רפורמת ה-pool: חברות הביטוח זועמות - אבל ההוזלות יצאו לדרך

כלל ו-AIG הן הראשונות להוריד את מחירי פוליסות הביטוח המקיף בעקבות הרפורמה שמחייבת את חברות הביטוח ליישר קו עם מחירי התאגיד המשותף (ה"פול") ■ חברות הביטוח עתרו לבג"ץ: "כחלון וסלינגר כינסו מסיבת עיתונאים יפה, אבל אי-אפשר להוזיל את ביטוחי החובה ב-20%"

אורן דורי
אורן דורי
אורן דורי
אורן דורי

חברות הביטוח התאחדו בשבוע שעבר לצורך הגשת עתירה לבג"ץ נגד המפקחת על הביטוח במשרד האוצר, דורית סלינגר - בטענה שהרפורמה שיזמה בתעריפי ביטוח החובה לרכב אינה חוקית ואינה מקצועית. אלא שבעוד החברות מבקשות לערער על הרפורמה, מתברר שתוצאותיה כבר ניכרות בשטח. לפי מחירי הפוליסות שפירסמו חברות הביטוח למארס 2016 - הלקוחות שמחדשים את הפוליסה יוכלו ליהנות מהוזלות בסך מאות שקלים.

השליטה על הפרמיות בשוק ביטוח החובה לרכב הועברה ב-15 השנים האחרונות בהדרגה, מהמדינה לחברות הביטוח. המהלך הוביל לירידה במחירים לנהגים בעלי רמת סיכון נמוכה, אבל איפשר לחברות הביטוח להחליט את מי הן רוצות לבטח ואת מי לא.

עבור לקוחות "בעייתיים" שנשארו בחוץ, כמו רוכבי דו-גלגלי, נהגים חדשים וכאלה שצברו היסטוריית נהיגה מפוקפקת, הוקם תאגיד המינהל של המאגר לביטוחי רכב חובה, המכונה ה"פול" (pool).

הפול נמצא בבעלות משותפת של כלל חברות הביטוח, שהתרגלו לממן מדי שנה את הפסדיו, לפי גודלן היחסי בשוק. ההפסדים נבעו מחוסר האטרקטיביות של החברה המשותפת, שהציעה עד כה מחירים גבוהים, שנקבעו על ידי הפיקוח על הביטוח, וסבלה מהוצאות גבוהות עקב תביעות יקרות שבהן מעורבים לקוחות המוגדרים כגורמי סיכון גבוהים. זאת, בעוד חברות הביטוח נהנות במקביל משוק ביטוחי בעל סיכונים פחותים, שבו גרפו בכל שנה כמיליארד שקל מביטוח רכב חובה, במחזור פעילות שנתי של כ-5 מיליארד שקל.

דורית סלינגרצילום: אמיל סלמן

סלינגר, עם שר האוצר משה כחלון, רקמו בחודשים האחרונים תוכנית יצירתית להוזלת המחירים לבעלי המכוניות, באמצעות הפיכת הפול לשחקן מרכזי בשוק ביטוח החובה, שיתחרה בכל אחד מבעליו בנפרד. "הסיכון הביטוחי ירד באופן משמעותי בשנים האחרונות, אבל מחיר הביטוח לא עודכן בהתאם", אמרו באוצר.

לפי הרפורמה, פוליסות החובה שמוכרות חברות הביטוח חייבות להיות זולות יותר מאלה שנקבעו בפול - ולמחירן אסור לעלות על 90% ממחיר פוליסה מקבילה בתאגיד המשותף.

עד כה, חברות הביטוח לא התקשו לעמוד בדרישה זו מול המחירים הגבוהים של הפול. כעת, כשבמשרד האוצר משיקים הוזלה דרסטית של עשרות אחוזים במחירי הפול החל במארס, חברות הביטוח חוששות שלא יוכלו להמשיך להיות זולות מהפול, כפי שדורשת מהן הרפורמה עד 2017.

במחשבון ביטוחי החובה האינטרנטי של משרד האוצר ניתן לראות כי כיום, הפול מציע את החבילה הזולה ביותר עבור הנהג הטיפוסי. למשל, נהג בוגר עם גיליון תאונות נקי ורכב משפחתי סטנדרטי, ישלם אצל חברות הביטוח העיקריות בין 1,125 שקל (שלמה ביטוח) ל-1,314 שקל בשנה (הפניקס) - אך בפול רק, 1,074 שקל.

"אנחנו ממתינים שהפיקוח יתפכח"

בעתירה לבג"ץ שהגישו חברות הביטוח, לרבות תאגיד הפול, נטען כי מהלך המפקחת על הביטוח "בלתי-חוקי, מנוגד למטרות החקיקה שביסוד הקמתו של הפול, מושתת על הערכות סיכון המבוססות על נתונים חלקיים בלבד ונקבע ללא בדיקה אקטוארית מקצועית של הפיקוח על הביטוח".

בסביבת חברות הביטוח טוענים ששולי הרווח בשוק ביטוחי החובה הם 10%-15% ממחיר הפוליסה, ולכן אי-אפשר להוריד מחירים ב-20%, כפי שמתכנן הרגולטור.

"אנחנו ממתינים שהפיקוח יתפכח", טוענים בענף הביטוח בזעם. "כחלון וסלינגר כינסו מסיבת עיתונאים מאוד יפה, אבל כיום הם צריכים לראות איך לחזור בהם, כי כל הרפורמה התבססה על נתונים שגויים. לא ברור אם הם באמת התכוונו להוזיל את ביטוחי החובה ב-20%, או שסתם עשו את כל זה בשביל שנתפשר על 5%-10%. בכלל לא ברור עד כמה הפול ערוך ומסוגל להתמודד עם כמויות גדולות של מבוטחים ולטפל בתביעות כמו שחברות הביטוח יודעות".

בזמן שחברות הביטוח נעמדות על הרגליים האחוריות נגד ההוזלה בפול ובביטוחי החובה, מתחת לפני השטח חלקן כבר מתחילות ליישר קו עם התחרות החדשה. כלל ו-AIG כבר הוזילו את התעריפים לקראת מועד כניסת הרפורמה ב-1 במארס. אמנם הוזלות ארעיות מתבצעות לעתים בקרב חברות הביטוח, אך ההערכות בענף מצביעות שמתחרות נוספות צפויות להצטרף בקרוב להורדת המחירים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker