אחרי 4.5 שנים: כתב אישום נגד קצא"א ובכיריה בגין זיהום נחל צין

ב-2011 נפגעה השמורה בעקבות פגיעה כפולה בצינור הדלק הסילוני של החברה ■ לאחר חקירה ממושכת שזכתה לביקורת בשל הימשכותה, הוחלט להגיש 12 כתבי אישום נגד קצא"א, קבלני המשנה ו-9 מעובדיהם

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

ארבע שנים וחצי לאחר הזיהום הכפול של שמורת נחל צין בעקבות דליפת הדלק הסילוני מצינור חברת קצא"א - מגיעה הפרשה לערכאות. פרקליטות המדינה הגישה היום לבית משפט השלום באשדוד 12 כתבי אישום נגד חברת קצא"א הממשלתית, מנכ"לה לשעבר, יאיר וידה, שני בכירים נוספים בחברה – וכן נגד חברות הקבלן רולידר ומובילי הר הנגב. זאת, בגין שני האירועים שבמהלכם דלף הדס"ל מצינור הדלק של קא"א בשמורה במהלך שיפוץ ביוני– ובספטמבר 2011.   

כתוצאה מפגיעות אלו, נגרם זיהום כבד של נחל צין וסביבותיו. כתב האישום כולל שורה של עבירות סביבתיות בהן עבירות של זיהום מים בנסיבות מחמירות, השלכת פסולת המכילה חומר מסוכן ופגיעה בגן לאומי בנסיבות מחמירות.

האסון האקולוגי בעברונהצילום: ששי חורש

החקירה נוהלה במשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה – וגררה ביקורת לנוכח הימשכותה. זאת, בעוד שבמשרד טוענים לגרירת רגליים מצד הפרקליטות. הביקורת גברה בעקבות דליפת הנפט הגולמי בשמורת עברונה לפני כשנה, עוד בטרם בוצעה אכיפת דין באשר למחדל הדומה בנחל צין.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד עדי דמתי שגיא מהמחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה, נפלו פגמים בהחזקתה ובניהולה של קצא"א את הצינור שבין אילת ואשקלון. לפי ממצאי החקירה, בדיקה שנערכה לצינור מטעם קצא"א בסוף 2007 מצאה כי בעטיפת הצינור קיימים מספר רב של ליקויים שמשמעותם היא כי לאורך חלקים נרחבים של הצינור אין הוא מוגן מפני דליפות. עוד נמצא כי בחלקים מסוימים הצינור חשוף ואינו טמון באדמה. בעקבות כך, ב- 2008 הפסיקה קצא"א את הזרמת הדלק הסילוני בצינור.

בהמשך הוחלט על שיפוץ הצינור באמצעות חברת רולידר ומובילי הר הנגב (קבלן עפר) – שגם מנכ"ליהן בעבר ועובדיהן מואשמים בפרשה.

באישום הראשון מפורטת פגיעה בצינור עקב עבודות חפירה לחשיפת הצינור שביצע צוות עובדים. עקב הפגיעה פרץ דלק סילוני בעוצמה גבוהה והתיז על נחל צין וסביבותיו. חלק מהדלק זרם במורד אפיק נחל צין וחלקו הותז במעלה הנחל ועל הגבעות שסביב לו. כתוצאה מהפגיעה, זוהם שטח של כ-60 דונם בנחל ובסביבותיו.

במהלך ביצוע עבודות השיקום פונו מהנחל וסביבותיו כ-26,500 טון קרקע מזוהמת. על אף פינוי הקרקע המסיבי, חלק נכבד של הדלק הסילוני נשאר בערוץ ובגדות הנחל גם לאחר סיום עבודות השיקום. פריצת הדלק הסילוני העמידה את האקוויפרים המצויים מתחת לנחל צין בסיכון של זיהום. בנוסף, שרר באפיק נחל צין וסמוך לו ריח חריף של דלק במשך תקופה ארוכה של כמה  חודשים לפחות לאחר האירוע. כתוצאה מביצוע עבודות השיקום נחסמה הדרך למעלה צין למטיילים מאזור מדרשת שדה בוקר למשך 3 חודשים. 

על פי האישום השני, עם חידוש עבודות השיפוץ בסוף יולי, אירעה שוב פגיעה בצינור שגרמה לזרימה של כמה מאות מ"ק של דלק סילוני, לאחר שקצא"א לא עמדה בתנאים שהוצבו לה על ידי המשרד להגנת הסביבה. כתוצאה מהפגיעה נגרם נזק לאזור נחל צין וסביבותיו, לצמחים, לבעלי החיים ולמערכת האקולוגית. במהלך עבודות השיקום הוצאה מהאזור כ-7,200 טונות אדמה מזוהמת בדלק סילוני.  

על אף חילופי ההאשמות ביניהם, לא מופיעים אנשי המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים בכתב האישום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker