המשתייכות לקבוצת זיהום נמוכה יותר. ואולם, בניגוד למדיניות הרשמית של הממשלה לקידום כלי רכב היברידיים חסכוניים ונקיים - אף אחת מהמכוניות המשלבות מנועים חשמליים עם מנועי בעירה, שמתומחרות בפחות מ–250 אלף שקל, לא עוברות את תנאי הסף. זאת, לרבות מכוניות מכובדות והולמות כמו טויוטה קאמרי הייבריד או יונדאי סונטה, שנפסלות מטעמי מומנט מנוע נמוך מדי - אף שביצועיהן אינם נופלים מדגמי בנזין שתואמים את דרישות המכרז.

משכך, זו רשימת המכוניות הטובות יותר שהשרים יכולים לקוות להן, בהתאם למפרט המכרז ולמחיר מחירון מקסימלי 250 אלף שקל. זאת, לאחר שפסחנו על כלי רכב בעלי שבעה מקומות ויותר, שעבורם יפורסם ככל הנראה מכרז נפרד.

1. שברולט אימפלה: ספינת כביש - עם בעיה טכנית אחת

שברולט אימפלה מתאימה לשרים כמו כפפה ליד של נהגם האישי. כמו המכוניות האמריקאיות הקלאסיות ששימשו את צמרת המדינה בעשורים הראשונים להקמתה, צורתה הענקית והמפוסלת גדולה יותר אפילו מב.מ.וו סדרה 7 המפוארת. עם זאת, היא משדרת שררה בלי למשוך תשומת לב שלילית מציבור הבוחרים.

ספינת הדגל לבית שברולט היא ספינת־כביש של ממש: יותר מחמישה מטרים ענקיים מתפרשים בין ירכתיה לחרטום, והמתלים הרכים מאפשרים שיט תענוגות במושב האחורי עצום הממדים יחד עם מקורב או שניים. מנוע ה–V6 החזק יביא את השר במהירות לכל ישיבה או דיון, אבל המדינה תשלם על כך בהוצאות דלק גבוהות.

כאמור, יוענקו נקודות זכות לרכב המאובזר במראות צד מתקפלות חשמלית, מנגנון שחוסך קיפול ידני של המראה הפונה לכביש ברחובות צרים. האימפלה, היא מכונית מאובזרת לעייפה, והמראות שלה יודעות להפשיר אדים, לעמעם את עצמן נגד סנוור ולהתכוונן אוטומטית למצב חניה ברוורס - אבל מה, הן לא מתקפלות מעצמן.

2. ניסאן מקסימה - אינה משווקת 
באופן סדיר

אחד הדברים הראשונים שעשה שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד, כשנכנס לפוליטיקה - היה להחליף את הב.מ.וו סדרה 5 שהיתה בבעלותו (אותו דגם שנוי במחלוקת מהמכרז הקודם) ברכישה שכביכול מחוברת יותר לעם: רכב הפנאי־שטח ניסאן מוראנו. שיווקו של דגם זה הופסק בישראל ב–2014, כשבמקביל הושקה מכונית המנהלים הגדולה ניסאן מקסימה, במחיר דומה למוראנו ועם אותה השלדה ואותו המנוע (בגרסה מחוזקת).

אמנם המקסימה אינה משווקת כיום באופן סדיר, אך סביר להניח שהיבואנית, קבוצת קרסו, תאות להעמיד את המכוניות לרשות השרים. גם השרים לא צפויים להתנגד יתר על המידה: המקסימה מציעה מרווח מקסימלי, ביצועים מצוינים ומערכת סטריאו משובחת - אבל תא הנוסעים אינו מרגיש יוקרתי במיוחד.

3. סקודה סופרב: הבעיה - גם לח"כים יש כזו

בירושלים אוהבים את מכונית המנהלים של סקודה, בייחוד כשהיא צבועה בשחור. בתחילת החודש דיווחנו שחברי הכנסת התבקשו לבחור רכב צמוד מרשימה של 18 דגמים שונים במגוון צבעים ו–54 מהם ביקשו סקודה סופרב שחורה. הסיבה: גם לשרים יש כזו.

אלא שכעת נוצרה בעיה הפוכה עבור השרים שלמדו לאהוב את המרווח הרגליים הבלתי־נגמר של הסופרב ואת האיכות הכללית המוצלחת שלה. כשהדגם "שונמך" לדרג הח"כים ונהפך המוני מדי בחניון הכנסת, ייתכן שהשרים יעדיפו לשדרג לאחותה הבכירה של הסקודה - פולקסווגן פאסאט. אלא שאורכה הכללי קצר בשלושה ס"מ מכפי שנדרש בתנאי המכרז.

אולי השרים יתנחמו בעבודה שיוכלו לקבל, בפוטנציה, מהדורה יוקרתית יותר משל חברי הכנסת, עם מנוע 2.0 ליטרים מוגדש טורבו ורשימת אבזור שארוכה עוד יותר מהרכב.

4. אופל אינסיניה: לשרים שנוהגים

קבוצת שלמה, יבואנית דגמי אופל, היא גם הספקית של רכבי הח"כים, בכובעה כחברת הליסינג שלמה סיקסט. האופל הבכירה בהיצע כיום (שאינה משווקת באופן סדיר), אינסיניה 2.0 ליטר טורבו, תוכל להתאים לחברי הממשלה, ובמיוחד לאלה מהם שאוהבים לאחוז בהגה מפעם לפעם.

האופל הגדולה אינה מכונית מתוחכמת יתר על המידה, ולמעשה היא כבר די מיושנת (הדגם הוכתר כרכב השנה באירופה ב–2009), עם זאת היא עוצמתית מאוד ומהנה לנהיגה. מבחינת הנוסעים מאחור, מרווח הרגליים מכובד, אבל שרים גבוהים עלולים לשפשף את התספורת בתקרת האינסיניה.

5. מאזדה 6: כל מה שמנהיג צריך

הבחירה לשר הסולידי. יש בה כל מה שמנהיג צריך: הרבה מקום לרגליים, מושבי עור תומכים שעוזרים להיצמד לכיסא ו"עיניים בגב" בדמות מצלמת רוורס. אבל מבחוץ, איש לא יבחין באישיות הנוסעת לצדו בכביש.

מאזדה 6 ידועה גם כמכונית ח"כים, אבל דרג השרים יוכל לקבל במסגרת תקציב המכרז את מהדורת הפרימיום, שמונעת באמצעות יחידת 2.5 ליטרים עם 192 כוח סוס ומוצעת עם מותרות כמו חלון שמש בגג, זיכרונות לכוונון המושבים החשמלי, כניסה ללא מפתח והכי חשוב - קיפול מראות חשמלי. תצרוכת הדלק בגרסה החזקה של מאזדה 6 חסכונית יחסית, ועומדת על 15.2 ק"מ לליטר בנזין, על פי הנתונים הרשמיים של היצרן.

סיטרואן c5צילום: סיטרואן
BMW 528 מכוניתצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker