בגלל המוניות: העימות הסוער בין נתניהו לישראל כץ

ראש הממשלה ושר התחבורה התעמתו על כניסת שירות המוניות אובר לישראל ■ כץ לרה"מ: "תפקידי הוא לא לדאוג לאילי הון זרים, אלא לאזרחי המדינה. אני מוכן להעביר את הנושא לאחריותך" ■ נתניהו בתגובה: "אולי באמת כדאי"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

חילופי דברים ועקיצות בישיבת הממשלה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר התחבורה ישראל כץ בדבר כניסתה של אפליקציית המוניות אובר לישראל. גורמים פולטיים אומרים כי מדברי נתניהו עלתה בעצם טענה שכץ נענה ללחציים של חברי מרכז ליכוד ובעלי מוניות שלא לאפשר את כניסת אובר לישראל, ובכך לטענת נתניהו מנע את התחרות בשוק. על כך השיב כץ כי הוא אינו מחובר לאילי הון, ולא מושפע מהם.

בדיון, שהתקיים על הרפורמות במחירי המים והתחבורה הציבורית, אמר כץ לשר הפנים אריה דרעי (ש"ס), שהוביל את הרפורמות הללו, כי "הדרך האמיתית להוזיל את יוקר המחייה היא על ידי יצירת תחרות כמו 'שמים פתוחים' ותשתיות כפי שעשיתי".

ראש הממשלה נתניהו ושר התחבורה ישראל כץצילום: עבדאללה שמא

נתניהו הסכים עם כץ אך הוסיף כי עם אובר הייתה ההתנהלות שונה. על רקע אי הכנסתה של אובר לפעילות בישראל, נתניהו פנה אל כץ והדגיש את חשיבותה של אובר לתחרות בשוק המוניות והתחבורה בארץ. נתניהו גם סיפר כי הוא פגש את מנכ"ל "אובר" בכנס שנערך בשבוע שעבר בדאבוס.

כץ ענה לנתניהו: "לי אתה אומר את זה? אני, שפתוח לתחרות? אחרי שמיים פתוחים והנמלים? אין לי בעיה עם "אובר" - רק שיפעלו במסגרת החוק. אם אתה רוצה קח את זה לטיפולך". נתניהו ענה כי "אולי באמת אקח".

כץ אמר בתגובה כי "תפקידי הוא לא לדאוג לאילי הון זרים, אלא לאזרחי מדינת ישראל. תחרות צריכה הוגנת ומועילה, קידמתי רפורמות לטובת אזרחי ישראל מול הגופים החזקים ביותר במשק". לאחר דממה קצרה אמר נתניהו: "אני בכלל לא מכיר את מנכ"ל אובר".

כץ הוסיף כי "המוצר שאובר רוצים להכניס הוא בעייתי בכל העולם בשל תחרות לא הוגנת ובישראל עוד יותר בגלל בעיות בטחון פנים. מה יקרה אם נהג לא מזוהה ממחנה הפליטים בשועפאת, שיש לו מספר צהוב (לוחית רישוי צהובה), יאסוף נוסע ויחטוף אותו? ומה עם מי ששילם כסף עבור רישיון למונית? מי יפצה אותו?".

כץ הדגיש כי הוא מוכן להעביר את הטיפול באובר לידי ראש הממשלה, אך כל זאת "בתנאי שאין לך ניגוד עניינים לעסוק בנושא התחבורה", כפי שפורסם שעלול להתקיים בגלל עיסוק משרד שמרון מולכו בתחום זה, וקרבתו של מולכו לראש הממשלה נתניהו.

נתניהו בתגובה אמר כי "אין שום ניגוד עניינים ואני אשקול את זה בחיוב".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ, ברכבתצילום: מוטי מילרוד

ישראל כץ, יחד עם השר לשעבר גדעון סער ושרים נוספים בליכוד, הריצו את שר הרווחה חיים כץ למשרת יו"ר מרכז הליכוד. נתניהו לא נמנה על מחנה אוהדיו של כץ במרוץ לתפקיד, ותמך עם אנשיו בח"כ צחי הנגבי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker