קיה ספורטאז' החדשה: מאובזרת, מרווחת ויודעת להפנות את ההגה ללא מגע

דור חדש לג'יפון הנמכר בישראל: 1.6 ליטר אוטומטי ב-138 אלף שקל

אורן דורי
אורן דורי
אורן דורי
אורן דורי

קיה ספורטאז' החדשה הושקה אתמול (ד') בישראל. הג'יפון הנמכר ביותר בישראל לשנת 2015 שומר על הנוסחה שהצליחה לקודמו – מנוע בנפח 1.6 ליטר במחיר נגיש. אמנם הספורטאז' התייקר בכ-4,000 שקל לעומת הדור היוצא, ומשווק במחיר פתיחה של 138 אלף שקל, אבל הוא מציע רמת אבזור גבוהה מבעבר, חבילת בטיחות מרשימה ואיכות נסיעה משופרת.

המנוע הקטן, שמנפק 132 כוחות סוס, נלקח מן הדגם המוחלף, אבל נשמע מעודן יותר בזכות בידוד רעשים משופר. תיבה אוטומטית מוצלחת, בת שישה הילוכים, מסייעת לייצר ביצועים סבירים למדי, העומדים בפועל על קצת פחות מ-12.5 שניות בתאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש. במהלך נסיעה בין עירונית אינטנסיבית מדדנו צריכת דלק של כ-12 קילומטרים לליטר.

קיה ספורטז' החדשה
קיה ספורטז' החדשהצילום: קיה

החל ממחיר של 153 אלף שקל ניתן לרכוש את קיה ספורטאז' עם מנוע מוגדל בנפח 2 ליטרים ובהספק של 155 כ"ס. ההבדל בביצועים אינו דרמטי ומורגש בעיקר בעקיפות מהירות או בתאוצות חדות. גם צריכת הדלק אינה שונה בהרבה ועמדה על כ-11 ק"מ לליטר, בנסיעה בין עירונית, משולבת פקקים לפרקים. בנוסף, מוצעת מהדורת קצה חדשה, עם מנוע 1.6 ליטר מוגדש טורבו (177 כ"ס), הנעה כפולה ורמת גימור גבוהה במחיר של 185 אלף שקל.

אורכו של הספורטאז' החדש עומד על 4.48 מטרים – 4 סנטימטרים יותר הדגם המוחלף. מורגש שיפור מסוים במרווח הרגליים לנוסעים, כאשר גם מרווח הראש ליושבים מאחור צמח בשל תקרה אופקית יחסית. תנוחת הנהיגה מוצלחת, שדה הראייה רחב ונוחות הנסיעה טובה ביחס לקטגוריה.

קיה ספורטאז' החדשה מצוידה כסטנדרט בבקרות בטיחות אקטיביות, כשהייחודית ביניהן היא מערכת סיוע לשמירה על הנתיב, שמזהה את מיקום הרכב ביחס לסימוני הנתיבים ומסוגלת להפנות את ההגה ללא מגע יד אדם. בנוסף, מותקנת בספורטאז' מערכת בלימת חירום אוטונומית, שיכולה להאט את הרכב בעצמה ואף לבצע עצירה מלאה.

רמת האבזור של גרסת הבסיס כוללת פתחי יציאת מיזוג אוויר לנוסעים מאחור, מערכת מולטימדיה הכוללת מצלמת רברס ואפליקציית Waze, מראות צד מתקפלות חשמלית ובניגוד לעבר, גם את האלמנט האלמנטרי, הכל-ג'יפוני, של מסילות גג אורכיות. רמות הגימור במנועים החזקים מוסיפות לרשימה בקרת שיוט, גג שמש, בקרת אקלים מפוצלת, גלגלים מוגדלים ועוד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ